Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Menu na moją pierwszą Wigilię

Polecane posty

Gość gość

W tym roku po raz pierwszy spędzam Święta nie dość, ze poza domem rodzinnym to jescze poza Polską. Bedziemy tylko we dwoje z narzeczonym. Oto co chcialabym przygotować dla nas na te 3 dni: 1. Pieczona szynka w ziołach 2. Pierogi z mięsem 3. Sałatka z kurczakiem, ryżem, kukurydzą, migdałami i majonezem 4. Śledzie w sosie musztardowym 5. Ciasto waniliowe z białą czekoladą 6. Likier jajeczny Co o tym myślicie? Tylko nie piszcie nic o tym, że będziemy jeść mięso w Wigilię, bo nie mamy z rym problemu ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raczej nie jest to świąteczne Menu. ale skoro na wstępie zaznaczysz ze masz w nosie zdanie innych to po co ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem, że poza Polską, ale nie zrobić zwykłej smażonej ryby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mówiłam tylko, ze nie interesują mnie komentarze na temat zawartosci mięsa ☺ Zaznaczę jeszcze, ze narzeczony nie jest Polakiem, wiec tym bardziej potrawy nie muszą byc typowo polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo smakowite dania, ale czy typowo wigilijne to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe mój też nie jest Polakiem, ale jak robiłam jedzonko na tamte święta (niestety nie pierwsze i nie ostatnie poza domem i poza Polską) to były to wyłącznie polskie dania :P teraz pytanie tylko dla kogo gotujemy, bo jak dla siebie (by przeżyć święta tak jak to się zwykło robić) To akurat narodowość partnera nie ma znaczenia. A jeśli nie robisz tych potraw po to, by poczuć te święta po polsku, to nie wiem po co ten temat :D i na co ci nasze opinie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co mamy ocenić w tych daniach? Czy będą smaczne, wytarczająco, czy są wigilijne czy Ci wyjdzie? Zadaj pytanie a dostaniesz odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to o co piszesz o menu na wigilię! Napisz jasno, że to menu nie wigilijne, zresztą taka wigilia, to nie wigilia! Mogłabyś narzeczonemu zaprezentować polską tradycję wigilijną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dania ok, ale nie są to dania wigilijne. Źle zadałaś pytanie, to może być menu świąteczne, ale nie wigilijne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są dania wigilijne, bo będą na mojej Wigilii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorze, a co mamy ocenić? w czym pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co zakladasz drugi taki sam temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka podkresla,ze to beda dania na wigili. Chce sie poklocic. To tzw prowokacja. Powkurza kontrowersyjnym tematem "mieso"na wigili. I jeszcze kilkoma nietradycyjnymi daniami. Po prostu sie nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak to mamy gdzies co bedziesz zarla ze swoim fagasem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno ci pojąć, że to nie będzie wigilia, najwyżej kolacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będzie wigilia bo żarcie nie bedzie takie jak ty masz u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, bo wigilia to tradycyjne potrawy twoje potrawy to kolacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie- bo wigilia to pewna tradycja. Wieczerza wigilijna zawiera konkretne potrawy. To co podaje autorka to zwykła, uroczysta kolacja. Moze sobie to jeść kiedy chce ale trudno to oceniać pod kątem wigilii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest menu wigilijne. Jak ja zechcę w wigilię zjeść hamburgera i frytki, to może też napiszę - oto moje menu wigilijne... Robisz normalne jedzenie, a nie "Menu na Wigilię" jak szumnie określiłaś w tytule. A jeżeli chodzi o same dania- szynka w ziołach ok, pierogi z mięsem to ja robię zwykle na co dzień, mrożę i później odmrażam jak nie mam czasu obiadu zrobić-czyli średnio świąteczne. Sałatka i śledź ok. Ciasta waniliowego nie jadłam, musiałabym spróbować, żeby ocenić. Likieru jajecznego nie lubię, wolę np. amaretto, ale to kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wow autorko. Dzięki za zapodanie pomysłu na obiad, przekąski i deser w inne niż święta dni w roku ;) Idealne opcje na fajowe niedziele kiedy sie nie będzie nic działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry zestaw na obiad, nawet na imieniny bardzo skromne to za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ci tak pasuje to jedz, co kto tu ma oceniać? Twój stół, twój gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś , no tak, bo przecież w Polsce narób się, zastaw się a postaw się, jak nie ma 10 sałatek, 5 ciast i 8 mięs plus do każdego po 4 dodatki, to to gie nie impreza... :o A potem połowa tego idzie do śmieci albo się to na siłę przez tydzień zjada... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm... Zawsze sądziłam, że Wigilia, to dzień przed narodzeniem Jezusa, a nie przymus jedzenia konkretnych potraw, bo inaczej nie możemy tego dnia nazwać Wigilią. Autorko, gotuj co uważasz, co wam smakuje. Ja również w swoim domu tylko delikatnie nawiązuje do tradycji, przyrządzam to, co nam odpowiada. Nie robię nawet karpia, bo nie lubimy, ale przygotowuję dania na bazie ryb, często nie mające nic wspólnego z tradycją. Przecież chodzi głównie o to, by świętować Boże Narodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość wczoraj Hmm... Zawsze sądziłam, że Wigilia, to dzień przed narodzeniem Jezusa, a nie przymus jedzenia konkretnych potraw, bo inaczej nie możemy tego dnia nazwać Wigilią." Chcialam to samo napisac! Znaczenie slowa wigilia to wieczerza poprzedzajaca wazne wydarzenie,swieto. Przed wielkanoca tez jest wigilia. Ale kafeterianki mysla ze tylko ten jeden dzien w roku. Nawet przed swoimi utodzinami mozecie urzadzic sobie wigilie :) a one kaza nie nazywać wigilia wieczerzy 24.grudnia podajac inne dania niz im sie zamarza. Chocby ktos jadl wtedy sajgonki i sushi to nie zmieni faktu ze jest to wigilia bo poprzedza swieto bozego narodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie. To ze ktos na Wigilie nie je karpia i barszczu z uszkami to nie znaczy ze jego Wigilia jest gorsza czy niewazna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie nie odpowiada zupełnie meni autorki, ale każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie są dania wigilijne. wigilia jest bezmięsna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×