Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marika123456

autyzm pytanie

Polecane posty

Gość Marika123456

Cześć, wiem, że autyzm diagnozuje się o wiele wiele później (2, 3 lata) jednak mam poważne obawy co do mojego bąbla, który skończył właśnie 11 tygodni: - bardzo słaby kontakt wzrokowy (trzeba się nagadać żeby spojrzał) - rzadko odpowiada na uśmiech (najczęściej rano i potem już ciężko) - na rękach zamiast się uspokajać to pręży się i jeszcze bardziej płacze - kolki, problemy jelitowe - ogólnie nerwowe dziecko Dziecko urodzone w 38 tc przez cc, ciąża zagrożona, przeleżana, sporo stresu, leki: duphaston, nospa Jak wyglądał wasz kontakt z dzieckiem w tym wieku? Może ja przesadzam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 miesięczne dziecko fajnie już buduje wspólne pole uwagi - tzn. patrzy się kiedy mówisz, patrzy w tym samym kierunku, gdy ty spojrzysz np. na sufit. Wie, ze gdy mu pokazujesz palcem pieska to ma patrzeć na pieska a nie na palec, próbuje robić papa i " taki duży urosne", patrzy na ciebie gdy coś go zaskoczy jakby chciał powiedzieć " widzisz to, mamo?", wskazywanie palcem niekoniecznie, ale jak pytasz gdzie mama czy lalka to rozgląda się i szuka po pokoju. Prezenie się może związek z napięciem miesniowym. Jak jego rozwój ruchowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytałam 11 miesięcy.... Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 tygodni dopiero a Ty wymagasz czego? Słyszałaś kiedyś o indywidualnym rozwoju dziecka? Czasem mi ręce opadają na takie tematy...Weź może poczytaj o rozwoju niemowlaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tym okresie skok rozwojowy wypada i może Twoje dziecko po prostu tak go znosi :) . Nie łam się ja swojemu co jakiś czas też autyzm wymyślam, mija okres skoku i znowu niuniek zachowuje się normalnie jak na swój wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co nie zmienia faktu że autyzm istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozpędź się mocno i uderz głową w ścianę, albo idź się wyspać, bo chyba zmęczenie przesłoniło ci rozsądne myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×