Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Annnna51015

Wymarzone przedszkole

Polecane posty

Gość Annnna51015

Cześć. Proszę o chociażby krótką odpowiedź. ☺ Co dla was najbardziej się liczy gdy wybieracie przedszkole dla dzieci (jeśli nie macie dzieci to proszę postacie się w takiej sytuacji) ? Jakie przedszkole warto wybrać? Czy liczą się dla was potrzeby dzieci czy wasze? Czy przedszkole dla was to miejsce zabawy dla dziecka i nauki przez zabawę, czy pragnelibyscie aby było pełno zajęć dodatkowych? Co ciebie najbardziej wkurza w przedszkolu z którym miałas stycznosc? Dziękuje za odpowiedź. Życzę Ci miłego dnia Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekologiczne, Waldorfskie, ewentualnie Montessori.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo ostatecznie jakieś językowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd taki wybór? - Wiadomo, że jak każdy rodzic chciałabym żeby dziecko było ulepione zgodnie z moją ideologią i wyznawanymi wartościami. Żeby klimat w przedszkolu był zbliżony temu, który jest w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim katolickie. I z mądrym podejściem wychowawczym-na poziomie, ale nie traktujące wszystkich maluchów jak przyszłych następców Einsteina. Względnie publiczne po sprawdzeniu, że nie prowadzi okultystycznych praktyk, nie oszukuje na jedzeniu, nie stosuje przemocy fizycznej ani psychicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zglupialyscie czy szpanujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Ci jako mama trójki i jako nauczyciel orzedszkolny.. Ważne: własną kuchnia nie katering. 2. Duży zacieniony plac zabaw i gwarancja że dzieci wychodzą codziennie ( nie ma złej pogody tylko zle ubrania). Przedszkole nie przy samej ulicy. 3. Język obcy codziennie jak język jest 2 razy w tyg to nic to nie da( mam córke po przedszkolu językowym i syna po zwykłym) Córka ma 6 lat i rozumie prosta mowę angielska, ma super akcent... Język w dzisiejszych czasach to podstawa. 4. Zajęcia dodatkowe jak najbardziej na tak...pamiętajcie w przedszkolu zajęcia odbywają się na zasadzie zabawy a nie jakiejś musztry, zwykle są tańsze w przedszkolu niż jak byście chciały jeździć z dziećmi gdzieś indywidualnie, w godzinach wczesne popołudniowych kiedy dzieci są jeszcze chętne do pracy... To nie jest żaden wyścig szczurów, a raczej rozwijanie zdolności dzieci. 4. Jak masz kasę to polecam dobre przedszkole niepubliczne istniejące kilka lat na rynku... Takie gdzie możesz sprawdzić wykształcenie nauczycieli, gdzie pracują fajnymi nowymi metodami: RR Ws, Cmc, Glotto, dobrego startu, itp. Nie jestem zwolennikiem przedszkoli integracyjnych tz: jako mama nie posłałam tam swojego dziecka które jest "normalne " jak kolwiek przedszkola takie są potrzebne dla dzieci z orzeczeniami, tak wiem że dzieci które ich nie mają są często ofiarami dzieci z autyzmem, czy nadpobudliwości. A poza tym w takim przedszkolu materiał przerabia się ciut wolniej. Ważne żeby dzieci były w swoich grupach wiekowych nie grupy 3/4 latków czy 5/6 latków... Zawsze trudniej prowadzi się grypy mieszane wiekowa... Grupa nie może być ani przepełniona ani zbyt mała. Optymalnie to 15-20 dzieci i dwie nauczycielki. Koniecznie logopedą i psycholog super jak w ramach czesnego, ale jeśli płatny to też dobrze, bo i tak bierze taniej niż jak chodzi się prywatnie... To tak z grubsza na co ja zwracam uwagę. Mieszkam w Warszawie, po tej tańszej stronie Wisły. Moja córka kończy e tym roku przedszkole z częstym 890 zł. Po drugiej stronie Wisły dobre przedszkole to koszt oj 1200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki za literówki, T9 wie często lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie najważniejsze jest aby było publiczne( sprawdzona, stała kadra) i kuchnia własna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnna51015
Do publicznych ciężko się dostać. Pięknie powiedziane: "nie ma złej pogody tylko zle ubrania". Jeśli macie jeszcze jakieś doświadczenia to proszę podzielcie się ze mną. Miłe bądź niemiłe. Jak sobie wyobrażacie idealne przedszkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jestem za integracyjnymi. Dziecko uczy się od małego tolerancji, empatii i normalnego funkcjonowania wśród ludzi-również chorych. A, że materiał leci wolniej... To nie szkoła. Przyjdzie czas na poprzeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przedszkolu integracyjnym materiał nie jest przerabiany wolniej! To dzieci z orzeczeniami mają nauczycieli wspomagających. Nie siejcie niehumanitarnego fermentu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam Motylove przedszkole w Warszawie. Moje dziecko ma problemy z zostawaniem w nowym miejscu, a tam są organizowane bezpłatne zajęcia adaptacyjne. Dużym plusem jest bardzo dobre jedzenie przygotowywane przez wykwalifikowana firmę cateringową. Mam zaufanie do tego miejsca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie podczas wyboru przedszkola ważne były ciekawe zajęcia dodatkowe, język angielski, wycieczki, dobre jedzenie. Opinią wśród znajomych też się kierowałam i tak wybór padł na www.teczowakraina.com.pl w Wołominie. Moje dziecko bardzo lubi tam spędzać czas i podobają mu się zajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wymarzone przedszkole to takie, które jest przedszkolem bezpiecznym dostosowanym do potrzeb dziecka. Dobra kadra to podstawa, ale nie mniej ważne jest też wyposażenie, a więc meble zabawki itd. Gdy zakładałam przedszkole znajomy dał mi namiary na meble www.refas.pl, dostosowane typowo do szkół i przedszkoli, mają w swojej ofercie również mebelki przy których maluch się świetnie bawi np. kuchenki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka chodzi do www.promyk.szczecin.pl i bardzo lubi swoje przedszkole a to jest chyba najlepszy dowód na to że wybraliśmy dobrą placówkę. Ma tam dużo zajęć dodatkowych, język angielski codziennie i muszę przyznać że zna już bardzo dużo słów a takie uczenie przez zabawę jest najlepszym sposobem na naukę języka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak ktoś tu już powiedział - też uważam, że przedszkole powinno być blisko natury - moje dzieci chodzą do przedszkola w Nowych Kozłowicach (ok. Żyrardowa) - dużo zieleni, cisza, spokój, bo daleko od miasta, więc dziecko się nie będzie wdychać tych szkodliwych spalin. Mają też atrakcyjne zajęcia - tu można zobaczyć: http://dolina-krecika.edu.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam żeby moje dziecko miało bardzo dobrą opiekę, ciekawe i rozwijające zajęcia i spędzało czas w bezpiecznym i dobrze wyposażonym miejscu. Dlatego wybrałam prywatne przedszkole www.familia.edu.pl w Katowicach i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Waldorfskie. O takim marzę dla moich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie najbardziej liczylo sie to, zeby dziecko sie dobrze czulo w przedszkolu. I akurat udalo mi sie na takie trafic gdzie jest taka rodzinna atmosfera: http://www.bialykotek.pl/ w Gdansku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie wymarzonym przedszkolem dla mojego dziecka jest http://przedszkole-promyk.pl/. Bardzo długo szukałam odpowiedniego i w końcu znalazłam takie, które propaguje wartości chrześcijańskie i w takim duchu wpływa na wychowanie i rozwój dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie ważna jest lokalizacja, bezpieczeństwo, program z językami, dużo różnorodnych zajęć, dzieci obcokrajowców, żeby moje mogło się rozwijać społecznie i językowo, doskonała opieka, obecności logopedy i psychologa dziecięcego. Polecam przedszkole Tequesta. Lepszego nie znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne, żeby dzieci miały dobrą opiekę, żeby kadra była wykwalifikowana i życzliwa, warto tez aby były sensowne zajęcia dodatkowe do wyboru, angielski itp. No i ogólnie atmosfera się liczy. dziecko ma się tam dobrze czuć, ma być zaopiekowane i zachęcane do nauki i zabawy. Fajnie też, aby był dostęp do psychologa i pedagoga. Z przyjemnością polecam Bajeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja muszę mieć zaufanie do osób uczących w przedszkolu, więc obowiązkowe jest poznanie ich, rozmowa i sprawdzanie na bieżąco podejścia do dziecka, do problemów itp. Ponadto smaczne posiłki,******** świeżym powietrzu, dobra organizacja wszystkiego. Moja córcia chodzi do przedszkola gardnerowskiego, gdzie stawiają na rozwój każdego, tolerację, empatię, brak niezdrowej rywalizacji. Jesteśmy z Poznania a przedszkole to Słodki Domek, miejsce gdzie pracują pasjonaci wychowania dziecka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy wybierałam przedszkole dla dziecka to zwracałam uwagę na kilka rzeczy: 1. żeby nie było daleko od centrum 2. żeby było dużo zajęć w ramach czesnego 3.żeby miało dni adaptacyjne 4. żeby dziecku się podobało (zawsze można zmienić) 5. żeby było bezpieczne (monitoring, zamknięte osiedle) i idąc tym tropem wybrałam przedszkole Tequesta na Mokotowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.01.02 -a jakie praktyki okultystyczne są praktykowane w przedszkolach? Dla mnie ważny jest klimat, nie przeładowanie zabawkami, zajęciami dodatkowyi, z niekrzyczącymi, spokojnymi, wyważonymi nauczycielami, pozwalającymi na taplanie się w błotku itp. Wybraliśmy waldorfskie, braliśmy też pod uwagę montessorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybralam Elfika w Sosnowcu i jestem bardzo zadowolona z Pan wychowaczyń i w ogóle z całej oprawy tego przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś wspominał Tequestę - potwierdzam. Mają bardzo wysokie standardy - zarówno programowe jak i dotyczące wyżywienia i opieki. A to niestety nie jest częste teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że przy wyborze przedszkola liczą się przede wszystkim potrzeby dziecka a nie moje. Przykładowo ja zauważyłam że moja córka bardzo szybko ‘łapie’ nowe słówka w innym języku więc szukałam przedszkola gdzie uczą dwóch języków a najlepiej angielskiego i hiszpańskiego bo są najbardziej przyszłościowe. Do tego zwróciłam też uwagę czy będą zajęcia artystyczne bo mała uwielbia malować. W przedszkolu do którego chodzi czyli Raz Dwa Trzy My na warszawskim Mokotowie www.razdwatrzymy.edu.pl wszystko to co napisałam jest spełnione. A i zwracam też dużą uwagę jakie jedzenie będą podawać i czy będzie zdrowo. Pominę fakt żeby było jak najbliżej domu ale tak chce chyba każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje chodzi do prywatnego, bo o państwowych moje koleżanki średnio się wypowiadają. To przedszkole http://www.teczowakraina.com.pl/ przy Tuwima w Kobyłce. Dobre przedszkole, zwracające uwagę na bezpieczeństwo i potrzeby dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×