Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Hej Saam, nie jest to miłe jak zabierają nam planowany urlop w lecie a oddają jesienią, ale jesień też ma swoje uroki i jak dla mnie to najpiękniejsza pora roku :D Tak pisałeś że zrozumiałam, że na szybko musisz kogoś spłacić i to aż pół bańki. Lepiej nie pisz tak bardzo lakonicznie, bo nasza wyobraźnia bardzo się rozbuchała, jak zapewne wiesz :P i dodajemy sobie w głowach różne historie. Jeśli nie masz długu a kasę potrzebowałeś na zrealizowanie swoich marzeń, to chyba musisz jeszcze długo poczekać, tak jak czekam ja i wielu innych :D Przyznaję że sądziłam że masz że tak powiem "nóż na gardle" ale skoro tak nie jest to się cieszę. Dopiero wróciłam z ogródka, zerwałam 3 wiadra ogórów, 1 wiadro ziemniaków, wiąchę kopru i ...mam dość. O ile ranek wydawał się mglisty i ponury o tyle teraz słońce daje już nieźle popalić i przypieka jak na patelni mimo w sumie wczesnej jeszcze godziny. Zaraz idę do piwnicy po słoje, nazrywam liści winogrona, porzeczki i wiśni ale M musi ukopać chrzanu, bo ja już zwyczajnie nie mam siły. Dobrze że ostatnio zakupiłam sobie większą ilość czosnku, ale pewnie dziś mi się skończy, więc jutro obowiązkowo na zakupy trzeba jechać. Jeszcze nie wiem co na obiad zrobię, pewnie będą ziemniaczki ale z czym ? pomyślę. Dziękuję Wam za życzenia dla M, oby się spełniły👄 Teraz już mykam na bank, bo muszę przelewy zrobić. Pa,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) o Ferdzi:) nigdy nie jechałam sypialnymi. W ogóle to ja mało gdzieś jeździłam w dalsze trasy w swoim życiu. Teraz jadę w dzień i to pospiesznym tak więc około 15 będę już na wybrzeżu. Innego bezpośredniego do tej miejscowości nie było. A jechać nocą i nad ranem się przesiadać to dla mnie horror bo ja w podróży nie mogę oka zmrużyć:-o Do fotek jakoś na razie nie mam melodii;) może Ty coś zapodasz na zachętę?:D o Saam:) święty spokój to będzie wiesz gdzie?:) wczoraj Papież Franciszek mówił , że taka jest specyfika życia. Nie zawsze jest wszystko idealnie ale trzeba do tego dążyć kierując się dobrem i miłosierdziem. Jakoś tak. W sumie ma rację bo inaczej ludziom nie zależało by iść do raju gdzie jest święty pokój skoro na ziemi by go mieli. Ja mogę powiedzieć, że moje obecne ,,kłopoty'' życiowe to pikuś w porównaniu z pierwszą połową życia. Choć dobre chwile też bywały. Może dlatego potrafię z dystansem i spokojem rozwiązywać i znosić obecne. o U mnie raz parno i słonecznie, raz chmurno i pokropi. Nic nie gotuję bo nie ma kto jeść. Zaraz będę się szykowała do pracy. o Miłego dnia wszystkim życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Celinko 🌻 ja w pierwszej połowie miałem podobne kłopoty do obecnych. Ale wtedy człowiek był młody i nie przejmował się problemami tak jak teraz. Właśnie wtedy kierując się miłosierdziem rozwiązałem problemy rodzinne. Wiele lat był spokój ale teraz wszystko wróciło ze zdwojoną mocą. Tym razem nie mam środków na miłosierdzie a dobra wola nie wystarczy. l l Ferdzi :) na spłatę a raczej na odkup wystarczyłaby dziesiątą część bańki. Mówiąc o większej kwocie myślałem o nabyciu saamotni. Kredytami nie jestem zainteresowany więc graj dalej. Przecież i tak Tobie przypadnie większy udział w wygranej. Oczywiście to Ci się należy bo jak by nie było inwestujesz gotówkę a ja tylko modlitę i zaciskanie kciuków. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam przedweekendowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) o Heh, ja też bym chciała nową saamotnię z ogrodem:D bez współwłaścicieli jakimi jest moje rodzeństwo i jeszcze przyklejony ktoś którego trzeba spłacić. Ferdzi pewnie też by wolała kupić dom w innym miejscu ze względu na te wstrząsy kopalniane. Ciekawe czy Zuzia jest zadowolona ze swojego domu bądź mieszkania? Pomarzyć sobie można....a więc grajmy w lotka, może komuś się uda:) o https://www.youtube.com/watch?v=EUAtW0Cd5HA SuperSTARcie - „Gdybym był bogaty” - Rafał Brzozowski o Dobrej nocy wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym był bogaty .... to już bym siedział w saamolocie udającym się na wyspy mocno egzotyczne na których to nie mniej egzotyczne dziewczyny robią wszystko aby mężczyźni spędzajacy tam swój niewątpliwie zasłużony urlop wrócili do swych domów z bagażem niezapomnanych wrażeń. Gdybym ..... l Jutro .... znaczy już dzisiaj przyjeżdżają goście którzy nie zniechęcili się tym że długo nie odbierałem telefonów i nie odpowiadałem na sms-y. Ich wytrwałość i tak na nic się zda bo nie mam zamiaru zatrztmywać ich na dłużej. Ale i tak trzeba było sie nieco przygotować bo przecież w progu nie zapytam się dlaczego tak się śpieszą że nawet herbaty nie wypiją :p l dobranoc :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka niezalogoana
Pozdrawam Was serdecznie [ usta] Przepraszam ze tak dlugo sie nie pokazywalam na topiku:( ale praca czesto mi nie daje czasu i nawet sily do popisania gdziekolwiek bo wracam zmeczona i na nic nie mam sily ostatnio. Juz nie pracuje na warzywniaku bo to byl niewypal ale teraz pracuje w slepie spozywczym i jak do tej pory jestem z mojego pracodawcy bardzo zadowolona i jak slyszalam i ze mnie sa rowniez. Teraz mam dwa dni wolnego wiec popracuje troche w domu, mam zalegle prace domowe np. Jak mycie okien :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wszystkim Wykorzystuję drugi wolny dzień. Byłam już na zakupach, przy okazji zaglądnęłam do serwisu opla i renaulta , mając nadzieję zobaczyć jakieś używane autko w przyzwoitej cenie. W renaulcie były używane autka, ale takie o którym coraz częściej myślę, stało sobie takie piękne nowiutkie ....nie na moją kieszeń, niestety, choć kto wie...znów dałam PB szansę :D Zakupiłam za to sporo czosnku, więc będzie zaprawiania dalszy ciąg:D Piszecie o samotni....Samowi się marzy pewnie domek na odludziu i bez współlokatorów, Calinessie podobnie, bez rodzinki przyklejonej na górze i za ścianą , ja bym marzyła także o takim domku na odludziu, choć mam tylko jedną współlokatorkę, ale czasem jest trudna do wytrzymania:O Najbardziej jednak przeszkadza mi miejsce w którym stoi mój dom, bo z biegiem lat, stało się to miejsce mało ciekawe a wręcz odstraszające. Pewnie na całkowitym odludziu nie potrafiłabym mieszkać, sama też nie, chyba że kupiłabym ze dwa wielkie psy:D choć przed własnymi demonami to i psy nie obronią:( Jolka jak miło, że się pokazałaś. Wiadomo, że jak męcząca praca, to nie ma siły by jeszcze coś pisać, bo ciężko po takim dniu pracy, myśli ubrać w słowa, znam to z autopsji. Dobrze, że zmieniłaś pracę, bo widzę codziennie jak się męczą u mnie panie, pracujące pod Tesco. Cieszę się, że teraz masz fajną pracę, fajnego szefa i mam nadzieję, że w dalszej współpracy się nie rozczarujesz. Powodzenia Ci życzę. Moje dzieci na szczęście dojechały na miejsce o 6 rano, bez przeszkód i przestojów, przynajmniej przez 10 dni,mogę być spokojna. A wiecie że dziś ostatnia sobota miesiąca ? 30lipca. Przysłowie: „Jak po lipcu gorącym sierpień się ochłodzi, to później zima z wielkim śniegiem chodzi” Hehe, zobaczymy, może choć to przysłowie się sprawdzi w tym roku:D dziś do świętowania mamy takie okazje; Międzynarodowy Dzień Sernika Międzynarodowy Dzień Przyjaźni czytałam dwa razy a nawet trzeci raz spojrzałam, nie nie pomyliłam się dzień sernika dziś:D Niestety o pieczeniu dziś mowy nie ma, za oknem upalnie, w domu gorąco, nie będę jeszcze sobie dogrzewać...takie dzień sernika powinien być gdzieś w listopadzie, albo październiku, wtedy z przyjemnością uczciłabym go piekąc pyszny serniczuś:D a tak to się muszę obejść smakiem:D O przyjaźni mojej do Was chyba zapewniać nie muszę😍 I jeszcze cytat, może trochę górnolotny ,ale coś w nim jest; Cytat dnia: „Dzień, który przy­nosi no­we życie, może być niez­wykły, tak jak niez­wykłe może być życie, które przychodzi każde­go dnia.” - Małgorzata Stolarska Na razie uciekam, bo kurczaki czekają na rozbiórkę. Trzymajcie się w chłodzie. Daa😍 Miłego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam sobotnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek o Jolcia :) miło Cię widzieć. Może tym razem współpraca z pracodawcą będzie bardziej udana a Ty mniej zmęczona. o Ferdzi:) no ja nie wiem....Ty masz dać szanse sobie, swojej sile marzeń, które chcesz zmaterializować. Z tego co mi wiadomo to PB nie przyłoży swojej ręki do hazardu:D ja to raczej myślę, by może PB częściej przestał mnie obserwować i planować mojego losu a wtedy sobie sama poradzę nikomu nie czyniąc krzywdy:) Na serniczek też mam smaka i rekompensuję to sobie kozim twarożkiem z miodem na chlebku bo pieczenie teraz nie wchodzi w rachubę. o Saam:) ale chyba te 4 zł na totka masz? bo piszesz, że już tylko zaciskanie kciuków i modlitwa Ci zostaje?:D chociaż czytając jak chciałbyś spożytkować wielkie pieniądze na rozpuste z egzotycznymi dziewkami:P to raczej nie dałabym Ci wygrać:D:D:D bo nieszczęscie w postaci hiv gotowe:-o:D o Ciekawe co u Daa? dużo siły jej życzmy🌼 może coś napisze saama? o miłego dnia wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Tak czytam o tych wielkich pieniadzach. Ja gdybym miala nieograniczona ilosc to na pewno przestalabym pracowac. Kupilabym sobie wielki dom nad morzem , chodzila na plaze uprawiac yoge i thay-chi a wieczorami wrozyla z kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam na moment, bo przerwa mi się należy po tych moich dzisiejszych kuchennych rewolucjach :D Tak myślę Calinessa, że Saam nas wypuszcza w maliny, byśmy się o niego martwiły, a on tymczasem marzy o rozpuście :P:P Cóż, każdy ma swojego mola co go gryzie, dla jednych jest to sprawa największej wagi, dla innych tylko spełnienie marzeń. Też mam swoje marzenia, ale dlatego daję PB szansę, by mi kiedyś nie zarzucił że chciałam wygrać, ale nigdy nie grałam. Pewnie też masz rację Calinessa w tym że PB z hazardem nie chce mieć nic wspólnego, przynajmniej w połączeniu z moją osobą:D Nigdy nie udało mi się nic wygrać, bo czyż kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych to wygrana ? tym bardziej że wcześniej trzeba było zainwestować w grę drugie tyle :O eh.. Tak że wysłałam dziś, ale większej nadziei nie mam. Zuzanno a po co Ci duży dom? Po to by sprzątać bez przerwy ? Mnie by wystarczyło nad morzem jakieś mieszkanko 3 pokojowe w bloku, bym nie musiała palić w piecu, odśnieżać zimą i by nie było żadnego ogródka ani trawnika do koszenia :D tego mam po dziurki w nosie. Mój nowy dom, musiałby być koniecznie w górach, bo tam mnie ciągnie. Wcale też nie musiałby być wielki, jakaś mała działka i mały dom, by było mało sprzątania i krzątania w okół domu:D No, ale marzenia marzeniami a życie życiem. Trzeba zejść na ziemię i zasuwać do kuchni, bo jeszcze co nieco mam tam do zrobienia. Nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viollkka
Dzień dobry.Witam serdecznie i mocno całuje wszystkich😘 Dzisiaj dotarłam do domku,chciałam Was radośnie przywitać,ale jak przeczytałam,że Daa znowu cierpi,to odechciało mi się:-( Daaduś kochana bądź silna,ja bardzo mocno wierzę,że będzie wszystko dobrze.Pamiętaj,że jest na tym świecie mała istotka,która bardzo mocno Cię kocha❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Daa - Rowniez zycze powrotu do zdrowia. Ferdzi - To mial byc dom marzen. Musialby byc wystarczajaco duzy aby znajomi mogli mnie odwiedzac i tam nocowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj marzę żeby być ślimakiem. Ten chociaż ma domek własny to na tyle ciasny że nie musi przyjmować gości. Ale w tym momencie rodzą się we mnie wątpliwości bo przecież taki ślimak zabrać panienkę na chatę też nie może. Jednak chyba jakoś radzą sobie z tym problem bo nie słyszałem aby groziło im wyginięcie. l dobranoc :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry niedzielnie Dopiero teraz przeczytałam ponownie mój wczorajszy wpis i wyszło mi że część została urwana, albo źle skopiowana. Przecież pisałam, że są imieniny Marty i kilka przysłów związanych ze św. Martą, eh...dziś już powtarzać nie będę, bo dziś inni solenizanci i inne przysłowia. Znów okazja by dłużej pospać, to budzę się już po 4 :O eh..:( Nareszcie nam powróciła Wiolka. Witaj Wioluś, mam nadzieję, że odpoczęłaś już po podróży i pełna wrażeń z pobytu nad morzem opowiesz nam jak miło spędzałaś tam czas, czy wchodziłaś do morza, czy opaliłaś się na mulatkę ? Saam, a cóż to za upierdliwi goście, co nie czują niechęci gospodarza? Czyżby trzeba było im wyłożyć kawę na ławę ? Przecież to Twój urlop i masz prawo wykorzystywać go tak jak sobie zaplanowałeś, a nie podporządkowywać niechcianym gościom, oj wkurzyłabym się jakby mi ktoś tak wszedł w paradę :O Mam nadzieję, że jednak będziesz na tyle asertywny by nie dać się wykorzystać i uświadomisz gościom, że gdzie indziej też mogą nocleg sobie załatwić. Calinessa, czy dziś pracujesz ? U Ciebie też zmienili godziny pracy? W moim najbliższym T zmienili i zamiast zaczynać od 6 zaczynają od 7 a w soboty i niedziele od 9 . To czasem bywa pułapką, bo ludzie przywykli do otwarcia o 6 i odbijają się od drzwi:O Nie wiem jak nocą, bo poprzednio otwarte do 24 teraz do 22, a może nawet jeszcze krócej. Ciekawe czy wszystkie tak mają, czy jedynie ten mój. Z drugiej strony mój jest tylko supermarket a te większe chyba działają normalnie. Już nie wiele czasu Ci zostało, jeszcze dwa tygodnie i będziesz się urlopować, podobnie zresztą jak ja :D Tyle że ja jeszcze nie zdecydowałam gdzie się wybiorę z małą, muszę się nad tym zastanowić i zaplanować jakieś wyjazdy. Daa, napisz jak się czujesz, czy rzeczywiście musowo idziesz do szpitala ? czekamy na Ciebie👄 Zuzanno, pisałaś o samotni a tu nagle dom dla znajomych ? Z tego wnoszę, że realizując swoje marzenia, pomagałabyś realizować marzenia innym :D Kurcze jeszcze nie sprawdziłam kuponów, a nóż a widelec jestem bogata !!!:D:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jasny gwint, gdybym wiedziała że nowa strona, to podzieliłabym wpis na kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zerwę może kartkę z kalendarza; Dziś ostatni dzień lipca, matko jak ten czas szybko leci, ani się obejrzymy a już będziemy kupować prezenty pod choinkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przysłowie: „Jeśli upały w sianokosy i żniwa, to zima ostra i dokuczliwa, a jeżeli słota, to w zimie dużo błota”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce Brzask o 04:13 Wsch. Sł. 04:55 Zenit o 12:42 Zach. Sł. 20:29 Zmierzch o 21:11 świętujemy dziś Dzień Skarbowości . Cytat dnia: „Bez cier­pienia nie zro­zumie się szczęścia.” - Fiodor Dostojewski I to bardzo mądry cytat, dający nadzieję tym co cierpią, że kiedyś los się odmieni i przyjdzie szczęście i wtedy mocniej się go poczuje. A czy przyjedzie? Na pewno kiedyś przyjdzie, jak po nocy przychodzi dzień...no i wreszcie coś musi być za zakrętem.... Na razie uciekam, poleżakuję jeszcze wykorzystując ostatni wolny dzień,przed maratonem. Miłej pięknej, relaksującej niedzieli Wam życzę👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Ferdżi kochana no jestem opalona,ale czy na mulatkę?:-Dnie aż tak to bym nie chciała;-)Ludzi co nie miara jest nad morzem,żeby dostać się do wody w słoneczny dzień to już nie lada wyczyn:-Dpookopują się ludziska tymi parawanami ciężko się przebić do wody:-(są takie asy,że przy samym brzegu się rozbiją,i mają wszystko w tyle:-(normalnie szaleństwo:-DCiekawa jestem gdzie Twoje dzieci pojechały,może w miej tłoczne miejsce,gdzie jest spokojnie i będą mogli sobie odpocząć,a nie się zmęczyć:-D:-D:-D Kurcze moje pomidorki koktajlowe żółte padły,czerwone ładniutkie,a te normalnie czarne się zrobiły:-(a takie ładne się zapowiadały,ogórki zresztą też usychają a przecież mokro jest:-( Całe szczęście,że był ktoś kto zdążył zrobić troszkę słoików na zimę:-) No nic trzeba się powolutku ogarnąć i brać za robotę.Miłej niedzieli wszystkim życzę.Mam nadzieję,że kochana Daa ma się już lepiej😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wioluś, to znaczy że jednak miałaś trochę czasu dla siebie i opalanie a nie tylko praca i praca...ja tam nie lubię się opalać, dlatego dla mnie najlepszy urlop to jesienią, kiedy słońce mocno nie operuje:D ale bardzo mi się podobają opalone buźki u innych :D Pewnie fajnie Ci w tej opaleniźnie. Moje dzieci są w Pobierowie, mają tam wynajęty domek przy plaży, tak że chyba nie mają problemu z zajęciem miejsca na piachu :D Nie gadałam z nimi jeszcze, na razie oglądałam tylko plażę przez kamerki, to rano jeszcze pusto było, pewnie woda jeszcze zimna. Szkoda że pomidorki padły, moje koktajlowe jeszcze nie zerwane, zawsze o nich zapominam, bo rosną na dużej działce a tam mi za daleko:P Dziś pójdę zerwać, bo z daleka widziałam że tam czerwono:D Duże zerwałam wczoraj, całe wiadro mi wyszło :D Ostatnio jak coś zrywam, to od razu musi byc wiadro:D Muszę też zobaczyć dziś na ogóry, i ile będzie to zerwę, będą do rozdania, zabiorę jutro do pracy, niech się ludziska cieszą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam niedzielnie. Ja proponuje zrobic dzisiaj Topikowy Dzien Marzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry niedzielny:) o U mnie ciepło, przeszła już lekka burza z kilkoma kroplami deszczu i chyba idzie druga. Wiola:)👄 opowiadaj jeszcze co tam na wybrzeżu, jakie ceny rybek? i kiedy planujesz znów wypad nad morze bo gdyby terminy się zbiegły z moim wypadem to może zrobię wycieczkę do Ciebie:):D o Ferdzi:) jest ok. Twój wpis o Marcie jest, przysłowia też. Dzisiejsza solenizantka ma imię mojej Babci od strony Mamy, której nie pamiętam ale mam fotkę z nią i ze starszym rodzeństwem na łące latem. Miałam wtedy roczek:) ale już jesienią Babcia dostała wylew do mózgu i zmarła. A była absolutną abstynentką. Z opowieści wiem, że cierpiała na okropne bóle głowy. Lecznictwo w tamtych czasach nie było tak wyposażone w sprzęt diagnostyczny jak teraz i tuż przed sześćdziesiątką zmarła:( Co do T to moje jest jeszcze czynne od 6 do 24. Ale chodzą różne plotki co do przyszłości włącznie z wycofaniem się tej sieci z Polski. Już kilka sklepów w PL z najmniejszymi dochodami sprzedano. Wszystko możliwe zwłaszcza, że to angielska sieć. Moje pomidorki coctajlowe są hitem na podwórku:D rosną pod ścianą tarasu od południowej strony, mają już 2,5 metra wysokości i są obsypane żółtymi cytrynkami, gruszeczkami i czerwonymi kulkami. Są zdrowe i myślę, że to zasługa delikatnego oplatania dolnej częsci łodygi miedzianym drucikiem podczas wczesnej fazy wzrostu.. Tak gdzieś wyczytałam, że miedź hamuje rozwój grzyba, który powoduje te czarnienie. Bo można też pryskać miedzianem. Ale ekologiczniej wychodzi zadziałać drucikiem:D Tak więc pomidorów juz nie kupuję bo są własne na bieżąco. Malinówki też już są. Ogórki jakieś słabe i też już zasychają a owoce zwijają się kulki. o Daa jeszcze w domu, tylko bardzo wystraszona bidula swoim stanem. Daa:) napisz, dodamy Ci otuchy i humorek poprawimy:) o Saam:) gości wyślij na jagody jak w zeszłym roku, niech trochę odpracują gościnę:D o Zuzia:) wczoraj sobie pomarzyliśmy ale można codziennie mnie nachodzą marzenia gdy wysyłam kupon totka:D o fajnej niedzieli wszystkim:) moja też nie zła bo idę do pracy dopiero na osiemnastą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już całkiem przestanę marzyć właśnie M sprawdził moje kupony i wyszło że znów mam trójkę, tyle że tym razem to "aż" 24 zeta, wziąwszy pod uwagę fakt że zainwestowałam 2 dychy to rzeczywiście wygrałam majątek:P Śmieszne jest to że każde z nas, tz ja i M wysyłamy lotka tak że jedno nie wie że drugie wysłało:D M nie miał nic i zazdrości mi że ja znów mam 3:D Calinessa,aż mnie do ziemi przygięło ...aż 2, 5 m wysokości mają pomidory koktajlowe ?!?! Nie słyszałam o takiej odmianie. Koniecznie, ale to koniecznie zbierz nasionka, wysusz, może choć kilka sztuk mi podeślesz? i tu wcale nie żartuję. A skoro takie dobre to jasne że warto zostawić sobie kilka sztuk na nasiona i mieć swoje sadzonki, przynajmniej później wiadomo co ma urosnąć. Nigdy nie oplatałam miedzianym drutem, nie pamiętam kiedy pryskałam miedzianem. Po prostu nic nie robię, idę na żywioł:D Jak ma coś być to będzie. Zerwałam koktajlowe, jest tego ze dwa litry, niestety same czerwone kulki, a w zeszłym roku miałam różniste. Były i kulki czerwone i żółte były gruszeczki żółte i czerwone i proste sopelki. Niestety widocznie mi nie wzeszły, a może nie wysiałam wszystkiego, ale i tak to co jest mi wystarczy. Ogórów nie było dużo, ale z 5 kg jest i to zabieram do pracy, na pewno zainteresowani się znajdą :D Powiadasz, że mój wpis o Marcie jest? ja nie mogłam znaleźć, ale już nie szukam, bo po co wracać wstecz ? W sprawie T, to nie kracz, bo to u nas prężna sieć i choć w mojej wsi są tylko markety, ale w następnej, jest olbrzymi, nie dawno wybudowany, szkoda by było, no i pewnie musiałabyś szukać gdzieś pracy a to nigdy łatwe nie jest, na co dowodem jest Jolka. U mnie też przeszła lekka burza, ale chyba tylko chwilowo przeszła, bo gorąco jest i duszno, a niebo ciemnieje od północy, więc pewnie jeszcze coś siknie. Zuzanno, jak wyżej pisałam, zapominam dziś o marzeniach, bo jakbym się tu rozwinęła, to brakłoby całej strony by je wypisać :D aż tyle mam niezrealizowanych marzeń:O Daa, odezwij się pliss, napisz o co kaman, a może chcesz pogadać, to jestem do dyspozycji w każdej dogodnej dla Ciebie chwili. Saam, zostawi już tych gości i machnij łapką ...a może wylegujesz sie na plaży? zamknąłeś oczy i odpłynąłeś w marzeniach wyobrażając sobie te hawajki kręcące się o okół Ciebie:D ...tylko się nie pomyl, kiedy się ockniesz :D Wiolka nadrabiasz zaległości? odpuść sobie, jutro też jest dzień:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi:) serio tak mi wyrosły. W zeszłym roku malinówki też mi tak wysoko poszły. Ale odmiana lima tak wysoko nie chce się piąć. Tegoroczne malinówki też nie przekroczyły 2 metrów. Ja nie daję podpórki z palika tylko przywiązuję sznurek do łodygi pomidora a drugi koniec sznurka mam zamocowany przy dachu tarasu. No i są już przy dachu. Ty masz w pomidory w gruncie to trudniej uzyskać taki efekt przy palikach. U malinówek staram się by to był jeden pęd. U koktajlowych prowadzę dwa, resztę pędów systematycznie usuwam. Jak nie zapomnę lub nie przegapię to pozbieram nasionka. Ale Zuzię rozmarzyliśmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadłam tylko powiedzieć Wam dobranoc, albowiem gdy masz ko­mu mówić na co dzień dob­ra­noc, wte­dy na­zajut­rz z uśmie­chem, mówisz in­nym dzień dobry, cieszę się więc że Wam mam:D Dobrej spokojnej nocy Wam życzę, pięknych kolorowych snów👄 Daa😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ Dziekuje za zyczenia zdrowia i mile gesty .Mimo ,ze nie jestem lezaca , czuje sie jakbym znow byla wdeptana w ziemie jak robal .Jesli czlowieka raz dopadnie choroba nowotworowa to juz zawsze bedzie sie bal jej nawrotu .Ja mialam juz trzy razy pruty brzuch i kazda oznaka nieprawidlowosci w organizmie zwala mnie tak z nog ,ze nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac ,nawet nie potrafie z nikim rozmawiac ,tr***leje ze strachu .No i wlasnie kilka dni temu pojawily sie niepokojace oznaki i bede musiala znow przejsc przez przykre (w moim przypadku )badania .No dosc juz o tym . Siedze juz dlugo i sie zastanawiam czy wyslac te moje bolaczki . Ale powiem Wam ,ze jutro tak czy siak upieke muminki :-) ,na powrot Wiolki :-) Wiolka pewnie juz dzis piekla ,bez dwoch zdan :-),ja wczoraj rano tez pieklam ,ale wszystkie pojechaly do Bydgoszczy . Od srody ogladalam i przezywalam Swiatowe Dni Mlodziezy ,podziwiam mlodziez za wytrwalosc ,tylko byla pewna grupa ludzi (mozecie sie domyslec o kim mowie )ktora zaburzala obraz tych pieknych dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×