Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc 01

Imie Karla co myslcie? Znacie kogos o tym imienu?

Polecane posty

Gość gosc 01

Wczoraj na jednym z postow wyczytalam ze ktos dal coreczce na imie Karla. bardzo mi sie spodobalo i mojemu mezowi tez. Nie moglismy nic wymyslic a juz wiemy ze na pewno bedzie dziewczynka. Sklaniamy sie do nadania tego imienia coraz bardziej. Oczywiscie decyzja jest nasza ale jak odbieracie to imie? Znacie dzieci o tym imieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w jezyku polskim nie brzmi to ladnie, chyba ze mieszkacie na stale za granica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 01
Mieszkamy w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się podoba, też ostatnio zwróciłam na nie uwagę :) Osobiście nie znam nikogo, kto nosi to imię. Jedyny minus - jak będzie się ktoś przedstawial to pewnie większosć osób będzie myślalo, że to zdrobnienie od Karoli- Karoliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie bardzo lubie zdrobnien imion a Karla to Karla, dla mnie spoko. Nie znam nikogo o tym imieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkają w Pl ale na siłę chcą być zagrabaniczni :-D Juz słyszałam: Jesicca Bułka, Denis Kiełbasa, Brajan Zimny, Chantal Bibułkowska, teraz będzie Karla Pieczara z Chomiczówki Górnej poczta Zimne Wody :-D Was pogrzało z tymi usilnymi amerykanizacjami wiejskimi :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karla Bruni jedyna znana hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 01
Nie chcemy byc na sile zagraniczni, a nasze nazwisko jest bardzo nietypowe i brzmi super z tym imieniem. Rozwazamy jeszcze imie Anna, Kaja lub Mirka (nie Miroslawa tylko Mirka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie brzmi jak typowo amerykańskie imię, na polskim gruncie nie podoba mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w takim razie z rozważanych Kaja jest super, Ania jak dla mnie zbyt pospolite, a Mirka? Niedługo będzie Natalka zamiast Natalii i matki się będą burzyć że to inne imię jest i jej dziecko jest wyjątkowe bo jeest Natalka a nie jak wszystkie Natalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chcemy byc na sile zagraniczni, a nasze nazwisko jest bardzo nietypowe i brzmi super z tym imieniem. Rozwazamy jeszcze imie Anna, Kaja lub Mirka (nie Miroslawa tylko Mirka) xx Też bardzo podoba mi sie imię Mirka, ale gdy podawałam to imię jako propozcycja to znajomi reagowali raczej dziwnie. Myślę, że z Twoich propozycji Anna lub Kaja są normalne, fajne i nieprzysparzające dziecku żadnych "nieprzyjemnych" sytuacji. A może imię Karina albo Kalina albo Karolina (trochę do Karli podobne? ;P) a bardziej "polskie" i własnie można zdrabniać jako Karla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja jest Kaja :) nazwisko mamy podobne do Jabłkowska-tylko początek inny. Bardzo pasuje do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karla kojarzy mi się z karłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś próbowałam edukować. Teraz nabrałam dystansu i pogodziłam się z tym że gmin ma potrzebę nadawania sobie etykiet, zaznaczania swojej przynależności i widocznie tak ma być. Mamy mieć możliwość oceniania od razu, nawet po imieniu, kto jakie środowisko i wzorce reprezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karla - beznadziejne, kojarzy mi się z patologią, która nadaje zagraniczne imiona by się poczuć super. A tak serio nie rób tego dziecku Kaja - bardzo ładne Mirka - ładne, ale skazujesz dziecko na wieczne pomyłki i tłumaczenie każdemu, że nie nazywa się Mirosława

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie się kojarzy z psudonimiem u prostytutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
nie mozna nadac dziekcu imienia Mirka. Albo Mira albo Mirosława. a Karla...kojarzy mi się zle akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 01
Dziekuje Wam za odpowiedzi. Na pewno nie stworzymy patologicznej rodziny z naszym dzieckiem ;) Imiona wybrane przez nas podobaja nam sie w ich brzmieniu i stad taka selekcja tych imion. Jestem w stanie sobie jednak wyobrazic, ze ktos klasyfikuje ludzi na podstawie imion ;) tak jak na podstawie ubran czy butow :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 01
Aaa no i jeszcze dodam ze imie Mirka mozna nadac dowiadywalam juz sie i chyba jednak na to imie sie zdecydujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mirka to zdrobnienie Mirosławy. To tak jakbyś chciała nazwać i zarejestrować dziecko w USC - Karolcia zamiast Karolina. Brzmi jak żart. Jeśli już to jest imię Mira istniejące samodzielnie, ale jest też od Mirosławy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko ja Ci odpowiem- znam jedną Karlę jest włoszką, bardzo miła empatyczna osoba. Poza tym jest bardzo jakby to określić... uduchowiona, interesuje się symbolami religijnymi itp. Fajna osoba ogólnie. Ale zauważ że nie będzie zdrobnienia i może być tak, że zamiast Karlą będzie Karolą, Karolcią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadawaj jak Ci sie podoba nie patrz na innych, są ludzie, którzy tak czy inaczej się przyczepią, ci luzie sami mają często patologiczne imiona i nadają takie swoim dzieciom - tylko, że nie sa one patologiczne dla nich... wszystkim nie dogodzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wspaniale imie, tez o takim myslelismy ale ostatecznie wybralismy inne. Nie sluchaj tych glupich komentarzy od osob, ktore nawet nie wiedza ze to imie hiszpanskie. Uwazam ze dziewczynka bedzie bardzo zadowolona majac takie ciekawe ale proste imie, ktore bedzie latwe do wymowienia w kazdym kraju...ja nie rozumiem tej polskiej mody na Julie, Lenki, Zuzie itp jakby innych imion nie bylo... a Mirka nie podoba mi sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ohydne -Karla będą wołać KarŁa ..hahaha ! Jeszcze jak będzie mały wyskrobek to juz dopiero psychikę jej to zruinuje . Czemu nie Karolina ?! Mam nadzieje że zniosą te durne nowelizacje pozwalajace na dziwczne imiona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może Karlajn?! hahaha to dopiero będzie ubaw w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
durni rodzice cudują, a potem biedne dzieci cierpią i są właśnie takie patole jak Karla, Dżesiki i inni bohaterowie amerykańskich seriali. dowód na niską samoocenę i kompleksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedne dzieci o rzadkich imionach cierpia przez taka 'inteligencje' jak wy. Bo wasze dzieci biora z was wzor. To wy je uczycie, ze trzeba kogos wysmiac i z niego szydzic bo ma takie a nie inne imie. I te wasze dzieci smieja sie potem z innych bo mysla ze tak trzeba. To wy je uczycie, ze trzeba smiac sie z kogos bo jest inny albo ma inne imie (czytaj nie jest tysieczna Lenka, Oliwka, Julka, itp)... Ja mieszkam za granica i tu ludzie nadaja dzieciom przerozne imiona. Niektore sa ladne, inne mniej, niektore dziwne, ale nikt z niczyjego imienia sie nie wysmiewa. Nawet ludziom cos takiego do glowy nie przyjdzie, a tym bardziej dzieciom zeby dokuczac kolegom/kolezankom z powodu nietypowego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego imie Karla jest dowodem na niska samoocene i kompleksy??? Coz za dziwne rozumowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem Klara ładniejsze, Karla tak nie bardzo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo Karla powinno byc przez C pisane - Carla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×