Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc 01

Imie Karla co myslcie? Znacie kogos o tym imienu?

Polecane posty

Gość gość
Moja córeczka jest Karla-tyle ze pisane przez C. Mieszkamy w Niemczech i tutaj spotkałam juz sie z tym imieniem. A co do imienia Mirka-wcale nie skazuje dziecka na wieczne tłumaczenie sie,ze nie nazywa sie Mirosława-sama jestem Magda-nie Magdalena i mam siostrę Olę-nie Aleksandrę :).Nigdy z tego powodu nie musiałyśmy sie tłumaczyć.zdarzylo sie,ze ktoś miło zareagował,ze wlasnie Magdalen jest dużo,a Magd niewiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
nie mozna nadac dziecku imienia w akcie urodzenia Mirka. przytaczam Do członków Rady zwrócono się z prośbą o opinię na temat zmiany imienia z Mirosława na Mirka. Odpowiedzi udzieliła prof. dr hab. Aleksandra Cieślikowa: Imię Mirka jest niewątpliwym zdrobnieniem, którego może Pani używać w kole rodzinnym i koleżeńskim. Natomiast istnieje przepis, który dotąd nie został zmieniony, a który brzmi: „Kierownik stanu cywilnego odmawia przyjęcia oświadczenia o wyborze dla dziecka więcej niż dwóch imion, imienia ośmieszającego, nieprzyzwoitego, w formie zdrobniałej oraz imienia nie pozwalającego odróżnić płci dziecka”. Imię Mirka, jak słusznie Pani zauważa, spełnia wszystkie warunki z wyjątkiem jednego – jest wyrażone formą zdrobniałą przez dodanie do skróconej formy przyrostka -ka. Nie wszystkie z wymienionych przez Panią imion zostały przez Radę Języka Polskiego zaakceptowane jako imiona oficjalne. Jednak decyzję podejmuje kierownik urzędu stanu cywilnego. Niektóre imiona skrócone są niekiedy nadawane, do nich należy imię Mira – (prawdopodobnie skrócenie od Mirosława). Imię Mira jest już dość często nadawane w Polsce od lat dwudziestych ubiegłego wieku. Nasza opinia o możliwości zmiany imienia Mirosława na Mira byłaby pozytywna. Natomiast przyrostek -ka niewątpliwie świadczy o zdrobnieniu, i dlatego kierownik urzędu stanu cywilnego nie wyraża zgody na taką zmianę imienia. Imię Mirka nie powinno być, wedle obowiązującego prawa, ale też wedle tradycji nadawania imion w Polsce, imieniem oficjalnym. http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1153:mirka&catid=76:opinie-o-imionach&Itemid=58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monte Carla
Ja mam na imie Karolina i moi znajomi tak wlasnie skracaja moje imie. Dla mnie Karla jako skrocona forma od imienia "Karolina" jest jak najbardziej do przyjecia ale jako imie w pelnej wersji to tak jakos slabo - od razu przychodza mi na mysl Dzesiki, Samanty, itp. A mamy przeciez tyle pieknych, polskich, tradycyjnych imion - moze warto wziac je pod uwage zanim zostana kompletnie zapomniane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, konia :D A właściwie kobyłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się nie podoba. Ale mi nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wsrod znajomych jest Karla i sami rodzice mówią KAROLA, a dziadkowie KAROLINKA. Mieszkają w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce to imie brzmi Karolina.Mojej sąsiadki dziecko, matka do niej mówi Karla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córcia to Karla, nie ma problemu w przedszkolu, rodzinie. Uwielbiam to imię - zdrabniamy Karlunia, Karluśka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam córkę o imieniu Carla. Mieszkam w Stanach. Wybrałam to imię bo wydawało mi się łatwe do zapamiętania i wymówienia dla mojej rodziny w Polsce i swietnie się komponowało z naszym (zamerykanstwionym włoskim) nazwiskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze ze ktos odgrzebal moj temat. Coreczka juz sie urodzila i ma na imie Karla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj szczur tak mial na imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W szkole jak dziewczynka będzie drobna na bank ksywka -Karlica ..brr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może Karen wam się spodoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sąsiadka ze Śląska dała córce tak na imię,mając do tego pospolite nazwisko i brzmi to masakrycznie!Biedne dziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karla Homolka, wspaniała, mądra kobieta, prawdziwy wzór do naśladowania dla naszych córek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam na tak na imie i mieszkam w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne imię. Kojarzy mi się z Karlikową z tego serialu o ślązakach. Jak dla mnie wymawia się je tragicznie - tak samo jak moje imię. Chyba jest nawet równie brzydkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annette

Masakra. Mirka to zdrobnienie imienia Mirosława. Osoby z takim imieniem podpisują się: "Mirosława", a mówią na nie: "Mirka". To tak jakby mi ktoś dał na imię Anetka bo na imię mam Aneta. Albo jakby ktoś dziecko nazwał: Ola, Jola czy Ania. Nie róbcie jaj. W Polsce imię Carla NIE ISTNIEJE. Polskim odpowiednikiem tego imienia jest imię Karolina. Tak samo nie istnieje w Polsce imię: "John" tylko Jan, "Katherine" tylko Katarzyna (zdrobniale Kasia). Są imienia takie same za granicą jak i w Polsce, np Anna, Aleksander, Adam. Czasem różnią się niewiele, np Melanie a w Polsce Melania, Mariah a w Polsce Maria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annette

No wariatka! Karla dać na imię. I to przeszło!?? Bo są pewne ustawy wedle których jeśli wybiera się imię dla dziecka, które w Polsce nie istnieje, nadaje się je z oryginalną pisownią a nie FONETYCZNĄ!!! Tak było z imieniem Jessica, czy Angelika. Jeśli JUŻ to Carla. Biedne dziecko... I w każdej rejestracji czy gdziekolwiek będzie jeszcze musiała dyktować pisownię, bo logiczne jest to, że pisze się przez "C" bo to zagraniczne imię. Zawsze "c" czyta się "k". Karla - jak to wygląda!? Tak jak Dżesika. Ludzie! Te świat oszalał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annette

Czy na prawdę jest taka znikoma ilość pięknych polskich imion?? Może lepiej było dać Shakira - jak ta piosenkarka!? Ale oczywiście z pisownią fonetyczną, a mianowicie, drodzy państwo: Szakira!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuu

Moja kolezanka w Austrii ma na imie Karla. Ojciec i nazwisko austriackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuu

Moja kolezanka w Austrii ma na imie Karla. Ojciec i nazwisko austriackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Gość Annette napisał:

Czy na prawdę jest taka znikoma ilość pięknych polskich imion?? Może lepiej było dać Shakira - jak ta piosenkarka!? Ale oczywiście z pisownią fonetyczną, a mianowicie, drodzy państwo: Szakira!

Sa setki polskich imion i w obecnych czasach sa bardzo orginalne np. Nawojka, Damroka, Tomiła, Bogna, Bozena, Dalebora, Dobrawa, Kazimiera,, Mojmira, Bronislawa, Samboja, Radochna, Dobrochna, Slawa, Skarbimira, Dobroslawa, Miloslawa, Tomira, czy Suligniewa (Sulika), zeby podac kilka.  Tez nie rozumiem dlaczego orginalne imiona sa wybierane tylko z tych zagranicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×