Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pomóżcie mi usmażyć mintaja

Polecane posty

Gość gość

Jestem na skraju wytrzymalosci. Jestem fatalna w kuchni, to fakt, ale usmazenie ryby chyba nie graniczy z cudem. U mnie niestety tak. Naczytalam sie w internecie "sposobow", ale nic nie pomaga. Kupuje zamrozonego mintaja. Odmrazam, osuszam dokladnie, daje przyprawy, obtaczam w mace. Na ceramicznej patelni daje lyzke oliwy, rozgrzewam, klade rybe. Po 3 minutach juz jest spalona. Jej konsystencja jest tragiczna, jest smierdzaca, niesmaczna, nie do zjedzenia po prostu. Powiedzcie mi prosze doswiadczone Panie co mam zrobic, zeby ta ryba mi w koncu wyszla? Nie chce jej smazyc na glebokim tluszczu. Zalezy mi na tym, zeby bylo malo oliwy. Ale jakie zaklecia trzeba wypowiedziec, zeby to w koncu wyszlo jak trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
B.trudno smażyć rybę ja smaże na patelni ze stali szlachetnej i też dużo czasu minęło nim doszłam do wprawy na patelni ceramicznej jeszcze nie smażyłam więc nie mogę ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może spróbuj upiec w piekarniku,taka ci wyjdzie dobra.Ja robie tak- rozmrazam rybę,skrapiam oliwa malutko,sole,pieprze,posypuje lubczykiem,koperkiem i pietruszka.Na wierzch kłade starte ale słupki włoszczyzny i wstawiam do nagrzanego piekarnika.Mnie tak bardzo smakuje i juz takiej utaplanej w mące z patelni nie lubie i nie robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 16:50 czy jak pieczesz rybę w piekarniku to przykrywasz naczynie w którym pieczesz czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mintaj to paskudna ryba do smażenia,prawie zawsze się rozwala,kup tołpygę lub dorsza i jeśli smażysz to odmróź najpierw,osusz,przypraw,otocz w rozmąconym jajku i otocz w bułce tartej lub w pokruszonych płatkach kukurydzianych(mąka szybko się przypala)no i niestety tego oleju musi być ciut więcej,rozgrzej dobrze patelnię i podsmaż po obu stronach na złoty kolor,zmniejsz gaz i jeszcze podsmażaj ,by ryba zmiękła w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,przykrywam naczynie folia aluminiową.Pieke ok 25 min w ok 190 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawa to bardzo mocno rozgrzana patelnia. Nie taka, co to ledwo tłuszcz zabulgotał, ale naprwdę mocno rozgrzana. Na takiej ryba się nie gotuje, tylko smazy na chrupko, ale nie jest przypalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×