Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość k25i
Milka u nas tak bylo ze jak moja mama dokladala ręke to w brzuchu cisza a teraz kopie i na ręke mojej mamy i na meza:) pomieszkalam u mamy miesiac to sie mala zapoznala z babcia. A moja siostra z ktora sie widze raz w tyg przylozy reke w fazie wielkiego szalenstwa i cisza:) a na mame moją i meza reaguje, mowia glosno do brzucha i kladą dlon to szaleje. Tak samo w ciagu dnia gdy ja cos gloano wolam do mamy bo jest w innym pokoju to mala wtedy fika:) powiem Wam ze jestem pod mega wrazeniem twgo cudu jakim jest ciaza:) jak ją zobacze juz to oszaleje ze szczescia. Kazdy tak ciaza, ciaza, jakos bez emocji to mowi zawsze a mnie to teraz fascynuje. Jak sie nie jest w tym stanie to zadbe opowiesci czy ksiazki nam tego nie pokaza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Mamy moze glupie pytanie ale wole dopytac czy plyn do plukania z dopiskiem sensitive i narysowanym dzidziusiem i oznaczeniami typu hipoalergaiczny itd nadaje sie dla dzidziusia czy koniecznie musze kupic z dzialu dzidziusiowego? Ja do plukania swoich ubran dodaje zkoty lenor a do bielznianio pizamowego prania cocolino sensitive i wlasnie sie zastanawiam czy ten cocolino sie nada dzudziusiowy czy kupic inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
I jeszcze dodam ze to czytam na necie o praniu w 90stopniach troche mnie przeraza. Mysle ze prasujac na dwie strony wybije te zarazki, bo az 90 st to chyba duzo? Na tyle piore reczniki z tego wzgledu ze wiekszosc mam bialych a 90 to kurde gotowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czemu nie dodalo mi poprzedniego wpisu :/ K25i chciałam napisać ze to zdjecie nie jest z wczorajszej wizyty tylko z badania połówkowego. U mojego lekarza zdjecia już takie cudne nie sa :) No i teraz robi raczej zdjęcia poszczególnych części ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ten poprzedni wpis to ja SEPIK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie nie mam pojęcia jaki proszek kupić do prania. Czy może jakiś płyn jest fajny? I kiedy to pranie robić? Bo te ciuszki chyba też nie powinny później leżeć 2 miesiące i czekać ... no ale na ostatnią chwilę to znów tez nie chce tego zostawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Heh i ten wpis również mój SEPIK ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Mnie kazdy mowil lovela albo dzidzius ponoc lovela jest drozsza ale za to wszedzie dosteona a ze ja w drogerii pod blokiem mialam dzidziusia to kupilam dzidziusia:) a myslalam ze Ty masz co wizyta taka fote, ja z tej piszpitalnej to mam gliwke i tulow bo na szybko robione bo mialo foty nie byc ale chcialam:) i tak sobie pomyslalsm ze czemu mam niewyrazne:) a jeszcze do pranka wroce no tyle opinii na necie ze szok. Proszek kupilam tylko do koloru bo wiekszosc bialych ubrabek i tak ma kolorowe wzorki badz naszywki wiec narazie mam tylko do koloru:) nie wiem tez jak poprac rozki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja kupilam proszek bo wydaje mi sie ze olyny do prania nie sa na dluzszą mete dobre dla pralki. Chociaz teraz mam persil plyn ale i tak co ktores pranie robie w proszu i do spirtowych ubran mam perwol active- swietny do kurtek. A kapsulki to byla dla mnie porazka. Taka bylam pidjarana jak weszly na rynek a to taki bubel. Piszcie o dzidziusiowym pranku, bo na mnie juz pora z praniem:) i nasze koszule nicne, staniki czy koszulki do karmienia tez w dzidziusiowym pierzemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak będę w końcu prała to w Loveli lub płatkach. Hi hi ze mnie chudzinka jest więc nie wiem czemu ciągle usg dopochwowe. Dzisiaj mojemu filmik przesłałam jak maluch wariował ;). Hi hi chyba fikołki robił :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A my znow z mezem jesteśmy przyzwyczajeni do kapsulek. Sa wygodne w użyciu, ładnie pachną. Nie mam nic przeciwko zwyklym proszkom, choć nie lubiłam nigdy jak się rozsypywaly i miałam wrażenie, że w otwartym opakowaniu wietrzeja. A co do tych dzidziusiowych proszkow wlaśnie dużo pozytywnych opinii Czytalam na temat proszku lovela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Wlasnie kazdy pisze lovela lub dzidzius ale tak jak mowilam dzidziusia trudniej dostac. Platki ponoc nie są zalecane do pralek. Mnie sie wydaje ze po okolo 4mies prania w kapsulkach smierdzialo mi z pralki i sie zgadalam z taka jedna w pracy i mi powiedziala ze to od kapsulek. I przestalam uzywac ale masz racje są wygodne i nic sie nie rozsypie:) a co z temperaturami tego bobaskowego prania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
ciesze sie ze kolejny dzidzius ma okolo 700 g. :) pranie robilam zawsze w plynie bialy jelen. a teraz musze jeszcze sie zastanowic. od poprzedniej wizyty u lekarza tez przytylam 1,5 kg a to dopiero tydzien minal... musze w koncu zabrac sie za robienie foto ksiazki bo pozniej to juz napewno czasu nie bedzie, a chcialabym kolejna czesc zrobic. brzuch mnie tez czasem boli, szczegolnie wieczorem, i skora naciagnieta bardzo, pepek zanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
k25i no moja szyjka długa raz to miała prawie 6 cm później troszkę krótsza ale może inny lekarz i inaczej zmierzył, lekarz mi mówił, że na tym etapie ciąży to bardzo dobrze ale gorzej do porodu jak będzie taka długa;P tak jak pisałyście wydaje mi się, że lekarz jest w stanie powiedzieć czy się skraca w zwykłym badaniu za to na pewno nie stwierdzi tak rozwarcia wewnętrznego, mi właśnie ostatnio szyjki nie chciał zmierzyć dopochwowo bo nie ma wskazań ale za to zwracał uwagę na usg przez brzuch jak z tym rozwarciem wewnętrznym i było ok wszystko gładko ładnie bo niepokoić może jak się robi rozwarcie w kształcie litery Y i V. Ja wczoraj kupiłam lovele płyn do prania. Z pierwszym dzieckiem nie przesadzałam z praniem w wysokich temperaturach później nawet nie wszystko prasowałam. Trochę bakterii zarazków też musi być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Czyli Aniala Twoja sie bedzie dluzej skracac do porodu? To moze dlatego po szwie sie szybko robi bo tylko rozetną szew i wszystko gotowe. A z drygiej striny to masz dobrze silna dluga szyjka mozesz dzieci rodzic. Moja mala na polowkowych miala 400g i sie pytam czy bedzie malutka a lekarz na to ze normalny dzidzius sie zapowiada nie za duzy nie za maly. A teraz mysle a co jesli za malutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala a te rozki jak prac mam dwa i co dwa tylko wrzucic do pralki czy cos do nich dorzucic czy jak i tez nie wiem jaka temp moze pisze na rozku. A co do prasowania to ja do tej akcji ze szwem od kąd tylko siegam pamiecią prasiwalam po kazdym praniu stosy ubran wiec dzidziusiowe tez bede tylko mysle o zakupie zelazka turystycznego bo duze zekazko a ubranka takie mini:) a pokupilyscie juz jakies ciuszki? Jakie rozmiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Niby pranie w 90st a suszy sie przewarznie ba dworze w taką pogode u mamy to na podwirku a tu mam spory balkon i tak sobie mysle przeciez bakteriami to obsiada podczas tego schniecia niesamowicie pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K25i mój mały w 21+0 miał 360g. Lekarka powiedziała, że rozwija się prawidłowo dlatego jestem spokojna. Wychodziło, że jest do przodu z wagą o 2 dni. Tak więc spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja to bym chciala bobaska do trzech kilo zeby lzej urodzic:) najwazniejsze jest zdrówko:) a czy mala czy duza to juz mniej wazne:) Synek siostry mial 3800 i tak szybko rosl i byl coraz ciezszy ze ciezko go bylo nosic a jak juz zasnal na rekach to szkoda go bylo odkladac a tyle kilo to ciezko bylo. Teraz ma 2latka i 17kilo to chyba duzo a na placu zabaw stojac kolo 4latkow to ciezko rozroznic. Dopiero jak sie maly odezwie to wiadomo ze mlodszy bo mowi po swojemu, jak sie z nim przebywa to sie wie a obcy chyba nie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
nie wiem jak to będzie z tą szyjką może poród po prostu nie będzie chciał się zacząć bo wszystko będzie trzymać? ale z tą szyjka to jest tak, że może być ok a za chwilę się skróci bardzo szybko. Nie wiem czy nie będzie czasem cc skoro jedną już miałam ze wskazań neurologicznych to pewnie nie będą ryzykować. kurcze nie wiem jak to z suszeniem na dworze czasem mówią, że dobrze wygrzać na słońcu;) a do rozków można by dorzucić jakąs pościel może? chociaż na poczatku to bez poduszki bez kołderki - tylko zawijałam dziecko w rożek albo przykrywałam kocykiem ja już mam sporo ubranek głównie w rozmiarze 62 głównie pajacyki ok 5 sztuk, body na długi rękaw i półspiochy lub takie spodenki cos jak półspiochy tylko bez stópek i parę 68 typowo chłopięcych bo nie mogłam się opanować, ale mam też troche po córce żółtych, zielonych takich neutralnych- tu komplety spiochy i kaftaniki, 56 pewnie kupię jeden komplet bo chyba nie ma sensu takich malutkich córka miała tylko na wyjście ze szpitala rozmiar 56 a póżniej od razu większe zakładałam bo takie malutkie dziecko baardzo szybko rośnie w ogóle na początku zakładałam kaftanik i owijałam w pieluszkę tetrową i ewentualnie rożek lub kocyk bo co chwilę kupki trzeba przebierać jeśli mogę coś radzić to na początek same wygodne ubranka bo dziecko głównie śpi czyli takie piżamkowe bardziej moj dzidziuś ważył w 21 tyg 395g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Córka urodziła się w 38+6 i ważyła 3300 ale jak wychodziłyśmy do domu to już tylko 3020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala to pewnie cesarke Ci zrobią. Poscielki jeszcze nie kupilam. Chce sobie kupic caly komplecik do lozeczka ale jakos zebrac sie nie moge by pojechac. Leze i tylko mysle co powinnam juz zrobic a nie robie. Chociaz w sumie wcziraj oczywiscie z przerwami caly dzien porzadkowalam swoje ubrania. Mam poukladabe kupki teraz tylko pora wlozyc do szafy. I nie wiem co zrobic z odpadkami. Te kosze caritasu to ponoc jak tam sie da to trafia te rzeczy do lumpeksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala a dlugo bylas w szpitalu po porodzie? Cieszy sie Twoja córka na rodzenstwo? :) a co do ubranek to tez mam szare czy blekitne bo tesciowa kupowala jak szalona jak plec jeszcze nie byla znana:) duzo osob mowi mi ze dziecko sie czasem kilka razy dziennie przebiera to akurat sie przydadza rozne kolorki, bo jakby sie rozwijala jakby tylko rozowy kolor znala? Ja osobiscie rozowe lubie gazety ale ubran nie. A jest takie zaszufladkowanie dziewczynki róz, chlopcy błekit. Glupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A jak owijalas tą pieluszką? W jakim miesiacu ją urodzilas? Fajnie masz ze juz wiesz co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
K25i moj Dzidzius na polowkowym wazyl dokładnie 395, wiec Twoja malutka wcale chyba malutka nie jest :) a ile teraz wazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ja kupuje różne rozmiary. Nie tylko te malutkie. Jak coś mi się podoba lub jest w fajnej cenie to i 68 rozmiar wezme ;D przecież kiedyś się przyda. A niewiadomo jak dziecko będzie szybko rosło. A nuż przyda się szybciej niż się tego spodziewamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ale chyba mozna tez rekawek podwinac? Czy bedzie malenstwu bardzo niewygodnie? Czasem rozmiar malutki i np o dwa rozmiary wiekszy jak sie przylozy do ubranka to sie okazuje taki sam:) chyba trzeba troche optycznie:) ale te male ciuszki są slodkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh a ja w polu z wyprawką. Mam 1 śpiochy, 2x komplet pościeli, materacyk do łóżeczka i przewijak. Ciężko mi się zabrać za to wszystko. Jestem jakaś dziwna. Słyszę zakupy i alergii dostaję. Doszłam do wniosku, że większość ubranek kupię w ciucholandzie. Dzieci szybko rosną więc po co przepłacać. Kacper pomału zaczyna tolerować to że pojawi się rodzeństwo. Na początku obrażony chodził przez długi czas i jak zaczęłam rozmawiać o maleństwie to uszy zatykał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
No spora roznica miedzy nimi z tego co pisalas ale pewnie zobaczy dzidziusia i mu sie odmieni. Mamy a co z tym plynem do plukania? Moze byc ten cocolino?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Tak pisze na stronie rossmanna o cocolino; Zadbaj o delikatną skórę swoją oraz swojej rodziny razem z płynem Coccolino Sensitive. Zapewnij swoim ubraniom pluszową miękkość. Coccolino Sensitive możesz używac do prania ubranek nawet najmniejszych członków swojej rodziny. Płyn jest hypoalergiczny i nadaje się do płukania ubranek dla niemowląt. Czyli chyba ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×