Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość Karola8912
Mi jak odeszły wody koło północy to tak naprawdę nie do końca byłam pewna, że to to, bo nie było tego pokazywanego w telewizji chlust tylko tak na 2 razy się to stało. I za jakąś godzinę, półtorej dostałam bóli, co chwilę wstawałam z łóżka, chodziłam, ale to nie pomagało. Mąż jak wstał do pracy to ja się wykąpałam. Na porodówce byłam o 6 to miałam już 4 cm rozwarcia. Położne chwaliły, że nie przyjechałam od razu tylko czekałam w domu aż się rozkręci. Zanim badanie, usg i o 9 mała była już ze mną. Faktycznie po tym to byłam strasznie głodna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Moja mama załatwiła mi glukometr na czczo rano miałam 83, a godzinę po śniadaniu (małej grahamce z szynka z indyka) cukier 122. Takze chyba czas się z tym pogodzić. :( trudno. Jedyny plus ze tak dużo nie przytyje heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
W jakich miejscach czujecie swoje ruchliwe pociechy? Ja nie wyżej niż pępek może dlatego że jest posladkowo ułożona? W ogóle mam wrażenie ze ona więcej nie śpi niż śpi tez tak macię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
K25i no juz lepiej jakoś ze wszystkim się godze; ) myślę że jak teraz się nauczę diety to po ciąży tez jakaś zastosuje zeby dobrze wyglądać nie zapuścić sie i nie doprowadzić do powrotu cukrzycy. Teraz jak cis zjem to ide sie przejsc z psem zeby cukier nie rosl. A jeśli chodzi o zus to dalej cisza.. no trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Podla cukrzyca. Pisalas ze Twoja mama ma. A miewa tak ze jak ma duzy cukier i pojdzie na spacer by go zbic rosnie bardziej? Bo tak tez bywa. Czasem gowno zjesz a bedziesz miec stresujacy dzien i cukier nie spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Moj Dzidzius rusza się też bardzo czesto. Teraz tez. Tez mam wrażenie, że więcej sie rusza niz jest spokojny :) a ruchy czuje chyba wszędzie, ale najczęściej po bokach i powyżej pepka wkasnie. Jest ułożony prawidłowo wiec chyba nozkami tak fika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja teraz juz czuje na calym brzuchu i nawet czasem ciosy jakby gleboko w kroczu. Dzis pozno wstalam no bo w nocy nie moge soac to odsypiam i byla spokojna. Zjadlam dwie kostki czekolady to dawala czadu. Teraz ruchy są mocbe i kazdy ruch praktycznie widac na brzuchu. Na lezaco jest milo ale na stojąco to czasem boli szczegolnie to w krocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Aneczka ale jeśli na czczo miałaś 83 to dobrze... przecież norma jest do 90. I wiadomo ze po śniadaniu ci wzrośnie wiec myślę że chyba jest szansa że wszystko będzie ok. Nie zamartwiaj się na zapas. Wg mnie na razie wszystko jest ok. Chyba że się mylę... Mój mały łobuz kręci się prawie cały czas. W sumie w ciągu dnia jest spokojniejszy, ale wieczorem i w nocy daje mi bardzo popalić. A dziewczyny powiedzcie mi jakie macie łóżeczka? Drewniane czy te turystyczne? Które bardziej się sprawdzają i są lepsze i wygodniejsze? Oglądam na allegro i zastanawiam się czy czegoś nie zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja mam drewniane. Z turystycznym nigdy nie mialam doczynoenia, noe widzialam u nikogo wiec nie znam opinii, stad drewniane. Ale z wygladu sa ciekawe turystyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ja jeszcze nie mam łóżeczka, ale kupimy drewniane. W gazetce z biedronki widzialam ze ma byc to turystyczne czy juz jest. Za 179 zl chyba z przewijakiem gdyby ktoras interesowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luiza8004
Ja miałam turystyczne plusy takie ze przewijak fajny stabilny ,do budki jest moskitiera przydatna gdy są muchy i komary , kółka dzieki którym można jeździć po całym mieszkaniu ja mam prawie 200m i płytki więc się sprawdziło a gdy była większa to wyjezdzalismy nim na balkon i na świeżym powietrzu się dużo bawiła a przez otwierany bok sama wchodziła i wychodziła . Minusy to takie ze tez trzeba kupić materac i jeden z głównych powodów dla którego postanowiłam teraz kupić drewniane to taki ,że dziecko nie potrafi nauczyć się w nim wstawać bo mię ma szczebelkow i się denerwuje i dupka rzuca bo siły są a nie potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luiza8004
Co do ruchów to ogólnie czuje je przez cały dzień pod warunkiem że leżę bo gdy stoję to nie bardzo bo zazwyczaj mi twardnieje brzuch ,w nocy grzecznie śpi razem ze mną chyba że śpię i nie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Hehe ;) ja też czasem mam wrażenie ze ona mi wyskoczy! Chciałabym porównać np wasze wyniki krwi na czczo i po waszym śniadaniu ile wynosi ( ale po sniadaniu a nie glukozie) ale chyba to nie możliwe chyba że któraś z was ma możliwość sprawdzenia glukometr em? Wiem że nawet jeśli wyniki wyjdą ok to i tak będę uważać co jem żeby nie przesądząc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Na czczo to nie mam jak ale np dwie h po jakims posilku to moge zmierzyc jak bede u mamy. Mialam kiedys swoj glukometr ale cholera wie gdzie on jest. Dostalam taki dla dzieci z buzka smutna lub wesolą:) nie wiem gdzie jest bo byl mi nie potrzebny. Mierzylam sobie bedac w technikum jak mi sie wahal cukier, odstawilam pepsi i majonez cukier wrocil do normy i 3kg w miesiac. Mama ma cukrzyce wiec ciagle nas sprawdzala. Dziadek tez choruje, brat babci na to zmarl. Cukrzyca praktycznie jest w co trzecim domu tylko ludzie sie nie przyznają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Dla mnie cukrzyca to jest bardzo drazliwy temat, mialabym ochote dac kimus w morde jak slysze tekst ze to choroba ludzi grubych czy tego typu teksty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
No właśnie każdemu może się zdarzyć ; ( zmierz sobie jak będziesz miała okazję. Sprawdzimy z ciekawości jeśli wyraziste chęć oczywiście. Ok idę spać bo jutro już na 7 musze być w przychodni i dwie godziny siedzenia.. ych telefon naładować trzeba hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Aneczka dasz rade spokojnie ja też się martwi łam ale szybko zleciało i wcale nie było tak źle. U mnie wyszło nawet ze mam niedocukrzenie jakby bo każdy z tych wyników poniżej normy. A uwielbiam słodycze i mogłabym z nich jeść zupę :P Dziewczyny czy macie już mleko w piersiach? Kurcze moja kuzynka jest tydzień przede mną i mówi że jej się już leje a u mnie nic. W sumie nie wiem czy dobrze ale ja to się ciesze bo mam duże piersi bardzo a po domu chodzę bez stanika jakbym musiała teraz chodzić w staniku i tych wkładkach to eh... ale w sumie trochę mnie martwi że jeszcze nic nie mam. Bardzo chce karmić po porodzie mam nadzieje ze to nie będzie jakiś problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Mój mały czasami tak skacze, że aż mnie to boli. Ostatnio nawet nie wiem czy faktycznie ale czułam jakby normalnie kopnął mnie nóżka :) normalnie czułam przez skórę kość albo takie miałam odczucie. Az mnie to wzruszyło :) Nie wiem czy wy też ale ja mam taki napięty ten brzuch i tak jak teraz wieczorami bardzo mnie ciągnie w podbrzuszu. No i najlepiej wtedy jak jestem taka pochylona podczas chodzenia. Martwi mnie to. Na szczęście leżę w domu całymi dniami i odpoczywam. Mąż chciał w weekend malować nie wiem jak to przeżyje :P i to sprzątanie znowu eh... muszę przetrzymać do poniedziałku bo mój ginekolog wraca z urlopu i w końcu może dowiem się dlaczego tak źle się czuje. Ogólnie to mieliśmy wakacje zaplanowane na sierpień ale jeśli będę się tak źle czuła to chyba zrezygnuje bo zwyczajnie boje się gdzieś dalej ruszać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Tynka wczoraj czy przed wczoraj pisalysmy o tym podbrzuszu. Najbardziej lapie wieczorami albo w nocy jak ide siku ti wlasnie pochylona bo wtedy nie czuc ciagniecia. Ja biore nospe czasem na to jak juz nie mam sily. Bo tak gin kazal brac wtedy nospe 3x1 ale ograniczam biore jedna dziennie lub co kilka dni. Momentami to juz mi bardzo ciezko. Najgorzej jak ten bol mnie zlapie gdy stoje pod prysznicem. Slyszalam ze to ze leci Ci siara juz przed porodem nie ozbacza wcale ze bedziesz miec pokarm. I tak samo jak komus nie leco a po porodzie moze od razu. Nie ma reguly. Mnie siara leci od 23tc co kilka dni naprzemiennie raz z jednej raz z drugiej piersi. Ostatnio mi bardzo urosly piersi brzuszek sterczy i cycki az mi nie wygodnie z duzymy i te brodawki juz są takie nabrzmiale jak widzialam jak np siostra karmila to sie zastanawialam jak z takich normalnych sutkow robi sie cos takiego. Bardziej mi ciezko z piersiami niz z brzuchem. I te zebra okropnie mnie bolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A co do kopniakow to czasem jak leze na boku i podkladam reke pod brzuch to tak czuc jakby pietą np naciskala tak jakby czuc ze to nozka ale tez nie wiem czy to tylko taka faza. No i kazdy cios jest juz widiczny brzuch podskakuje jakby ktos w srodku duzymi kamieniami z procy strzelal. :) a to tylko malutka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Tynka Aneczka sie martwi bo idzie juz drugi raz bo za pierwszym razem bylo zle ale ma diete wiec trzymajmy kciuki zeby tym razem okazlo sie ze ten cukier to byl falszywy alarm!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Ech właśnie pije cudowny nektar bleee. Tylko bardzo ale to bardzo jestem zdziwiona bo pobrał krew o 7 :10 kazała pani pielegniarka wypic i pytam jej czy o 8 czy 8:10 kolejne pobranie a ona do mnie ze dopiero po dwóch godzinach.. dziwnie nie? Myślałam że po godzinie mi pobierze i później po dwóch. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Dziwnie. Przed powinna zbadac glukometrem czy moze w ogole podac glukoze. Po glukometrze iglą pobrac na czczo potem po godzinie i potem po kolejnej godzinie. Jak pojdziesz do lekarza swojego to zapytaj sie jak to powinno byc podawane. I to ze najpierw 50g mialas tez mnie dziwilo bo ja i wiekszisc osob pisala od razu o 75g. Bo mnie gin mowil ze to sa normy dla kobiet w ciazy ze juz nie kluja jak sami chcą tylko wedlug wytycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Hmm... tez dziwne chociaż słyszałam o tym ze niekiedy pobiera się krew dopiero po 2h żeby niby sprawdzić czy cukier opada czy wzrasta. Tez mnie dziwi ze miałaś 50g, zazwyczaj podaje się 75g rąk jak dziewczyny pisały. Ale trzymam kciuki żeby wszystko się udało i żeby wyniki były dobre. Mój mąż dostanie dzisiaj jakieś ciuszki dla dzidziusia od znajomego z pracy. Tak się ciesze oby wszystko było ładne i się przydało. Zawsze coś zaoszczędzimy. Ale będę je miała dopiero w piątek bo mąż na wyjeździe. Dzisiaj pierwsza noc przespałam całą, no może z raz wstawałam siku. Dziewczyny zauważyłam że da rade kołdrę tak w urlop złożyć i całkiem dobrze się śpi. Prawie jak z rogalem. Spróbujcie sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Tynka tez tak czasem spie bo mnie goraco pod koldrą a na lato mam cienitką:) czasem przes sen sie rozbieram, bo mi gorąco a czasem jak sie denerwuje ze zasnac nie moge to wurzucam koldre na srodek pokoju. Pod brzuch klade poduszke jaska bo nie chce by tak jakby wisial mi w powietrzu ten brzuch. Korde ktos powie ze jak bedzie dzidzius to sie nie bedzue spalo a my nie spimy juz. Bo mnie nie wygodnie to sie wierce albo chodze siku to za kazdym razem maz sie budzi i mowi dasz rade wstac, pomoc ci, isc z tobą. Czyli tez spi na czuwaniu. Kazdy mowi ze bezsennosc i wydatki są jak sie urodzi, a przeciez teraz tez to jest. Ale dobrze ze juz niedaleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Juz nie wiem co mam myśleć jak wróciłam z przychodni zmierzył cukier ale glukometr em mialam 178 ale zjadłam kromki graham ki z szynka i chciałam iść spać i na szczęście nie poszłam bo poszłam do mamy na herbate nagle drgania ciała i ręce same lataly mierze cukier a tu 67 ;/ zaraz cukierek i czekoladka w ********czekam niby juz lepiej ale dalej tak dziwnie.. jak nie przejdzie do 20 minut to nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A te grachamki to napewno te bez karmelu? Bo jak zjesz slodko to szybko rosnie ale tez moze jeszcze szybciej spasc. Dobrze ze spac nie poszlas!!!! Wariuje moze po tej glukozie ten cukier? Co to malenstwo tam czuje:/ a jak w ogole po wypiciu glukozy jak czekalas szalal dzidzius? Twoja mama co na to mowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Cukrzyca ciążowa a zwykła cukrzyca się różnią. No ona zawsze jak zjem to tańczy w brzuchu. A mi to już strasznie sprawia bol bo jest ułożona posladkowo i to strasznie boli jak zaczyna tańce. Cukier po godzinie od tamtego 67 wynosił 150 czyli jeszcze nie jest tak źle ... ech ale ciężko mi z tym nie wiem czy mogę spać w dzień czy nie... boje się.. nie zawsze mogę sprawdzic jaki mam cukier a też nie wiem czy przy wyższym można się położyć. Zmęczona juz jestem teraz znowu zaczęło się ciepło ... a tu człowiek nie wie czy może się położyć. . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ciazowa a zwykla to co innego ale jak w rodzinoe juz jest cukrzyca to tez gin prowadzacy powinien troche inaczej na to patrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
To drzemki rib jak ktos jest w domu i moze Cie obydzic bo budzik moglby Cie nie dobudzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×