Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość Hela_ela
Hej dziewczyny czytam co piszecie o tych bólach brzuszków i ja mam to samo. Ostatnie parę wieczorów to aż mi się źle siedzi , tak jak bym miała za krótkie mięśnie brzucha i strasznie mnie ciągną , najwygodniej jak moge się położyć na boku bo inaczej aż czuje rozciąganie miesni aż na plecach :S wogole w ostatnim tygodniu brzuch się strasznie ciężki zrobił , albo ja się mecze łatwiej bo normalnie ledwo wyrabiam.. boje się jak pomyślę ze jeszcze 3 miesiące rośniecia przede mną , to dopiero będa przeboje Hehe U nas upał , siedzę w domu bo mi duszno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_ela
Hej dziewczyny czytam co piszecie o tych bólach brzuszków i ja mam to samo. Ostatnie parę wieczorów to aż mi się źle siedzi , tak jak bym miała za krótkie mięśnie brzucha i strasznie mnie ciągną , najwygodniej jak moge się położyć na boku bo inaczej aż czuje rozciąganie miesni aż na plecach :S wogole w ostatnim tygodniu brzuch się strasznie ciężki zrobił , albo ja się mecze łatwiej bo normalnie ledwo wyrabiam.. boje się jak pomyślę ze jeszcze 3 miesiące rośniecia przede mną , to dopiero będa przeboje Hehe U nas upał , siedzę w domu bo mi duszno Znikają mi posty Grrrr , może ten się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Cześć Dziewczyny, ale tu cichutko. Już się zastanawiam czy nie dochodzą do mnie wszystkie wiadomości :D jak tam u Was? U mnie cały czas cieplutko. Jestem u rodziców z mezem w domu i moge w pełni korzystać z ciepelka. Nie to co w bloku. ... zastanawia mnie fakt czy w ciazy słońce szybciej opala? Wiem ze nie powinno sie opalac itd ale zwykły spacer czy 5 minut w ogrodzie a ja już widzę ze skóra zaczerwieniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
u mnie wlasnie przez ostatnie dni to nie wyslwietlalo ostatniej strony. ale na szczescie juz sie naprawilo. w weekend mialam bardzo duzo enegrii, az na spontaniczny spacer wyskoczylam na dwie godziny. a to sie nie zdarzylo do tej pory. ale dzis jestem nie do zycia, kroczki moje to gorzejj niz babcia staruszenka. Tak jak u was brzuch mnie ciagnie boli. Tynka- baw sie w miare mozliwosci, to w koncu twoje wesele. Wszytskie wolne piosenki sa twoje :). Wsumie to nawet nie zauwazysz kiedy minie. Ale z lekarzem to mozna porozmawiac, cos podpowie moze na bolace nogi, albo nawet na zdenerwowanie cos poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Dziewczyny ja mam raczej nisko brzuch ale pod żebrami też czuję ucisk a dopiero brzuchy nam rosną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja wczoraj bylam na wizycie. U mnie juz 27/28tc a przytylam do wagi sprzed ciazy 0,7kg. Lekarz mowi ze dziecko pieknie rosnie to po co ja mam tyc:) teraz wizyty bede miala co 2 tyg. I pytal co sie tak w szpitalu denerwowalam i mowi ze juz dlugo wytrwalam bo w pierwszej ciazy taka szyjka sie nie zdaza. Ma za malo wlukien i dlatego sie tak skrocila. Mowil ze teraz nerwami moge najbardziej zaszkodzic. Szew trzyma i dostalam pozwolenie pojsc za potrzeba a ja pytam czy to znaczy ze tylko za taką do toalety a on mowi ze za swoimi sprawami moge wychodzic z domu tylko po malutku i mowi zeby wyprawke szykowac tylko nic nie tylko ze nie dzwigac ale w ogole nie nosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Witaminki zalecone ze szpitala to mowi do mnie ,,w kosz to, kto to przepisal" i ze te biegunki to od zelaza. Ze szpitala kazali zelazo 1x2 tabl a doktorek 1tabl co drugi dzien. A magnez zupelbie inny i 3x2tabl. Pytalam czy mozna pic rumuanek bo przed ciaza lubilam sie napic po obiadku a on ze tak (na necie wiekszisc info jest ze nie wolno) i mowi ze najlepiej jakbym siemie pila, mowi zrobic sobie i nawet jak nie chce calej szklanki to 2,3lyzki dziennie, co tez jestem w szoku bo tez sie obczytalam ze siemie to mozna w ostatnich tygodniach to ma wplyw na lzejszy porod a teraz to ze niby nie mozna a tu lekarz poleca. Szok. Teraz mam porobic badania i niedlugo znow wizyta. Uspokoilam sie ze szew trzyma. Ale badanie to na fotelu nie bylo zbyt mile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Pytalam sie tez co z tą nospą ze mi napisali doraznie 3x1tabl. I mu powiedzialam ze biore jak przede mną wychodne zeby mnie gdzies brzuch nie rozbolal. Powiedzial ze dobrze i ze niektorzy nie rozrozniają stawiania sie od ruchow plodu i biora tabletki niepotrzebne. I akurat mialam bardzo ciezki dol brzucha i sie pytam bo mowie mu ze twardy ale tylko dol a w poczekalnie caly czas pukala i tak jakby sie rzucala w tym brzuchu. I on sprawdzil i mowi ze to nie jest twardnienie tylko sie wypina czyli tak jak myslalam. Jest ciezko brzusio ciagnie a to przez ulozenie a nie stawianie sie. A tez sie poczatkowo balam bo kazdy pisze ze brzuch sie stawia ale przypomnialam sobie jak polozna w szpitalu brzuch sprawdzala i ze mowila ze jak sie stawia to caly. I ze napewno rozroznie ale lepiej zebym tak nie miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Mnie pod rzebrami uciska jak spie na boku i sie dlugo nie przekrecam. A jak mam brzuch czy nisko czy wysoko to sie nie znam. Wczoraj spotkalam dawną znajomą i nie zauwazyla nawet ciazy a potem bylam u szegowej papiery jakies podpisac to mowila ze wygladam na trzeci miesiac a nie ze juz trzy mi zostaly. Chociaz dzien wczesniej psudo znajoma mamy jak bylam na bolkonie mowi pokarz brzuch i mowi ze wielki mam i ze ona corke z takim to juz do porodu wiozla. Ale sadze ze to mialobyc tylko uszczypliwoscia bo i ona i jej corka to normalnie są grube jak moja babcia. Ze teraz u ta dziewczyna rok po porodzie to wyglada jakby zaraz miala rodzic. Ludzie tacy juz są. Lekarz odnisnie tego ze nie trzeba tyc to mowil ze w 7mies jeszcze brzuch moze wywalic a potem to juz tylko dziecko rosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Dziewczyny mam taką książkę i w niej jest napisane co trzeba spakować wiec wam pisze :) Dowód osobisty Ubezpieczenie Karta ciąży Skierowanie do szpitala Grupę krwi Badania krwi morfologia mocz p/ciała itp. Wszystkie wyniki usg itp Inne konsultacje lekarskie Dla mamy 2 koszule nocne rozpisane na karmienie Jednorazowe podpaski Chusteczki jednorazowe Gumka do włosów Ręczniki 2szt Pomadka do ust Majtki siatkowe Przybory toaletowe Klapki pod prysznic Poporodowe podpaski Podkłady na łóżko duże Poduszka jasiek do karmienia Biustonosz do karmienia Tel komórkowy ładowarka Nakładki laktacyjne Jednorazowe nakładki na wc Jednorazowe wkładki laktacyjne Laktator Dla dziecka Mały rozmiar pieluch Kilka pieluch tetrowych 3 bawełniane koszulki 2 czapeczki 3 pajacyki 3 pary śpiochów 2 pary skarpetek na nóżki i rączki Kosmetyki Chusteczki nawilżające Kocyk, rożek Dopisujcie co tam jeszcze bo pewnie wiele rzeczy tutaj brakuje z doświadczenia. To tylko taka próbna lista nie wiem czy na coś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ubezpieczenie to im wyskakuje na IP w kompie czy jestes ubezpieczona czy nie wiec nie potrzebne. I mnie znajima pracujaca w szpitalu mowila zeby sobie wziasc wyniki ale schowac w torbe i im nie dawac, miec ewentualnie do wgladu swojemu lekarzowi bo czasem mogą sie sugerowac starymi wynikami zamiast zbadac na swierzo a tak to nie masz wynikow i muszą Ci robic. Grupe krwi masz wpisaną w karcie ciazy. Ja nie mialam to mi w szpitalu roboli i mowili ze beda koszta jak nie bede tego miala wpietego w karte ciazy lub wpisanego w karte ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja po tym zabiegu doszlam do wniosku ze procz podkladow kupie sobie male reczniki bo do podkladu mi sie tylek przyklejal i na podklad poloze recznik to zawsze przyjemniejszy material niz sztuczny podklad:) i potem z podkladem w kosz:) skarpetki dla mamy bo mnie duzo osob mowilo ze po porodzie zimno w stopy:) smoczek Tynka nie wiem czy tam napisalas. Ladowarka do telefonu. Pewnie i tak sie czegos zapomni. Sztucce, reczniki papierowe:) moze ten papier toaletowy bo roznie bywa w szpitalach:) u nas kosmetykow dla dzidziusia sie nie bierze do szpitala ale kupic i tak trzeba by byly po wyjsciu do domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Tynka Ty chyba pisalas ze masz cos z serecem. Chyba Ty moze sie myle to sie nie zlosc. Ale zmierzam do tego ze jak sie zazywa jakies leki na stale to trzeba wziasc w oryginalnych opakowaniach. I mam wrazenie po tym wpisie ze jakas weselsza w koncu jestes:) mam badzueje ze sie tak juz nie martwisz tym slubem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Reczniki 2 u Cieboe pisze a moze 3. Duzy do ciala, mniejszy na wlosy i malutki do miejsc intymnych albo ze dwa by byl swierzy bo przeciez malutki to miejsca nie zajmuje:) chyba ze ktos woli tam reczniki papierowe wiadomo mnie bakterii. Ja jestem zdania ze lepiej wiecej rzeczy niz za malo:) jak na pierwszy raz do szpitala to dobrze sie spakowalam bo niczego mi nie brakowalo:) jak przed kims byloby lezenie jeszcze przed porodem to mozna wziasc getry i koszulke jakas bo te co mogly chodzic to sie ubieraly. Ja to w koszuli lezakawolam chyba ze zimno mi bylo to getry ubieram. A i szlafrok sie przyda. Chociazby dlatego ze jak nam sie cos uplami to zanim sie przebierzemy to mozemy przemknac do toalety zakryte szlafrokiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Mnie jeszcze nurtuje jakie proszek, plyn dla dzidziusia kupiac? jak prac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
K25i ja piorę w białym jeleniu. Płynu nie używam ze względu na azs małej bo się po prostu boję. Kup małe opakowanie żeby nie trzeba było wyrzucić jakby się okazało, że uczuli. Słuchajcie miałam wczoraj wizytę i trochę się zmartwiłam. Mam łożysko niskoschodzące, wyczytałam w głupim necie że cc z tego powodu. Ale gin mówiła, że wraz ze wzrostem macicy może się podnieść więc mam ogromną nadzieję że tak bedzie. Mamy zakaz współżycia żeby nie doszło do krwawienia. Dodatkowo w sercu małego jest ognisko hiperechogenne i będę miała echo serca dziecka. Udało się umówić już za tydzień. Na 99% o niczym to nie będzie świadczyć bo wszystkie inne narządy są ładne. Ale wiecie zawsze jest ten 1%. Z pozytywów to przytyłam od początku 3 kg więc myślę, że nie jest źle. \mnie satysfakcjonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Tez sie martwilam o swoje lozysko bo jest na scianie przedniej ale ponoc to jest ok a przodujace to co innego i nie jest ok. Karola ja jak wiadono tez jestem w celibacie. A to lozyska to raczej Ci sie jeszcze przemiesci bo tez duzo czytalam o tym bo gdzies jakis tekst sie trafil czy na tym fejsowym forum ktos cos pisal. Takze wszystko bedzie dobrze Karola i z dzidziusiem tez bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Czyli Karola w samym proszku mozna? A plukanie wtedy jeszcze dodatkowe nastawiac czy tylko tak jak ma program w pralce. Bo ja niedlugo musze sie zabierwc za pranie a nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Ja ustawiam program na 40 st i dodatkowe płukanie. U mnie łożysko na tylnej ścianie. Wiesz zawsze musi być o czym myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Karola kupilam w koncu proszek Dzidzis:) kurde a niektorzy to latają, nie dbają, nie martwią sie i dzieci zdrowe mają. Skręcał mnie widok jak mamusie z ogromnymi brzuchami mają peta w gębie inaczej tego nie nazwe. W szpitalu na balkonik tez wychodzily palaczki... smutne to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
k25i ja mysle tak samo, nie zapomne jak jechalam raz samochodem i przed domem stala dziewczyna z wielkim brzuchem i palila fajke. Pozniej spotkalysmy sie w przychodni i jej dziecko zdrowe a moja od noworodka prawie zmaga sie z azs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Karola a Ty jestes z okolic Kielc? Slyszalas o tej hurtowni Ares?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Mam jeszcze pytanko odnosnie zelaza? Czy ktoras z Was lyka nie takoe w zestawie dla ciężarnych tylko żelazo. Ostatnia hemogoblina ta ze szpitala jest za niska i przyjmowac musze a mam straszne opory juz dlugo nie lykam, bo mam bolesne biegunki po. Mam zalecony ZELAZEK + WIT C. Jest napisane by przyjmowac godzine przed posilkiem lub dwie godziny po. Jesli ktos ma trudnosci z przelykaniem mozna tez kapsulke otwierac i te granulki dodawac do posilku i tak sobie czy moze moglabym dodawac sobie do posilku pol kapsulki dziennie. Lekarz moj zalecil mi tabletke co drugi dzien a po szpitalu mialam 2tabl dziennie wiec moze dlatego dzialo jak miatla na jelita. Co myslicie o dosypywaniu sobie pol kapsulki do posilku? Chyba ze macie jakies lepsze pomysly, bo juz myslalam zeby pół buraka dziennie zjadac no ale suplement chyba jednak szybciej da skutki, bo to jedzenie pewnie tez sztuczne. Jak czytam gdzies jakies wypowiedzi to ktos raz zje szpinak i juz problemow z hemoglobiną nie ma, ale bajka. Poradzcie cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
k25i a badałaś poziom żelaza i ferrytyny? bo mi nagle spadła hemoglobina do 11,1 i zaczełam brać witaminy femibion i tam jest 200% dziennego zapotrzebowania żelaza, wzięłam kilka tabletek byłam przy okazji u rodzinnej i poprosiłam o skierowanie na poziom żelaza i wyszedł mi bardzo wysoki aż 282 norma do 170 a nadmiar jest szkodliwy:( powtórna morfologia i hemoglobina 12,7, jestem bardzo zaniepokojona tym żelazem jutro idę na cukier to zrobię ferrytyne a nadmiar żelaza może powodowac bóle brzucha, biegunki, chudnięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
u mnie takie żelazo w ciaży to jest szok jeśli to nie bład to chyba znów osiwieję mam nadzieję, że nie mam choroby genetycznej:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
U mnie byla 11,7 w potem 11,0 to badania szpitalne. To dlstego ja nie tyje bo mam biegunki to za ladne slowo, sraki!!! Juz mnie tylek boli. Papier tylko nawilzany uzywam. Podczas zalatwiania sie wykreca jelita a po boli o***t. Ale zelaza nie lykam i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala napewno nie masz choroby. Nie boj sie tak. Ty chyba tez jestes z tych nerwuskow zestresowanych jak i ja. Ja zauwazylam ze na wiele nerwow pomaga mi polozyc sie i oddychac spokojnie:) wtedy dzidzius zaczyna kopac i mi tak dobrze:) juz sobie wyobrazam ze lezy w lozeczku i tak sobie przerwaca raczkami i nozkami. Wczoraj jej zrobilam troche zakupkow to taka bylam szczesliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja jestem zodiak Ryby a ryby to sie martwią nawet czasem bardziej innymi niz sobą ale staram sie tylko skupic na Malej:) zeby jak najdluzej byla w brzuszku. U mnie jeszcze nuby trzy a pewnie dwa i pól lub dwa miesiace zostaly... zanim sie obejrze to wyskoczy. Chociaz fakt Aniala zelazo samo w sobie u Ciebie by mnie pewnie tez zastanawialo. A ogolnie jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ciekawe jak teraz moja hemoglobina skoro mialam objawy nadmiaru zelaza? Niedlugo i tak musze isc na badania te co gin zlecil. Jak dawniej Ci ludzie dawali rade bez tych suplementow to ja nie wiem. U nas co krok to badania i nowe piguly, koncerny farmaceutyczne koszą hajs. Kurde Aniala teraz juz sama nie wiem lykac to nie lykac. W dodatku po tym zelazie w ogole nie mialam apetytu jadlam bo trzeba. Lekarz mi mowil ze pacjentki sie skarżą na biegunki po zelazie, ja bylam przekonana ze robi zatwardzenie a teraz czuje ze jednak biegunki. Ale nie wiem juz co robic. Boje sie biegunek bo moja siostra miala biegunki wraz ze skurczami przedpowiadajacymi zawsze i mnie straszy ze to nie biegunka tylko skurcze a biegunka przy okazji. Ale jak mi brzuch nie twardnieje i boli tylko podczas zalatwiania sie to jaki to skurcz. W ogole mojej siostry to nie ma za bardzo co sluchac bo sadze ze koloryzuje niektore sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
czasem hemoglobina jest niska a żelazo wysokie a jak inne parametry krwi ok? ale ponoć żelazo tak dużo nie mówi, ważniejsza ferrytyna jak wyjdzie Ci niski poziom to wtedy żelazo jak najbardziej wskazane, zazwyczaj po żelazie chyba są zaparcia a u Ciebie takie przeczyszczenie:P ja jestem taki nerwus, ze czasem już nie mogę wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×