Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jakie macie sposoby nauki jezyka obcego?

Polecane posty

Gość gość

Pytanje do kobiet ale oczywiście tez mężczyzn po 30. Jak uczucie się języka? Jakie sposoby polecacie? Prywatny nauczyciel, szkoła językowa? Ja ucze sie teraz 2 jezyka i coraz mniej podoba mi sie idea szkoly jezykowej. W grupie jedtem glownie ze studentami i glupio sie czuje.... Nie do konca lubie zajecia face to face kiedy cala uwaga przez 60mi n zwrocona jest tylko na mnie. Do tego nie zawsse podoba mi sie to co narzuci mi lektor do zrobienia. Dlatrgo uczę sie sama. Kupilam książkę, duzo cxytam i slucham w tym jezyku. Jakie sa Wasze odczucia? Jakie macie sposoby? Czy podobnie postrzegacie szkoy językowe i prywatne korepetycje PS. NIE CHCE REKLAM NA TYM WĄTKU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie po 30 slabo mowia w obcych językach w naszym kraju. A na pewno malo kto sie ucxy tyke ile zostało w głowie od szkoły wiec potem dukaja albo nie mowia w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczę się sama w domu, bo jestem typowym samoukiem. Teraz tyle darmowych książek na necie, że można uczyć się niemal każdego języka. Z chomiczka wszystko ściągam sobie. Nie potrafię uczyć się w grupie ani z korepetytorem, bo jestem nieśmiała i ludzie mnie męczą, rozpraszają. Lekcje angielskiego i niemieckiego w szkole to był dla mnie koszmar, bo zamiast się skupić na nauce, to stresowałam się tylko, że zaraz mnie nauczycielka weźmie do odpowiedzi, a mnie odpowiedzi ustne zawsze stresowały. Dlatego uczę się po prostu sama w domu. No i jaka oszczędność pieniędzy, bo te lekcje prywatne trochę jednak kosztują. A teraz jest tyle darmowych materiałów w necie, że niemal wszystkiego można nauczyć się samemu, wystarczy tylko chcieć. 30 lat temu nie było takiej możliwości, bo nie było neta i za każdą książkę do nauki języka trzeba było słono zapłacić. A teraz wszystko można po prostu ściągnąć z neta. Uważam, że to jest jeden z pozytywów Internetu, choć niestety jest też wiele negatywów, ale to temat na inną dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez ucze sie sama. Szkoły językowe i korepetycje to strata kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoły językowe i korepetycje miały sens lata temu, ale teraz gdy wszystko jest w necie i można sobie gadać z obcokrajowcami przez neta za darmo, to to naprawdę szkoda pieniędzy. Chyba że ktoś musi tak, bo tylko w grupie się potrafi uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samodzielnie - oglądanie filmów czy seriali bez lektora i z angielskimi napisami, próby czytania książek po angielsku ;) (idzie to powoli, jak nie znamy wielu słówek, to trzeba sprawdzać w słowniku, wypisywać je sobie na kartce itd.)... Z kimś - szkoły językowe, np. w Katowicach www.elsinore-angielski.katowice.pl. Dobry poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dobra znajomość języka angielskiego oraz niemieckiego zawdzięczam nauce w szkole http://stm.edu.pl/ Uczeszczanie na zajecia w tej placówce dało mi naprawde świetne przygotowanie do pracy w ktorej na co dzien musze używać obydwu tych jezyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angle
związek z cudzoziemcem - najlepsza motywacja, nie planowałam z góry, ale tak wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zabrzmi to brutalnie, ale bez odpowiedniego samozaparcia niewiele da się nauczyć. Dobrą motywację może stanowić zapisanie się do szkoły językowej z wysokim poziomem nauczania. W mojej okolicy można znaleźć wiele dobrych placówek, jak na przykład http://www.kontakt.cjo.pl/ . Warto się rozejrzeć za czymś niedaleko, jeśli ma się trochę wolnego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzydziestki co prawda nie mam, ale chętnie bym pokonwersował z kobietą która odkryła w sobie pasję do języków. Bo to naprawdę pomaga. angielski C1, niemiecki B2, hiszpański B1 cambalacheq@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzę na prywatne lekcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile masz lat i jak dlugo sie uczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:18 kogo pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fiszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×