Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

evra

Polecane posty

Gość gość

Witam. Brałam przeróżne tabletki antykoncepcyjne (Diane, Kontracept, Ovulastan, Yasminelle) jednak za każdym razem czułam kłucie w łydkach i robiły mi się tzw. "pajączki". Zastanawiam się czy plastry evra wywoływałyby podobne skutki. Czy któraś z Was była w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamayka
co prawda stosuję lisvy, ale nie odczuwałam i nie odczuwam przy plastrach jakichkolwiek skutków ubocznych. w nich jest naprawdę niewielka ilość hormonów także tolerancja również jest b.dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polihgirl
Osobiście mi Lisvy służą bardzo. Uwalniają chyba najmniejszą dawkę hormonów z możliwych więc nie ma mowy o bólach głowy czy piersi. Dodatkowo dla mnie ogromnym plusem jest fakt, że plaster zmieniam raz w tygodniu, a nie jak w przypadku innych środków antykoncepcyjnych trzeba je przyjmować codziennie. A ja należę do zapominalskich osób :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamayka
no tak o plastrze musimy pamiętać raz na tydzien- o tabletkach codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile Evra kosztuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamayka
cena pewnie zależy od apteki, ale ja za swoje lisvy płacę max 50zł za 3 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka_1985
Myślę, ze Lisvy i za 45 zł można znaleźć w aptekach. Uważam, że nie jest to wygórowana cena jak za taki komfort użytkowania. Mam na myśli brak efektów ubocznych i ochronę wątroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamayka
taka cena za 3 sztuki (czyli wystarcza na cały miesiąc) jest moim zdaniem ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszolina12
Tak naprawdę to dla mnie cena nie jest ważna w takiej sprawie. Grunt żeby plastry dobrze działały i nie dawały skutków ubocznych a lisvy takie są i za to je sobie cenię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sambinna
A ja cienię je sobie za to, ze są okrągłe i mocno się trzymają, pod warunkiem, ze się przyklei na czyste miejsce, za każdym razem inne i przytrzyma się trochę ciepłą dłonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciągle się zastanawiam dlaczego tak często spotyka się informacje, że plastry zawierają mniejszą dawkę hormonów niż tabletki, przecież to nie jest prawda. Sposób uwalniania hormonów z plastrów jest inny niż z tabletek - hormony dostają się od razu do krwiobiegu, ale w zdecydowanie większej dawce - stężenie estrogenu jest wyższe w przypadku plastra nawet o 60%, więc jeżeli pajączki na nogach pojawiają Ci się z powodu zbyt wysokiej dawki hormonu, to z całą pewnością nie zmieni się to po przyklejeniu plastra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie lepiej po prostu korzystać z metod niehormonalnych? Ja sama używam cyclotestu - komputera cyklu do metody objawowo-termicznej. Ma taką samą skuteczność jak hormony a nie ma skutków ubocznych i dodatkowo można poznać swoją płodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polihgirl, rzeczywiście zmiana raz w tygodniu to duże ułatwienie! I jest to metoda z tego powodu bardzo wygodna :) dla zapominalskich i imprezowiczek szczególnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.05.18 a nie lepiej po prostu korzystać z metod niehormonalnych? Ja sama używam cyclotestu - komputera cyklu do metody objawowo-termicznej. Ma taką samą skuteczność jak hormony a nie ma skutków ubocznych i dodatkowo można poznać swoją płodność. a były przeprowadzane jakieś badania, które udowodniły, ze mają taką samą skuteczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak macie problem z naklejaniem plastra i nie wiecie do końca jak działają to polecam do obejrzenia filmik nielykam.pl który ma dużo fajnych porad i wskazówek dotyczących plastrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amandasz
Super film, zawsze myślałam ze dobrze naklejam a się okazało ze niestety źle i dlatego często mi się odklejał. Przemyślę też zamianę plastrów na te okrągłe to może mniej kłopotów z nim będę miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.05.31 gość 2016.05.18 a nie lepiej po prostu korzystać z metod niehormonalnych? Ja sama używam cyclotestu - komputera cyklu do metody objawowo-termicznej. Ma taką samą skuteczność jak hormony a nie ma skutków ubocznych i dodatkowo można poznać swoją płodność. a były przeprowadzane jakieś badania, które udowodniły, ze mają taką samą skuteczność? tak były badania. Znajdziesz je na cyclotest-polska pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z cyklotestem masz naturalne przerwy na bzykanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak korzystasz z plastrów z mniejsza ilością hormonów to nie ma czego się bać, ja nie zaryzykowałabym z metodami niehormonalnymi, za duże ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszolina12, żeby plaster dobrze przylegał do skóry należy zwrócić uwagę na jego przyklejanie i przechowywanie :) jeśli przytrzymasz plaster ciepłą i suchą dłonią przez 30 sekund, nie będziesz przechowywać plastrów w lodówce ani w zamrażarce i zadbasz, by przekleić plaster na skórę czystą, suchą i niepodrażnioną to powinno być wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej hej heloł :D koleżanka mi mówiła, że powinnam uważać, jeśli mój żel do kąpieli zawiera olejki arganowe. Czy też coś takiego słyszałyście? To prawda? Będę wdzięczna za jakiekolwiek info! :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosuje plastry, nie przytyłam, dobrze się po nich czuje, moje libido nie spadło. Jestem świadoma, że antykoncepcja hormonalna sprzyja infekcjom intymnym dlatego codziennie na noc stosuje provag żel. Żel pielęgnuje sfery intymne i chroni przed rozwojem infekcji. Warto profilaktycznie go stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) tak, to prawda. Jeśli używasz żelu, balsamu, mydła czy jakiegokolwiek innego kosmetyku do ciała, który w składzie zawiera olejek arganowy to najlepiej go zmień... olejek arganowy wpływa na zmniejszenie przyczepności plastra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, pamiętajcie, że prawidłowe przechowywanie i naklejanie plastra może wpłynąć na jego przyczepność! Zabronione jest przechowywanie plastra w lodówce lub zamrażarce i przytrzymywanie go krócej niż 30 sekund ciepłą i suchą dłonią! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak własnie naklejam swoje lisvy i trzymają się super , nawet długie moczenie w jeziorze wytrzymały, po saunie też nic się nie działo, ale zawsze staram się nakleić dobrze i przytrzymać je tę ciepłą ręką kilkanaście sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktoś wie jaka jest skuteczność plastrów? To chyba można jakoś zmierzyć, tak ogólnie. Bo rozumiem, że jak ktoś źle stosuje to nie ma szans na wysoką skuteczność, ale jakieś badania musiały być robione chyba nie? żeby dopuścić do sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) tak oczywiście. Istnieje taki wskaźnik (nazywany wskaźnikiem Pearla), za pomocą którego ocenia się skuteczność danej metody antykoncepcyjnej. Podaje on ile kobiet (na 100 badanych) zaszło w ciążę, stosując daną metodę. Im niższy wskaźnik, tym metoda jest skuteczniejsza (np. wskaźnik = 1 oznacza, że 1 kobieta na 100, które stosowały tę metodę, zaszła w ciążę). Dla nowoczesnych plastrów ten wskaźnik wynosi od 0,4, co oznacza, że jest to metoda bardzo skuteczna. Liczba ciąż 
w grupie 100 kobiet stosujących daną metodę antykoncepcyjną przez rok to od 0,4 do 0,9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ufff, kamień z serca, bardzo lubię te plastry bo są cieniutkie i okrągłe a teraz jak wiem ,z e działają równie skutecznie jak tabletki to nie zrezygnuje z nich na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dużo pozytywnych rzeczy piszecie tu o plastrach lisvy, ale dla mnie ważną informacją jest czy od lisvy się rzeczywiście nie tyje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny :) możecie być spokojne :) Podczas przeprowadzania badań klinicznych nie zaobserwowano wzrostu masy ciała u pacjentek, stosujących nowoczesną antykoncepcję transdermalną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×