Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pianistka303

nauka gry na pianinie? mam 30 lat

Polecane posty

Gość pianistka303

marze by nauczyc sie grac na pianinie/fortepianiie lub innym instrumencie muzycznym, jednak mam 30 lat i nigdy nie lubilam lekcji muzyki i nie umiem czytac nut :O co myslicie warto zaczynac? dam rade? mam pienidze i w koncu moge realizowac swoje marzenia, chce najpierw grac na fortepianie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pianino, fortepian, keyboard - zasada gry jest identyczna i wymaga rozdzielności uwagi na lewą i prawą rękę - tego już nie zdołasz wyćwiczyć w zadowalającym stopniu w tym wieku niestety, bo to wymaga dużej plastyczności neuronalnej, która w tym wieku jest o wiele, wiele słabsza, niż podczas dorastania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pianistka303
boze, nie :( zniechecilas mniie, czyli co mam nawet nie zaczynac? :( tak bardzo chcialam grac, :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pianistka303
a moze znasz jakies cwiczenia aby pocwiczyc tę rozdzielnośc uwagi :( proszę poradz mi co robić- zapisać się czy odpuścić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pianistka303
proszę odpisz:O załamałam sie teraz, a inny instrument wiolonczela? skrzypce? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie piszę tego na złość, tylko po co się za to brać, skoro wirtuozem już nie będziesz, chyba, że zadowala Cię przeciętna gra, to spoko, możesz jeszcze osiągnąć taki poziom, który pozwoli Ci zagrać coś fajnego w towarzystwie ;) ja bym Ci polecała gitarę (jestem gitarzystką i keyboardzistką, więc trochę się na tym znam, możesz mi zaufać) gitara też nie należy do łatwych instrumentów, ale jest wielu muzyków, którzy bardzo dobrze opanowali gitarę a zaczęli przed czy tuż po trzydziestce :) znacznie lepiej, niż da się zajść późno zaczynając na fortepianie. Fortepian i skrzypce to dwa instrumenty, na których najtrudniej dojść do perfekcji zaczynając późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zadowoli mnie nawet przcietny poziom, nie jestem stworona do tego by byc wirtuozem gry na fortepianie, i zdaje sobie z tego sprawe:P a gitara mnie nie kreci:P wiec co powiedz skoro zadwoli mnie przecietna gra to moze zapisze sie:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to w takim wypadku jak najbardziej warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pianistka303
dziekuje, zapisuje się :) oh juz nie mogę sie doczekać, cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaajowy
no i musisz mieć na uwadze dzisiejsze czasy. Jak będziesz się uczyć grać na klawiszach to w te czarne tak nie n*******laj bo cię o rasizm posądzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonlight sonata
Dasz rade, jasię ucze na klawiaturze casio z podświetlanymi klawiszami i wbudowanyni lekcjami, gdzie utwory są dzielone na oddzielne ręce i na kawałki. Mam więcej lat niż ty i ucze się i leci dosyć dobrze, ale grunt to solidna praktyka i godziny przy tym. Trzeba być konsekwętnym i się nie poddawać. Wszystko się da jak chcesz. Podaj kontakt jak chcesz to pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś kto tu pisał się nie zna nie ma czegoś takiego jak podzielność uwagi mózg jest w każdym wieku plastyczny no chyba że chorujesz na demencje to w tedy no sorry z Alzheimerem też się nie nauczysz ale właśnie DOROŚLI ludzie robią największe postępy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaajowy
i niema czegoś takiego jak- gra na kibordzie i pianinie to to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki instrument masz do dyspozycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaajowy
w gitarce klasycznej, solowej,basowej, kibordzie mogę 3 grosze dołożyć. No i saksofon i trąbka. Ale tego tu akurat nikt ci nie poradzi. To wyższa szkoła jazdy. Tak jak i na bembnach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na naukę nigdy nie jest za późno i można rozpocząć ją w każdym wieku. Oczywiście im wcześniej tym lepiej, ale przecież w Twoim przypadku, nie mówimy tu o grze wyczynowej tylko hobbistycznej dla własnej przyjemności. W wątku padło hasło skrzypiec i wiolonczeli. Tego typu instrumenty raczej bym sobie odpuścił i został przy klawiszach. Nie koniecznie musisz rozpoczynać od razu od pianina. Dla własnego rozeznania możesz rozpocząć naukę od jakiegoś niedrogiego keyboardu edukacyjnego casio. A jak stwierdzisz, że chcesz w tym kierunku bardziej się rozwijać, to kupisz pianino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara1432
Zgadza się, na naukę nigdy nie jest za późno. Mój 23 letni syn gra dobrze na perkusji w zespole i ostatnio wspominał, że z ciekawości dodał na utalentowani.pl filmik, chce sprawdzić co inni sądzą o jego talencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bełata234565
ucz sie ucz, ja zaczełam sie uczyc na gitarze jak mialam 29 zaczelam od klasycznej a teraz od 2 lat mam elektryczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze warto jest się nauczyć grać na instrumencie. Zajrzyj na utalentowani.pl, na pewno zainspirujesz się do nauki gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbować zawsze warto, przynajmniej się przekonasz czy to jest to o co Ci chodziło. Proponuję najpierw wziąć kilka próbnych lekcji i sama zobaczysz. Jak ci się spodoba to czeka Cię zakup pianina. Do amatorskiego gania spokojnie wystarczy Ci któryś z modeli serii CDP marki Casio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puśka900
Też uważam, że warto jest spróbować chociaż grać dla siebie. To daj***ardzo satysfakcji :) Moja znajoma też ma ok 30 lat i zaczęła naukę na perkusji. Ostatnio szukałam z nią pałek i znalazłam http://drumcenter.pl/pol_m_Palki_vic-firth-156.html :) Moim zdaniem o pasję trzeba walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawi 121
fortepianie ? Fortepian kosztuje 20 tys zł ,a pianino kupisz juz za 600 zł to nie jest to samo 600 zl to nie jest fortuna wiec sobie mozesz takie kupic Najlepiej Casio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze warto. ja zacząłem niespełna rok temu, gram z pamięci już 4 utwory muzyki klasycznej i filmowej, pracuje nad kolejnym. obecny etap nie pozwala jeszcze na czytanie i granie płynne z nut, ale czasu mam sporo, chęci wciąż nie brakuje. na marzenia nigdy nie jest za późno. cierpliwość, wiara w własne możliwości i czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarekk
Witam, mam 29 lat i wlasnie zaczalem przygode z gra na pianinie ( cyfrowym ). Musze przyznac jest to bardziej skomplikowane niz mi sie wydawalo, ucze sie samemu przy pomocy aplikacji "flowkey - pierwsze trzy miesiace za darmo po zakupie yamaha p-45" nie licze poki co zeby grac jak Chopin, za to najprostsze utwory sprawiaja mi duzo radosci, poniewaz bardzo ale to bardzo lubie ten dzwiek :) uwazam, ze na nauke nigdy nie jest za pozno. Jak to mowia, dla chcacego nic trudnego. Na youtubie mozna znalesc pomocne filmiki aby palce staly sie sprawniejsze i mocniejsze co ulatwi gre! ponizej podaje link do dwoch filmikow z cwiczeniami. https://www.youtube.com/watch?v=phaRYSx6Nz4 https://www.youtube.com/watch?v=bTptqn9U6fU Pozdrawiam i zycze wytrwalosci ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarekk
Jak widze minelo 2,5 roku od czasu napisanego posta przez "pianistka303" jestem ciekaw czy zaczelas gre i jak Sobie radzisz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma rytmu to nie zagra trudniejszego utworu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu trochę podobnie jak z nauką języka obcego. można opanować czytanie, gramatykę (nuty), ale jakość wypowiedzi, to już trochę wyższa szkoła jazdy. szanujcie każdy dźwięk, jakby miał coś opowiedzieć, przyjemność z gry będzie większa. warto próbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×