Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ból gardła w ciąży, każdy prawie lek zabroniony :( jak leczyłyście?

Polecane posty

Gość gość

Ból gardła jest już tak nieprzeyjemny i ostry, że nie moge sie na niczym skupić...nawet nie wiem gdzie ja się niby przeziębiłam....ubieram się w kurtke i buty zimowe gdy wychodzę na zewnątrz, zresztą było 10 stopni więc dlaczego zachorowałam, nie wiem. Ale stało się. A na każedym leku na gardło jaki mam, a jest ich 4, jest napisane że w ciązy się ich nie stosuje a na jednym jest "przed zastosowaniem porozmawiać z lekarzem"... no z bólem gardła mam iść do lekarza??? od razu? Czym leczyłyście ból gardła w ciąży? jestem w 5 miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem dopiero w 7 tyg a tez jestem chora mi lekarz mowil ze leki działające miejscowo można pytalam o tantum Verde również kazala brać mi pastylki isla - z porostu islandzkiego ponoć są jakies tabletki na gardło specjalnie dla kobiet w ciąży ja biorę jeszcze vit c i d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prenalen gardło - tabletki dla kobiet w ciąży Z domowych spososbów - łyżeczka wody utlenionej do szklanki wody i płukać gardło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
info od mojego gina dotyczące przeziębień w ciąży: na gardło tantum verde w każdej postaci, na katar spraye do nosa dowolne, w razie gorączki paracetamol w I trymestrze, od drugiego można ibuprofen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pogoda jest zdechla i wirusy fruwaja w powietrzu. Ja z dziećmi nigdzie nie byłam a cała trójka zapalenie krtani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pokrój cebule , dodaj cukru, poczekaj aż puści soki i masz lekarstwo. Najlepsze , zaraz ci przejdzie. Możesz dodać tez cytrynę lub miód. Z apteki Homeovox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochana całą ciąże przechorowałam bo starsze z przedszkola przynosiło wszystko- ja piłam wapno,hasco sept pryskałam. Herbata + duuużo miodu i cytryny. I możesz sobie goździki między zęby trzonowe zagryźć (tak tak takie jak do ciasta) to pomaga. Jak się źle czułam to brałam paracetamol na noc. A do lekarza to możesz pójść bo nie wiadomo co to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ssałam tabletki Propolki, dozwolone w ciąży. Płukanie gardła wodą z solą u mnie odpadało- natychmiastowy odruch wymiotny. Zwykle to był ból gardła "z dodatkami", typu kaszel, lekka gorączka albo katar, wtedy syrop z cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tab na bój PRENALEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Isla lub tańsza Fiorda, Propolki, tabletki ziołowe typu Tymianek i Podbiał, Tantum Verde możesz stosować do ssania. Jest tego sporo, farmaceuta Ci doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja czytałam że sposobem na ból gardła i bezpiecznym w ciąży jest ssanie w buzi po kawałku imbiru. To naprawdę pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo i jeszcze te męczące zatoki. Jestem w 6 tyg ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przykre to ze wy sie nie liczycie tylko dziecko a wasze zdrowie jest juz nie wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Co Ty pierdzielisz? Masz coś z głową? Kto napisał, że zdrowie matki nie jest ważne? Są leki, których można używać w ciąży praktycznie na każdą przypadłość. Trzeba tylko wybrać odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Irma
Ja polecam inhalacje z cebuli, w naszej rodzinie nie łykamy żadnych leków, o ile nie przepisze ich lekarz. 2 dość duże cebule rozdrabniamy na tarce warzywnej, przekładamy do dużej szklanki [tej do piwa] albo do słoja, wierzch zakrywamy szczelnie folią spożywczą, robimy dziurę w folii, wkładamy noc i wdychamy opary siarki, które wyzwala cebula. Fantastyczny sposób na wszelkie katary, bóle gardła, chore zatoki, stany zapalne oczu i uszu. Sposób tani, zawsze w zasięgu reki, bezpieczny i skuteczny. Owszem, ma pewne mankamenty, musimy przygotować paczkę husteczek, nad oparamy cebuli popłaczemy, z nosa może wyciekać wzmożona ilość wydzieliny [szczególnie przy chorych zatokach], w gardle "drapie", ale skutkuje. I tak 2-3 razy dziennie, po 2 dniach nie ma śladu choroby. Spróbujcie, metoda bezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Irmina
Oczywiście wkładamy nos i nosem wdychamy. I jeszcze jedno - cebula surowa i za każdym seansem ucieramy nową cebulę, na szczęście produkt tani, tańszy niż wszystkie leki, a skutek rewelacyjny. Polecam, w naszej rodzinie funkcjonuje od wielu lat z doskonałym skutkiem, nie znamy przeziębień, angin, gryp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Woda, troszke wody utlenionej i kilka kropli plynu Lugola - plukac gardlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×