Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Kosiniakowe 1000zł macierzyńskiego

Polecane posty

Gość gość

Witajcie. Dostaje któraś z Was "kosiniakowe"? Jak długo czekalyscie na pierwszy przelew? Są jakieś terminy comiesięcznych wyplat? (1go, 15tego , do końca każdego miesiąca)? Mi przysługuje kosiniakowe, dziecko urodziło się na początku roku, dokumenty złożone ponad 2 tub temu i cisza. Pani "w okienku" mówi że Tak tak, dostanę, ale najpierw czekać na decyzję na piśmie, po dostarczeniu decyzji czekać na przelew- ale jak długo?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam decyzję po 2 tygodniach od złożenia wniosku. Pieniądze mają być 22 lutego w kasie a 19 przelewem. Mają podobno wyrównać za 2 miesiące. W harmonogramie u mnie w mieście pieniądze mają być tak po 20. Powinna Ci dac decyzję lub powiedzieć za ile czasu ona bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponoć i 2 miesiące można czekać na decyzję 30 dni i potem pieniadze 30dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny nie wiecie przypadkiem jak to jest kiedy urodzi sie dziecko w trakcie stazu z UP? czy wtedy nalezy sie te 1000zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1000zł zasiłku rodzicielskiego należy się każdemu komu nie przysługuje zasiłek macierzyński. Więc odpowiedz jest prosta- jaką jest firma zatrudnienia? będąc na stażu przysługuje Ci zasiłek macierzyński czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na stazu nie przysluguje, ale po stazu pracodawca zobowiazal sie do zatrudnienia na 4 miesiace... i dltego nie wiem co w tej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że najlepiej będzie zadzwonić /pójść do gminy czy mopr (zależy kto u Was wypłaca świadczenia rodzinne) i dowiedzieć się konkretnie, bo każdy przypadek jest inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zlozylam chyba 12 stycznia 25 stycznia otrzymalam decyzje 27 mialam na koncie 1000 zl w lutym 16 i w nastepnych miesiacach tez 16 na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będąc na stażu jesteś nadal zarejestrowana jako bezrobotna więc się chyba należy. Tylko jak Cię szef zatrudni to nie wiem jak to jest. Ja dzisiaj dostałam 2 tys. Za styczeń I luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie moze czy pobierajac kosiniakowe jestem ubezpieczona zdrowotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem to żeby dostać kosiniakowe to trzeba być bezrobotnym (oczywiście nie tylko są też inne warianty typu studenci itd.) A jak jesteś zarejestrowana to automatycznie ubezpieczenie masz od UP i do lekarza bez problemu idziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak jest kiedy pracuje tylko na umowie o dzielo- przysługuje mi kosiniakowe? Pani w informacji nie potrafila mi odpowiedzieć na pytanie :o ... Jej zdaniem w momencie porodu nie powinnam miec żadnych dochodów. Dodam, ze jestem podciagnieta pod ubezpieczenie męża u niego w pracy. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinno, poniewaz w umowie o dzielo nie przysluguje ci macierzynski. dziewczyna na stazu tez moze dostawac kase ;) powiedz pani w swoim urzedzie, ze nie chodzi o brak wplywow, ale o brak macieryznskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pobierając kosiniakowe nie będę musiała rezygnowac z pracy na uod? Byloby super :) panie w urzędach powinny przechodzić jakies szkolenia, od czego one siedza w tej informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich. Mam pytanie odnosnie kosiniakowego. Przedstawie swoja sytuacje. Jestem zatrudniona na umowe o prace ktora wygasa z dniem 31.12.2016r. Termin porodu mam na polowe listopada. Czy po ustaniu zatrudnienia należy mi sie kosiniakowe? Moze ktos jest badz byl w podobnej sytuacji? Dodam ze nie nalezy mi sie urlop macierzynski. Prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie dostaniesz macierzyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poniewaz obecnie jestem na urlopie wychowawczym i zeby dostac od nowa macierzyński musialabym wrócić do pracy na co najmniej miesiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieprawda! nie wiem kto ci takich głupot naopowiadał? jesteś zatrudniona i od momentu porodu przechodzisz na kolejny urlop macierzyński i masz zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej od razu przerwij wychowawczy i daj chorobowe od kolejnego dnia i tak ciągnij do dnia porodu a potem już normalnie zasiłek pobierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak powiedzieli mi w zusie wiec to chyba nie głupoty. Po drugie umowe mam do konca roku i szefowa juz zapowiedziala ze nie przedluzy mi tej umowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty myślisz że w ZUSie sama inteligencja jest? hehe... a to dobre!! Mojemu ojcu jedna taka "mądra" pracownica powiedziała że dzieciom się nie należy renta po zmarłej matce a po kilku latach przyjechał do nas kierownik regionalny i poinformował tatę że renta cały czas się należała a tylko ktoś nas w błąd wprowadził. Zrobisz co chcesz ale wg prawa należy ci się macierzyński bo jesteś pracownikiem i urodzisz w trakcie obowiązywania umowy o pracę. umowa wygaśnie ale ty nadal masz zasiłek macierzyński. Dlaczego nie porozmawiasz choć z radcą prawnym skoro nie wierzysz w to co c***iszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to sie ma do umowy o prace? Pracodawca moze tez wtedy nie przedluzyc umowy? Jak to wyglada? Pojade jeszcze raz do zusu. Bez ich opinii nic nie zalatwiez szefową, bo po prostu ona nie bedzie chciala mi tego uwzglednic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moze poradzi mi Pani co zrobic, gdzie sie udac. Duzo czasu mi nie zostalo. Chodzi tez o to ze szefowej zalezy zeby sie już mnie "pozbyc". I wiem ze bedzie to przeciagsc albo w ogole powie ze nie nalezy mi sie to. A ja tez nie chcialabym sie klocic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje w Zusie. I wystarczy że na 1 dzień powrócisz do pracy i masz prawo do macierzyńskiego. Przy macierzyńskim nie ma okresu wyczekiwania jak przy zasiłku chorobowym. Mozesz zrezygnować z wychowawczego i przyjść do pracy i tego samego dnia przynieść l-4. Także bedzie Ci sie zasiłek należał bo na dzień porodu masz umowę o prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro rodzisz w listopadzie to masz pełne prawo do macierzyńskiego. Umowa wygaśnie z końcem roku ale ty będziesz miała przez rok czasu od porodu płacony zasiłek macierzyński mimo że nie będziesz pracownikiem już. Umowa nie musi być przedłużana bo przedłuża się do dnia porodu tylko. Ale zasiłek macierzyński otrzymasz bo podlegasz ubezpieczeniu w dniu porodu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do powrotu na 1 dzien do pracy to nie ma opcji bo wiem ze szefowa nie pojdzie mi na reke... a jesli chodzi o to gdzie musze isc? Dz zusu zlozyc jakis wniosek czy do pracodawcy i on piwinien to zalatwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję za pomocne wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję za pomocne wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×