Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Kosiniakowe 1000zł macierzyńskiego

Polecane posty

Gość gość
Witam mam pytanke odnosnie kosiniakowego. A więc mam stałą umowę o prace do 2018 roki jestem w ciąży bliźniaczej i rozwiazanie mam na luty 2017 roku z tego co wyczytalam osoby ktore beda korzystac ze swiadczeń macierzyńskich nie otrzymają kosiniakowego czy faktycznie tak jest ?? Tym bardziej ze moj chlopak ubezpiecza sie w krusie i nie ma stałej pracy. Bardzo proszę którąś z Pań o OdpowiedŹ z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam pytanie bo 9 grudnia zlozylam wniosek o kosinkowe ile. Sie czeka na. Pieniadze bo decyzja. Zawsze. Jest. Pozniej w. Moim przypadku. Wczesnie. Dostalam pieniadze. A pozniej decyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie do Pań zorientowanych w temacie ww. Mianowicie mam miesięczną córeczkę i planuję złożyć dokumenty o kosiniakowe. Jestem osobą nadal uczącą się - studentka w związku z czym nie pracuję. Jest jeden problem - mój Partner pracuje za granicami kraju. I tutaj zaczynają się "schody"... Czy w związku z tym jest szansa aby wypłacono mi kosiniakowe? Jeżeli któraś z Pań się orientuje bądź miała podobną sytuację, bardzo proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twój partner nie ma nic do rzeczy. Liczy się to, że tobie nie przysługuje macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powie mi ktoś, czy jak urodziłam dziecko w grudniu, wnioski złożyłam pod koniec stycznia to dostaniemy pieniądze za grudzień? Chodzi o kosiniakowe i 500plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieniądze dostaje się od dnia urodzenia dziecka. Jeśli mieścisz się w 3 miesiącach od urodzenia się dziecka do złożenia wniosku to dostaniesz wyrównanie. U nas jest tak ze jak złoży się do 10 wniosek to 20 wpływa kasa. Ja dostałam decyzję że każdego 20 będzie przelew na konto a wnuosek składałam 5 stycznia i 20 miałam pieniądze na koncie. Mała urodziła się 15.12.2016 i dostałam 1500 zł w styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. W czerwcu urodze dziecko mam rentę chorobowa i alimenty na starsze dziecko. Czy należy mi się kosiniakowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak to wygląda w przypadku renty. Chodzi o brak prawa do urlopu macierzyńskiego. Jak się pracuje na o dzieło lub zlecenie to też się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny. Dziecko urodziłam 20.października a dokumenty na kosiniakowe złożyłam 17.luty , no i dostałam decyzję ze otrzymam to świadczenie,ale moje pytanie jest takie czy dostane wyrownanie za te 3 miesiące ? Bo czytałam że jeśli dziecko nie ukończyło czterech miesięcy to wyróżnienie się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, nie wiem co robić jestem bezrobotną osobą i jeszcze przez 8 miesięcy nie dostałam wyrównania za kosiniakowe .Mąż pracuje za granicą,nie pobiera żadnych świadczeń rodzinnych ...Urodziłam 1 września,wniosek złożyłam w ciągu 2 tygodni. MOPS tylko mówi że mam czekać na decyzje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam pyt czy ktos mial taka sytuacje, ze maz pracuje za granica w holandii pobiera tam rodzinne i dodatek do rodxinnego ale nie korzystal z zadnego macierzynskiego ani wychowawczych bo tam jedt inaczej niz w polsce i ja jestem bezrobotna bez prawa do zasilku i czy dostala ktoras z pan swiadczenie rodzicielskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halo? Kiedy otrzymaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mam pytanie . Posiadam umowę na czas określony do 14 listopada. Jeżeli zajdę w ciąże i będzie to te 3 miesiace przed rozwiązaniem umowy to wtedy automatycznie przedluza sie ona do dnia porodu. Tak ? A co wtedy z zasiłkiem macirzynskim ? Czy bedzie mi on przysługiwał? Czy można to łączyć z kosiniakowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Urodziłam dziecko w styczniu 2016 otrzymywalam kosiniakowe przez rok. Jestem w drugiej ciąży,urodzę w listopadzie. Czy na drugie dziecko również należy się kosiniakowe? Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawa prawa do kosiniakowego jest brak pracy. Mozesz byc uczennica, studentka itd Nie mozesz miec prawa do zasilku macierzynskiego z ZUS KRUS itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie na drugie rowniez pod warunkiem, ze nie pracowalas. Otrzymasz od dnia ur sie dziecka po zlozeniu wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadnej umowy o prace nie mozna laczyc z kosiniakowym. Kosiniakowe przysluguje kobietom, ktore nie maja prawa do zasilku macierzynskiego z ZUS itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem osobą bezrobotną nie zarejestrowaną w urzędzie pracy. Jestem ubezpieczona przy mężu w pracy (ZUS-ie). Pod koniec lipca urodę, czy należy do mi się kośniakowe przez 12miesiecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem osobą bezrobotną nie zarejestrowaną w urzędzie pracy. Jestem ubezpieczona przy mężu w pracy (ZUS-ie). Pod koniec lipca urodzę, czy należy mi się kośniakowe przez 12miesiecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, należy Ci się. Jak urodzisz i będziesz miała już akt urodzenia, złóż wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba być zarejestrowanym w PUP by dostać kosiniakowe. Oni to inaczej sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie mam pytanie czy bedzie mi sie nalezec kosiniakowe co miesiac maz pracuje za granica ja w polsce jestem bezrobotna zarejestrowana w urzedzie pracy.tam nic nie pobiera jak wygladaja papiery pytaja sie o dochody meza.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej jestm osoba bezrobotna.urodzilam 18lipca.zlozylam wniosek o kosiniakowe 10sierpnia.i jeszcze nie dostalam to mormalne???martwie sie.a ma to do rzeczy ze maz pracuje legalnie za granica.ale tam nic nie pobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak js urodzilsm 22 wrzesnia i jeszcze do trj pory nir dostalam pirniedzy z zusu to kiedy bd pirniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zus to zus. Mops to mops. Nie myl tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajcie znac czy cos ruszylo. Ja skladalsm po 10 wrzesnia i nadal nic nie dostalam. Nie ukrywam ze ciezko troche bez tej kasy. Dzwonilam do mopsu i kazali czekac na decyzje. Ale ile? Nie sa w stanie powiedziec.. licze ze do grudnia to chociaz dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, które tak długo czekają - czy Wasi mężowie pracują poza Polska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Akurat moj pracuje w Polsce. Nie mam pojecia co jest grsne. Nie ma na kosiniakowe jakis konkretnych terminow? Jak z becikowym? Decyzja do 30dni i kolejne 30 na przelew Tyle maja czasu. A kosiniakowe rzadzi sie jakimikolwiek prawami..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba mieć aktu dziecka. Ja składałam 14 września a pieniądze na koncie były 18 października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×