Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Samotna matka?

Polecane posty

Gość gość

Mam dziecko, jestem mezatka. Kolezanka ma dziecko, zyja z ojcem dziecka bez slubu. Ostatnio weszlysmy na jakze popularny temat 500+ :p Ja nic nie dostane bo przekroczymy próg, no trudno. Kolezanka twierdzi, ze dostanie bo jest samotna matka i licza sie tylko jej dochody. Takich kobiet w polsce sa setki tysiecy i co... oni naprawde tego nie weryfikuja? Ja dla pieciu stow rozwodu nie wezme ale ciekawi mnie to czy to naprawde takie hop siup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoim swietym obowiazkiem jest isc do mopsu i zglosic pasozyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale jak zgłosić? Mnie nurtowała pewna kobieta która wprowadziła sie do bloku mojej mamy. Dwoje dzieci, mieszkanie dostała z miasta dwa pokoje, samotna matka niepracująca (z fajkiem z ryju) i znowu zaciążyła! Dzieci samopas a ona ze swoim gachem w domu. Pozniej zmienili jej mieszkanie bo juz dzieci wiecej i metraż był za mały. Ale dziecko miała wiatropylne??? Przeciez wiadomo ze ma kogos wiec dlaczego takiego pasożyta ma społeczeństwo utrzymywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ma zasądzone alimenty na dziecko? Bo jeśli nie to nie jest samotną matką i brak ślubu nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma wlasnie zasadzonych alimentow. A moga sobie ustalic na przyklad 100zl czy jest jakas minimalna kwota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będą im sie razem liczyły dochody a nie jej samej, jesli dziecko ma nazwisko i ojca wpisanego. chyba ze ma alimenty ale watpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie ma sadowych alimentów to nie jest samotna matka i dochód dzieli sie na 3 osoby ona dziwcko i facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, czyli nie ma racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli koleżanka nie ma zasądzonych alimentów to nie dostanie ani zasiłku rodzinnego ani 500+ koleżanka może dogadać się z partnerem na 100 zł ale wątpię aby sąd to przyklepał a poza tym z pewnością w OPS przyczepiliby się do tak niskiej kwoty i dociekali dlaczego tylko tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja żyję ze swoim partnerem ale załatwiliśmy w sądzie, że niby się dogadaliśmy, że płaci mi alimenty dlatego dostaniemy 400zł do urlopu wychowawczego i 500zł pisowego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcale nie trzeba mieć zasądzonych alimentów, by być samotną matką. Można przecież dogadać się z ojcem dziecka na jakąś kwotę bez sądu. Pewnie, że to bardzo rzadka sytuacja, ale możliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby być względem prawa samotna matka, dziecko musi mieć panieńskie nazwisko matki bądź ojciec dziecka musi być martwy.. Cała reszta względem prawa to nie samotne matki, tylko matki którch dzieci są przy niej a nie przy ojcu. Alimenty do programu 500 + się nie wliczaja, wiec to czy je ma czy nie znaczenie nie ma. Teraz do autorki, to czy zglosisz to do mops-u czy nie, nic nie zmieni, oni nie mają ślubu wiec żadna instytucja nie jest w stanie określić czy dzieła się dochodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×