Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kornelia 94

problem z papierosami

Polecane posty

Gość Kornelia 94

Witam. Zapewne wyleje się na mnie lawina hejtu ale zasłużyłam. Tak czy tak proszę o pomoc. Jestem w 14 tygodniu ciąży. Przed ciąża paliłam nałogowo. Kiedy dowiedziałam sie o ciąży (około 5tygodnia) odstawiłam je całkowicie. Jednak od tygodnia znowu mam z tym problem. Pojawiło się wiele nieprzyjemnych spraw w moim życiu osobistym. Nie usprawiedliwiam się i sama pluje sobie w twarz ale nie radze sobie i proszę o pomoc. Od tygodnia zdarza mi się wypalać od dwóch do sześciu papierosów dziennie. Czy ktoś miał taki problem w trakcie ciąży ? Czy mogłam juz zaszkodzić dziecku? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gygarnici dbaj o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaszkodziło czy nie to już nie ważne, czasu nie cofniesz. Jednak w każdej chwili możesz przestać szkodzić swojemu dziecku. To trudne i wymaga poświęcenia, mega zaparcia i codziennej walki z natretnymi myślami ale da się! Mi się udało w 8 tyg i od kilku mcy nie zapaliłam choć bywało i nadal bywa ciężko. Tylko nałogowiec wie jakie to trudne. Mi wytrwac pomagała myśl, z e jeśli dziecko urodzi się z wadą, choroba, niedorozwojem który może mieć związek z fajkami (a jest takich bardzo wiele) to nie darowalabym sobie i zadreczylabym się poczuciem winy. Wyrzuty sumienia by mnie zniszczyły. Rzuciłam tylko na czas ciąży i karmienia. Wiem ze wrócę do fajek i juz się na to ciesze, ale póki co walczę z nałogiem dla dziecka. I ostatnia rzecz. Jeśli dziecko będzie z tobą paliło przez całą ciążę to zobaczysz co się będzie z nim działo po porodzie. O ile głośniej i częściej będzie wyć z głodu nikotynowego w porównaniu do innych maluchów. W większych miastach noworodkom z głodem nikotynowym podaje się specjalny lek na uspokojenie który je lekko otumania. U nas w małym mieście dopóki matka nie zapali w kilu i nie da cyca to jest gehenna. Pomyśl czy to normalne i dobre dla dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja paliłam do 12tc ciąży, tak średnio 2-3 papierosy. Potem rzuciłam całkowicie i nie paliłam do końca ciąży, udało się. Tobie też się uda. Owszem rodzą się dziec***alaczek, które są zdrowe, ale ty tyle szczęścia możesz nie mieć. Pomysł czy udzwigniesz to jak przez ciebie twój maluch będzie chory. Jak będziesz żyła z taką świadomością. Moje dziecko ma teraz 8 mcy jest zdrowe i nie darowalabym sobie gdyby przez durne palenie coś było z nim nie tak. Bardzo szkodzisz maluchowi, daj mu zdrowo się rozwijać i nie bądź egoistka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sąsiadka rodzi dziecko za dzieckiem, z 8 już chodzi. Pali jak smok, każde dziecko po kolei ma słaby wzrok i serce, anemie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja matka paliła ze mną w ciąży, teraz jestem okazem zdrowia ale za niemowlaka mocno chorowałam , choć nie wiadomo czy to miało związek. Jednej kobiecie nałogowej palaczce , która o ciązy dowiedziała się późno i paliła cały czas jak smok, była wielkim nałogiem, lekarz powiedzial by się ograniczyła ale jakby całkiem odstawiła może to juz teraz wywołać jeszcze gorsze skutki . Ty jeszcze możesz pomalu odstawić, spróbuj bo robisz to dla twojego dzieciaka, ty się możesz parę miesięcy pomęczyć a jego możesz skazać na jakąś chorobę na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzucaj jak najszybciej,dziec***alaczek częściej chorują,z tym płaczem też się zgodze wedzisz dzieciaczka od środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja paliłam do 3miesiąca...moje dziecko urodziło się z niską wagą 3.200g i często płakało.Teraz jest zdrowym 7 latkiem..na szczęście..przy drugiej ciąży rzuciłam od kiedy zobaczyłam 2 kreski ....ale w chwili silnego kryzysu kupiłam elektronicznego za ok.19zł i po 4 chmurki brałam...z 10 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabieg antynikotynowy: przebieg Przed przystąpieniem do zabiegu należy zapalić papierosa, który następnie zostaje umieszczony w elektrodzie kubkowej zintegrowanej z aparatem Bicom. Osoba poddawana terapii podłączana jest również do urządzenia za pomocą elektrody. Następnie po włączeniu odpowiedniego programu, w organizmie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2 - 12 godzin. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i może spowodować niepożądane reakcje, na przykład. biegunkę, wymioty. Nie zaleca się stosowania środków wspomagających zawierających nikotynę (gumy, plastry). Rzeczą bardzo istotną dla palaczy jest fakt, że nie ma znaczenia staż palenia i ilość wypalonych papierosów. W ciągu najbliższych dni pozostaje opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, w czym niewątpliwie pomaga uczciwe wyzbycie się papierosów z bezpośredniego otoczenia. Jednym z ciekawszych doświadczeń jakie obserwujemy jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros w przyszłości - choć nie smakuje, powoduje „wpisanie” głodu na nowo. Najczęściej równa się to z powrotem do nałogu. W tej sytuacji należy zabieg powtórzyć. Druga funkcja jaka zachodzi w organizmie, to detoksykacja, innymi słowy oczyszczanie organizmu z toksyn. Proces ich usuwania zachodzi przez skórę, nerki i jelita. W ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces ich wydalania. Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększoną senność i potliwość. Zalecane są również częstsze kąpiele. Prosimy pamiętać, że bez odrobiny woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu. CENNIK Zabieg antynikotynowy (15 min.) - 100 zł. Zabieg wyciszający (15 min.) - 100 zł. (Masaż na łóżku nefrytowym GRATIS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To warto wtedy sobie zainwestować w e-papieros oraz uzupełniacze, które można zakupić na http://crazyrabbit.eu/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×