Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
auslander

Koszty normalnego życia w Niemczech

Polecane posty

Gość gość
"Niestety miernikiem Polakow emigrujących na zachód są zachodnie zarobki, ale polskie koszty utrzymania" xxx a jaki masz problem w tym żeby co pół roku przyjechać do polski nawieźć stąd fajek wódy konserw kondomów proszków do praania pieczenia wciągania, weków kabanosów a nawet paliwa w drodzez raichu zabierajac bagaznik i doczepke elektroniki która na zachodzie jest tańsza z powodów o których nie chce mi sie pisac bo w twoim przypadku sa mało istotne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pisząc o elektronice mam na myśli gotowe produkty bo prawdopodobnie koszty jakichś podzespółw sa podobne choć moge sie mylic. mamy tu delikatne opóxnienie technologiczne czy tez może nie technologiczne a gadżetowe. sprawa jest o tyle ciaekawa że nie musisz mieszkać w niemczech żeby korzystać z tycgh róznic. na wschodzie też mamy sąsiadów też póki co należą do uni. w zasadzie nie trzeba sie ruszać z polski. masa ludzi handluje spirytusem fajkami. ty tez jesteś towarem eksportowym niestety nie wiem kto na tobie zarabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tym ze chyba paliwo to jednak jest tańsze w raichu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsze jest to ze możesz to robić bez ryzyka doczepienia ci łatki drobnego handlarza bo te róznice są inspirowane odgórnie w iście komunistycznym stylu. chociaz z drugiej strony jak czytam podobne zwierzenia to dochodze do wniosku że być może ktoś lubi przepłacać co w sumie też nic nie tłumaczy bo ceny lubią sie wyrównywac niezaleznie czy do dołu czy do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemcy to bogactwo i kultura. Nie ma lepszego kraju do zycia na swiecie. Nigdy stad nie wyjade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda. Tutaj najnizszy zarobek to conajmniej 2.000€/czysto. Tyle w PL nigdy nie zarobisz chyba, ze kradniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MM200980
Czytam te bzdury I smiac mi sie chce. Mieszkam w uk 12 lat I zaczynam powoli szukac nowego miejsca. Co opisujesz za normalne? Przeciez za 2500 zl w polsce nie masz nawet polowy z tego mozesz miec za 2500euro. N ch.... to wiec przeliczac. Zasada prosta jedziesz na zarobek, wynajmujesz nore wyciagasz puszki kupione w pl I liczysz zlotowki. Jezeli jedziesz na stale wynajmujesz pokoj a kiedy masz stabilna sytuacje idziesz po kredyt I kupujesz Dom albo mieszkanie. Nic na tym nie stracisz a jedyne mozesz zarobic bo wartosc zawsze idzie do gory. Po co komus splacac wynajmujac. Skoro juz tam wiec jestes pieniedzy nie przeliczasz bo I po co?. Teraz rachunek jest prosty wynajem w np. Poznaniu blisko centrum to min 1000zl. Co masz w niemczech za 1000euro.? Jedziesz zatankowac za 1.5 euro a nie 5 zl tak? Po co sobie wlewacie ze jest tak zle I tak drogo? Jest normalnie! Bo stac cie na to zycie jechac na urlop i jeszcze odlozyc. W chodzisz do restauracji raz na tydzien masz lepsze auto kupujesz dobre ubrania wynajmujesz i to wszystko za 2500??? Hahha tak tak.... Komu skurczy sie 2500 wszesniej ?polakowi zyjacemu polsce na swoim bez mamusi. Czy temu zyjacemu w zach europie z 2500 w kieszeni? Prosty rachunek kazdy z tym chyba da rade. Zacznijcie dodatkowo operowac w pieniazkach netto ktore macie do dyspozycji po wyplacie. Naprawde nikomu nie zaimponujesz wynagrodzeniem Brutto. W kazdym kraju jest inny system podatkowy I okradaja cie na rozny sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W PL dzis po studiach na reke min 4000zl netto i nie znam nikogo kto by mial mniej. Znajomy bez studiow pracuje na rozbieraniu aut i ma 3000zł na reke. A po skonczeniu studiow podyplomowych czy zrobieniu certyfikatow lekką ręka zarabiasz w PL 8000zł. A 8tys zł w PL to jak 8 tys funtów w uk bo u nas mieszkania i zycie sa tansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MM200980
8tys w poslszy heh. 8000zl w pl 8000funtow w uk? Hahhah wez sie schowaj do swojej nory trollu. 1. Zalezy gdzie w UK bo UK to nie London 2. 8tys funtow na miesiac w UK , takie wynagrodzenia maja jacys CEO w korporacjach. Normalna wyplata robotnika w UK to ok 23-25tys/rok . 8tys funtow to jest moje 4-ro krotne miesieczne netto! A zarabiam 35k brutto na rok(minus vouchers pension ins i tax) jako inzynier w pracy biurowej. Mnie stac na splate domu w 4 lata. Urlop we fajnym miejscu latem I canary zima. Zmieniam auto co roku I nie jezdze jakims gownem. Majac 4x wiecej nie wiedzialbym co robic z taka kasa.... nadal jednak ja za paliwo place 1.17, w polsce Ile nie zarabiasz placisz 5zeta . Gdzie tu porownanie. Wynajem domu w UK to 600-900 na miesiac w reading swindon gloucester czy bristol. Jak z polski w 2006 wyjezdzalem kumpel z roku wynajmowal 2 pokoje w poznaniu 15min od tramwaju na winogradach w okolicy emerytow za 1100zl plusoplaty. Nie wiem kto ci takich glupot do glowy natkal. Kto w polszy zarabia 8tys netto?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosze panistwa ja mieszkam w niemczech trzeba oszczedzaci rzeby przerzyci za 1500 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba sie bylo uczyc zeby zarabiac 3000€ a nie 1500 i wtedy nie trzeba oszczedzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do MM200980 wez mnie nie rozsmieszaj, z tego co napisales to masz jakies 2200 netto miesiecznie. Splata domu w 4 lata? chyba kartonu. Nawet jabys 1000 miesiecznie placil raty to w 4 lata mamy 48 000. I co Eldorado za 1200 funtow? hahah wakacje, co roku samochod? Rzenujacy jestes, w d***e byles gowno widziales a myslisz, ze zycia zasmakowales.... Bzdowo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plebs
Hehe, a ja mam w Polsce 5 samochodów za każdy place nie więcej niż 500PLN na rok. Dom mam swój, 600pln podatku na rok. Mieszkanie na kredyt 800PLN. Najmuje za 2000. Do tego masę kasy z socjalu na dzieci. Poza tym zarabiam koło 10k brutto plus premie i handelek na boku. Do tego jeszcze zwrot podatku i zarobki żony skromne 800. Da się w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pewnie ze sie da, tylko kogo by interesowaly takie ochlapy ktore masz....kredytowy nieudaczniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrghb
ciezko sie zyje,coraz gozej w De. Znajomi maja we 2 ponad 5 tys i na debecie jada tys.miseicznie na minusie ciagle sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanka
z jednej pensji juz nie wyzyjesz jak masz rodzine w Niemczech.zapomnij o wycieczkach i godnym zyciu z jednej pensji.Zasilki juz na nic nie starczaja.Uchodzcow przybywa ,a to koszt dla panstwa wiec wszystko drozeje.Zbieram sie pomalu do Polski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Im prędzej wyjedziesz z DE tym lepiej. My Niemcy nie potrzebujemy was tutaj polaczki zapyziałe. Niemcy to bogactwo, tysiącletnie tradycje i kultura. Nie ma lepszego kraju do zycia na swiecie. Nigdy stad nie wyjade. Tu jest mój dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markiewicz1
Jak Cie interesuje zycie w Niemczech to polecam dokumenty kolekcjonerskie z dokumencikpl, przydaja sie ;) wykonanie super i firma sprawdzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co komu takie ogromne mieszkania jak wyzej? ja mam 70 metrow na mnie, meza i troje dzieci nie wiem po co byloby mi większe... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×