Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Marley

Schody. Drewniane czy granitowe?

Polecane posty

Buduję dom i zastanawiam się nad wyborem schodów - granitowe czy drewniane? Bo z jednej strony, granitowe są bardzo trwałe, no, ale nie przyjmują ciepła. Z drugiej strony są drewniane - co jakieś parę lat trzeba je odnawiać, ale dobrze wyglądają i nie są takie zimne? Fajne widziałam tutaj: http://modrzew.pl Ciekawe realizacje mają na stronie, więc myślę, że zrobiliby to całkiem porządnie. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym stawiała na drewniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
granitowe schody w domu? no proszę... drewniane będą lepsze, a są właściwie tak samo wytrzymałe :) u mnie schody drewniane na konstrukcji betonowej robił stolarz http://schody.szczecin.pl/ i świetnie wpasowują sie w klimat domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie granitowe, ja posiadam takie dlatego mówię z własnego doświadczenia. Schody są piękne, eleganckie i łatwe w czyszczeniu. Takie schody wykonywała dla mnie firma www.kamieniarzguzik.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy wie, że schody z kamienia to jest inwestycja.... ale inwestycja na cale życie bo kamień jest bardzo trwały. Moim zdaniem warto poświecić te "parę" złotych żeby zrobić sobie coś ładnego w domu. My stawiając dom mieliśmy marzenie mieć kominek obudowany kamieniem i kamienne schody. W tym domu pewnie zostaniemy do konca życia i czemu by nie próbować ziścić te marzenia. Zamówiliśmy taki projekt z firmy Dario Stone z Milanówka i się udało. Pojechaliśmy na Wiatraczną 2 zamowiliśmy parę projektów i teraz nasze oko cieszy piękny kominek i schody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowanie wybrałabym drewniane. Uwielbiam drewno i uważam że pasuje praktycznie do wszystkiego. Sama mam schody gięte od firmy www.zakki-schody.pl i jestem z nich bardzo zadowolona. Pasują zarówno do podłogi jak i wystroju przedpokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kataszynka
Zdecydowanie drewniane. Jeśli nie wiesz, gdzie takie schody zamówić, to sprawdź http://krajowy.biz/firma,stolarnia-krakow-modrzew Wiem, że to dobra stolarnia, która powinna spełnić Twoje wymagania. Pomyśl o skorzystaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Granitowe schody wyglądają porządniej i bardziej bogato :> Postawiłem jakiś czas temu na tego typu rozwiązanie i zupełnie nie żałuję - znajomi patrzą z zazdrością ! Schody wykonali dla mnie http://kamieniarstwo-wilczynscy.pl , którym jestem bardzo wdzięczny za pełen profesjonalizm!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z przedmówcą. Granitowe schody prezentują się pięknie. Każdy gość w domu zachwyca się ich wyglądem. Moja firma specjalizuje się w wyrobach kamieniarskich. Zaopatrujemy się u www.hgs.pl Są terminowi i fachowi. We własnym domu również zrobiliśmy schody z ich produktów. Jakość na poziomie, a ceny przystępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie drewno. Ciepłe, przyjemniejsze dla człowieka niż zimny kamień. No i drewno może mieć tyle pięknych kolorów – od bieli przez szarości po różne odcienie brązów. Nasze schody pochodzą z http://wroblewskidesign.pl/schody-tradycyjne/ to tradycyjne schody bo zawsze nam się klasyka podobała, sa w ciepłym, miodowym odcieniu , najbardziej nam przypadł do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy budowie nowego domu postanowiliśmy wraz z żoną zaryzykować : wybór padł na drewniane schody. Szczerze? Był to wspaniały pomysł, który idealnie się komponuje z nowoczesnym designem naszego domu. Jesteśmy ogromnie wdzięczni http://schody-tralex.pl/ , którzy wykonali kawał porządnej i przepieknej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam schody z granitu, są rewelacyjne, bardzo polecam, super się prezentują i wcale nie tak trudne w utrzymaniu. :) Firma która zajmuje się dobrze kamieniarstwem to www.granitex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millenna3
Na granitowe bym się nie zdecydowała - zimne i jakieś takie "niedomowe". Ja mam schody dębowe, kupione od http://styldrzewa.pl/, w pięknym naturalnym kolorze (choć decyzja nie była łatwa, bo mają bardzo duży wybór jeśli chodzi o kolorystkę). Wyglądają pięknie, wnętrze dzięki nim nabrało elegancji, a równocześnie przytulności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są schody drewniane. Ja zdecydowałam się na kręte schody drewniane, które wykonała dla mnie firma www.wroblewskidesign.pl Schody są solidnie wykonane i świetnie się prezentują, więc polecam wam się do nich zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cały ten g..wniany wątek to ebane spamerstwo z linkami o które nikt nie pyta .@ha ,schody tylko granit !drewno jest miękkie przez to słabe i zawsze po czasie zaczyna trzeszczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowałam się na schody granitowe. Zgłosiłam się do firmy www.granimex.pl, która wykonała takie schody do mojego domu. Schody wyglądają świetnie, więc polecam wam się do nich zgłosić jeżeli zdecydujecie się na ten materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek999
same linki do frajerów co zleceń nie mają, jak ktoś jest fachowcem to ma dużo pracy, a paprochy spamują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie to najlepsze są drewniane. Faktem jest że sie zużywaja ale ich regeneracja jest potrzebna raz na dobre kilka lat a efekt jest. Pozatym tobrze się zastanowić nad schodami samonośnymi. Schody kamienne również są ładne ale jednak wolę chodzić po drewnie. Schody kamienne są tańsze od drewnianych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowolona999

My zdecydowaliśmy się na schody granitowe dzięki firmie Kominki Stylowe Burgrabice i nie żałujemy.
To jest inwestycja w trwałość.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko drewniane. My swoje schody robiliśmy dwa lata temu w firmie Interior katowice. Mega doradztwo i nieprzesadzone ceny, tak jak w innych salonach tego typu np. VOX.

My jesteśmy bardzo zadowoleni, kupowaliśmy podłogi z prawdziwego drewna i robiliśmy też schody. Wyszło mega rewelacyjnie! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Schody Prudlik. Optymalnie drewno egzotyczne, a jeśli chodzi o ich rodzaj to wstęgowe. Robią ogromną różnicę, znakomicie wyglądają i zdobią pomieszczenie, ale czy to opcja dla każdego? Na pewno kwestia pomieszczenia, ale można tak zrobić wrażenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×