Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przejętajoanna

podział majątku

Polecane posty

Gość przejętajoanna

Witam, mój mąż ma obecnie problem bo zawsze mu wujek powtarzał że nim tylko on się opiekował więc on dostanie wszystko po nim, po czym nie zostawił testamentu a że dzieci nie miał to przeszło na mojego męża i jego dwie siostry a one oczywiście teraz nie zamierzają uszanować woli wujka tylko każda chce pieniądze i kłamią prosto w oczy ,że nie pamiętają żeby on coś takiego mówić. czy da się z czymś takim coś zrobić? jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto bezczelniejszy ten wygrywa, im się prawnie też należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StrategiaMiłosna
Prawnie tak ale chyba istnieje też coś takiego jak testament ustny, tak mi się wydaje a skoro wuj powtarzał, że wszystko dla niego będzie to chyba można to takowym uznać? NIe chcę bzdur opowiadać, nie znam się na tyle ale tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilia1978
Owszem, jest coś takiego jak testament ustny ale łatwo go podważyć. Szczególnie jeśli świadkami były tylko siostry męża bo wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skłamały, że nic takiego nie miało miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StrategiaMiłosna
ale że tak powiem na pewno można je jakoś wziąć "pod ch..." że tak brzydko to nazwę. Jak są takie cwane to niech powalczą, nie poddawaj się. Skoro jest coś takiego jak ten ustny na pewno, to może poradzić się jakiegoś speca? bo sama tego nie załatwisz./...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szupsiara
w tym porąbanym kraju wynajęcie adwokata to gigantyczne koszty a w dodatku nigdy nie wiadomo jakie bo ciągną bez końca ile im się podoba a sprawy wcale nie idą do przodu zazwyczaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adela8
No wszystko się zgadza, ale twój mąż może sporządzić taki testament jako świadek jego wypowiedzenia, albo jest jeszcze instytucja potwierdzenia sądowego, ale to chyba jest jakiś określony czas do złożenia o to wniosku. Ale to podobno zawiła sprawa, a jeszcze jak świadkowie nieprzychylni, to już w ogóle. Może warto jednak poszukać jakiegoś wsparcia prawnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam ze jak najbardziej wsparcie prawne byłoby tutaj wskazane. Mogę polecic ci sprawdzona kancelarie http://adwokat-babilas.pl/, maja dobre stawki wiec nie musisz sie martwic ze sie ogolocą. Zgłoś się, na pewno otrzymasz fachowa porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supreme_0230
Stawki adwokata nikt nigdy nie przewidzi ;) chyba, że CI na odległość przez neta albo telefonicznie - oni tylko mają cenniki i do nich najlepiej się kierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adwokaci z reguły podają "widełki", więc cena jest zawsze zakreślona. Osobiście polecam kancelarię Aeger: http://aeger.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZKranu
Dzięki za takie widełki, że zawsze wychodzi to górna cena bo coś tam, bo skomplikowane. Dla nich wszystko skomplikowane. A przez telefon to coś inaczej? Nigdy nie przewidzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonjouiri_o
A własnie przewidzisz. Ja ze stronki www.availo.pl korzystałam, żeby mi poprowadzili sprawy dwie, a w cenniku jest jasno określone tym który ja wybrałam, że spraw wykorzystać mogę pięć za 150 zł tylko a rozmów na sprawę nie ma limitowanych. No i co? Nie ma różnicy? Bo dla mnie jest dosłownie kolosalna, a miałam już do czynienia z niejjednym prawnikieem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetta111
No i właśnie, bo jak przychodzi do otwierania portfela to sie zaczynają schody w kancelariach, widełki... dziękuję również, u mnie w mieście za poradę od 200 do 400 zł, a te niby bezpłatne, co miały być, to nikt się chyba pod to nie kwalifikuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajtwwww
ja jak się zdzwoniłem ostatnio z babką z tych bezpłatnych to myślałem, ze umre ze smiechu jak mi podyktowala kogo zgodnie z ustawa moze przyjac, takze ja sam nie wiem juz gdzie mam ratunku szukac ze swoim bajzlem zyciowym, bo mnie tez podzial tych kilkunastu zlotych i ziemi czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WojciechJ
Ja na podział już mam odłoże 8 tysi, bo tyle będzie mnie cała zabawa kosztowała, rzeczoznawcy, papiery, znaczki sądowe - psia mać, dojazdy na sprawy (a jeszcze z zagranicy!), bo się nie można dogadać jak ludzie i notarialnie podzielić... chociaż coś mi znajomi bąkają o jakichś prawnikach przez internet, ale jakos wierzyć mi się nie chce, że to tańsze, czy skuteczniejsze. A z tą darmową pomocą też się natknąłem i też śmiałem się, chyba przez łzy, jak mi baba powiedziała, że ona mi może podyktować, bo napisać to nie za free...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajtwwww
Haha no dokładnie, pismo procesowe będzie dyktować, jeszcze drzwi otwarte na oścież, lud******olejce od ...,a ty pisz ciemięgo niech cie zlinczują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WojciechJ
zadzwoniłem do tego availo i w sumie w sądzie reprezentowac mnie nie moga, ale z samej ciekawości i chyba kilka z tych 8 tysi będę mogł odłożyc na jakieś dobre wakacje jak przedstawili cennik uslug. elegancka sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetta111
@WojciechJ ale chyba ktoś musi Cie reprezentowac w sadzie? a to availo z tego, co widze to tylko online działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@anetta w sądzie reprezentować mogę się sam, chociaz mówią, że to najgorsza rzecz samemu być sobie adwokatem ;) ale na sam poczatek pismo procesowe - pomogą napisać, podpowiedzą jak załatwić wszystkie formaności, pokierują co i do kogo, a potem bede się martwił o samego adwokata, jak już termin rozprawy będzie wyznaczony. To wielka oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetta111
no właśnie, jak sam sobie adwokatem... ale może rzeczywiści, jezeli będziesz wiedział co ci wolno, to może prawnik nie jest potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WojciechJ
na to właśnie po ciuchu liczę, wolę zabrać dzieciaki na wakacje, niż wydać kasę na użeranie się z ich mamusią :) Zobaczymy jak to availo się sprawdzi, na pewno na tym nie straę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajtwwww
to Wojciech jak bedziesz pamiętał jeszcze o forum, jak się sprawa zakończy i już wrócisz z tych wakacji to daj znać jak tam ten ich biznes prosperuje, moze sam bede potrzebowal, jak mi ta z darmowych nie pomoże. Pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość areckiarecki
To ja też poprosze o info, bo mi też się kroi mały podział, tyle, że ja z kolei chcę załatwić sprawę majątkową bez sądu, a wiem, ze to musi być jakoś prawnie potwierdzone, jakaś umowa? Ale nie będe sam kombinował, bo zaraz nabroję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z moim byłym mężem przed rozwode ogadaliśmy się co do podziału nawet nie wyszła z tego włoska kłótnia  smiechy smiechami ale my mieliśmy naprawdę sporo do podziału…. I każde z nas ciężko pracowało na to. Wzielismy rzeczoznawcę majątkowego i wyliczył co i ile jest warte www.taksator.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×