Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Natttalek

niemowle 12 tygodni budzi sie coraz czesciej w nocy

Polecane posty

Gość Natttalek

Hej Moj synek ma 12 tygodni i od kilku dni budzi sie w nocy coraz czesciej. wczesniej zasypial o 21-22 i budzil sie dopiero kolo 1-1:30 i nastepnie kolo 4 w nocy. A teraz to co 2 godziny czasem nawet czesciej. Jedyne co go uspokaja to cycus... possie kilka minut i zasypia. Ktoras tez to przezywala? Myslicie ze to przez skok rozwojowy? Przyznam ze troszke mnie wykanczaja te nocki bo maly w ciagu dnia raczej malo spi i tez nie moge odpoczac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj syn jadl strasznie duzo wlasnie od 3 do 5 miesiaca.chcial ciagle wiecej i wiecej.byl na butli wiec dostawal tyle w ciagu dnia ze spal 22-6:30 ciagiem.moze sprobuj przed spaniem dac mm.jesli chwyci butelke oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc z 12:02 jeszcze dodam ze ja tez musialam sie napracowac zeby w ciagu dnia zwiekszyc przerwy miedzy posilkami.dzieci lubia czesto i malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natttalek
nie chce mu podawac mm bo od samego poczatku nie mialam wystarczajaco duzo mleka i musialam go dokarmiac i dopiero od miesiaca mi sie unormowalo i wszystko bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natttalek
On w ciagu dnia robi sobie przerwy nawet 4-4,5 godzin. tylko w nocy mu sie teraz tak przestawilo nie wiem dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja też tak miała, po prostu to czas kiedy musi więcej zjeść bo rośnie. Niestety musisz podawać częściej cyca. Taka przerwa w jedzeniu już mu nie wystarczy. No chyba że to kolki. Jedno z dwóch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a podawac piers czesciej w ciagu dnia sie nie da?jemu chyba bardziej o bliskosc chodzi niz o mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natttalek
kolki raczej nie bo nie placze tylko poprostu sie budzi i wpycha cala piastke do buzi. myslalam tez o zabkowaniu. ale czy to normalne zeby tylko w nocy mial taki apetyt? w dzien naprawde robi sporo dluzsze przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natttalek
w ciagu dnia czesto mu proponuje ale nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są właśnie uroki karmienia piersią. Moja jest na mm. W nocy też się potrafi przebudzić nawet co pół godziny daje smoczka i idzie spać znowu. Skok rozwojowy na tym etapie jest mocna potrzeba ssania w nocy. Dzieci na mm dostają smoczka te na piersi muszą mieć cycka żeby się uspokoić. Moja ma tak właśnie od około 12 tygodnia a teraz ma 7 miesięcy i raz śpi dobrze raz przebudza się kilka razy po smoczka i idzie spać. Niesiety nic z tym nie zrobisz. Ja już się przyzwyczaiłam ze śpię po 2-3 godziny na dobę czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze zabkuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie generalizowałabym z tymi urokami karmienia piersią. Mój w wieku 3 miesięcy budził się na pierś raz w nocy i drugi raz nad ranem. A czasem tylko raz. Tylko on jak pił na wieczór, to wydoił z obu piersi do cna ;) Dlatego dłużej spał, bo najadał się, jakby to miał być jego ostatni posiłek w życiu. Teraz ma pół roku i już od dawna mi przesypia noce. Nigdy nie podawałam mu na noc mm ani tym bardziej kaszek. On po prostu jest takim typem, że najada się raz a do syta. Są jednak takie dzieci, które wolą mniej a częściej. W sumie to zdrowsze dla brzuszka. 12 tygodni to maluszek. Mój w tym okresie miał etap wiszenia na cycu nawet co 0,5-1 godzinę w dzień, ale trwało to krótko. Myślę, że Twój maluch ma teraz taki czas zwiększonego zapotrzebowania na mleko. Niedługo zacznie znów lepiej spać. No i jeśli zależy Ci na karmieniu piersią, nie dokarmiaj mm, bo to jednak może zaburzyć laktację. Poza tym wcale nie ma gwarancji, że po mm dziecko będzie się rzadziej budziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież napisałam że moja jest na mm i ma tak samo do dziś a kończy 7 miesięcy. Nie napisałam żeby przejść na mm. Po prostu niektóre dzieci spiąc mają silną potrzebę ssania i bliskości i stąd te problemy. Niestety trzeba czekać aż to samo minie. Nie pociesze ja już czekam ponad 4 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie czytajcie że zrozumieniem. Czy autorka kogoś pyta o to jakie dziecko na cycu przesypia cała noc i się najada?? I po co się chwalisz ?? Minie albo i nie. Albo potrzebuje więcej mleka ale jeżeli by tak było to również w dzień też autorka częściej by karmiła... Wg mnie dziecko chce possac cyc jak smoczek żeby się uspokoić o tyle. Niestety niektóre dzieci takie są i nic się z tym nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro w dzień wytrzymuje po 4-4,5 godz to w nocy problemem nie jest nienajadanie sie tylko cisza. Moi maja po 7 tygodni i w dziej ładnie śpią i sa spokojni ( sa cały czas z nami w salonie) a w nocy jak jest cicho i ciemno to maja niespokojny sen, budzą sie i oczywiście jedzą bardziej by sie uspokoić niż z głodu... Spróbuj zostawić na boć lampkę i włączone radio lub tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj sposób na kolki -> zapraszam na bloga -> mamamaciusia@blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×