Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jaki jest wedl was ostatni dzwonek (wiek) na urodzenie pierwszego dziecka?

Polecane posty

Gość gość
magiczna 40 stka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie najlepszy wiek to 30 lat a górna granica to dla mnie 40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w cywilizowanych krajach kobiety rodzą między 30 a 40 stym rokiem zycia i dla mnie to jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
40 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak max 22 lata. Później to już jest ryzyko, że chore dziecko się urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie ma takiego wieku.Każdy jest dobry. Pierwsze urodziłam mając 30 lat Drugie 32 Trzecie 37 Dzieci zdrowe.Przy ostatniej ciąży lekarz nakazał badania prenatalne-odmówiłam. xxxxxxxx Trochę nierozsądnie postąpiłaś. Przecież badania prenatalne służą wykryciu wielu możliwych wad. dzięki nim można zacząć leczyć dziecko już w łonie matki albo wybrać odpowiedni szpital i np. przygotować salę operacyjnę personel od razu po porodzie, aby ratować dziecko. Moja znajoma urodziła chore dziecko. Gdyby wiedziała, że tak jest, to jej wadę możnaby jeszcze w brzuchu mamy zoperować. A tak to szok po porodzie, lata rehabilitacji a córcia i tak jest niepełnosprawna. Ja mimo że zaszłam w ciążę przed 30 to i tak zrobiłam badania prenatalne (tylko nieinwazyjne). Wolałabym wiedzieć i móc zareagować, gdyby coś było nie tak. Przecież w tych badaniach nie chodzi o to, by w razie czego usunąć płód, tylko o to, by leczyć go jak najwcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 25 lat później to stara ropucha, a nie młoda mamusia. jak to potem wygląda? bleeeee rzyyyyyg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dla mnie 25 lat to pierwszy dzwonek na pierwsze dziecko, wcześniej to patologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mnie śmieszy używanie słowa patologia na wszystko co według was jest nie doprzyjecia w waszym przypadku. Jestem patologią bo mialam dziecko w wieku 21 lat co z tego że dziecku niczego nie brakuje, ucze się i pracuje, wychowujemy razem dziecko z mężem i układa nam się ale bo jestem młoda mamą jestem patolą. Masakra. A jak dla mnie do 30 pierwsze o ile sytuacja pozwala jest najlepiej a potem kolejne jak już mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma czegos takiego jak najlepszy wiek ogolnie, to wszystko zalezy od sytuacji.Dla jednych to bedzie 20 lat a dla drugich 30.Ja sama urodzilam w wieku 32 lat, chcialam miec dziecko przed 30...niestety nie kazdy moze zajsc w ciaze szybko ponad 6 lat czekalam by sie nam udalo i stwierdzilam przekraczajac 30tke ze to tylko cyfra, nie bede rezygnowac z macierzynsta bo mi sie wczesniej usralo ze 30 to juz za pozno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda. Ja chciałam mieć maluszka do 25, ale wtedy rozsądek mi podpowiadał, że to jeszcze nie jest dobry czas. Urodziłam w wieku 29 i jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie, wszystko zalezy wylacznie od sytuacji. Idiotyczne i zasciankowe sa stwierdzenia typu: " jak to wyglada -za stara albo za mloda mamusia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatni dzwonek na pierwsze dziecko to 35 lat. Przecież musi być tez czas na urodzenie drugiego prawda? Ogólny ostatni dzwonek z ryzykiem różnych wad, to jakieś 42-45 lat. Dla niektórych to będzie ostatni dzwonek na pierwsze, bo przecież zawsze jest czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli ktoś spotkał swoja druda połówke po 40 stce to dlaczego ma rezygnować z dziecka? natomiast nie rozumiem ludzi jak maja po 38 lat kochają się a z dzieckiem czekaja az skoncza dom itp....ale to moja opinia ,każdy musi robic jak uważa za słuszne.Mam znajoma która 3 dziecko urodziła majac 38 lat i teraz ta córka {13lat}mowi wiesz mamo ja mam najstarsza mame w klasie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś jeśli ktoś spotkał swoja druda połówke po 40 stce to dlaczego ma rezygnować z dziecka? natomiast nie rozumiem ludzi jak maja po 38 lat kochają się a z dzieckiem czekaja az skoncza dom itp....ale to moja opinia ,każdy musi robic jak uważa za słuszne.Mam znajoma która 3 dziecko urodziła majac 38 lat i teraz ta córka {13lat}mowi wiesz mamo ja mam najstarsza mame w klasie .... XXX I? To wiek matki sie liczy czy milosc?Moja mama urodzila mnie jak miala 34lata i tez mialam najstarsza mame w "klasie"(urodzilam sie 30 lat temu wiec wiecie...)kocham ja nie za wiek ale za to jaka jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
wow jaki argument:/ ale ma mame mojej kolezanki mama umarla jak kolezanka miala 14 lat to jest tragedia a nie ,,stara mama"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie mama urodzila, jak miala 37 lat i jakos nikt w szkole mi nie wypominał , w jakim wieku mam mamę! :) Przez myśl by mi to nie pzrzeszlo. Mama fajnie wyglada, jest madra, na biezaco ze wszystkim, moi koledzy ze studiów lubia z nia pogadać na przerózne tematy. Nie wiek jest wazny, tylko osobowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
35 lat. A najlepszy moim zdaniem do tak 27-29.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
40 stka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepszy wiek dla mnie to 30 stka a ostatni dzwonek to 40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś późno spotkała swoją miłość to niech bedzie i 40 stka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja teściowa ostatnie dziecko rodziła mając 42 lata. A babcia jak dobrze liczę to miała 41 przy ostatnim, rodziła niedługo przed najstarsza córką. Dzieci zdrowe. Ale mamy też sąsiadkę która miłość życia spotkała dopiero jak miała 38 lat i rok później była w ciąży, niestety urodziła martwe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jestem patologią bo mialam dziecko w wieku 21 lat co z tego że dziecku niczego nie brakuje, ucze się i pracuje, wychowujemy razem dziecko z mężem i układa nam się ale bo jestem młoda mamą jestem patolą. Masakra." Wybacz ale w dzisiejszych czasach nikt normalny zaraz po szkole średniej nie króliczy sie tak żeby aż "młodą mamą" zostać. Większość normalnych ludzi jednak skupia sie na dalszej nauce w pełnym tego słowa znaczeniu, nie jako dodatek i na szarym końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla dziecka max 32.matce wygodniej zyc swobodnie, cieszyc sie wolnoscia jak najdluzej z niczego nie rezygnowac i nie zamykac sie w domu na kilka lat.to nie wiek moje drogie definiuje koniec mlodosci ale konkretna sytuacja zyciowa.jaka korzysc ma z mlodosci 25 latka z mezem i dwojka dzieci, podczas gdy 5 lat starsza koelzanka moze imprezowac, podrozowac, uprawiac sporty i dbac o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mojej kuzynki teściowa też późno spotkała miłość życia, w pierwszą ciąże zaszła mając 42 lata a krótko po tym zawszła w drugą ciążę. Urodziła zdrowe dzieci, dziś już dorosłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z kolei dla dziecka im mlodsza mama tym lepiej, ma wiecej zdrowia i energii, lepiej rozumie mlodsze pokolenie i dluzej pozostanie na tym swiecie, wiec nie ma obawy ze nie dozyje wnukow czy prawnukow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciężko sprecyzować ściśle ten "ostatni dzwonek", bo wiadomo że organizm starzeje sie w bardzo rozlazłym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nooo, szczególnie jak tak dobrze rozumie to młode pokolenie że czując jak omijają ją imprezki co sobota podrzuca dzieciaka babce by na nich bywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatni to 40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z kolei dla dziecka im mlodsza mama tym lepiej, ma wiecej zdrowia i energii, lepiej rozumie mlodsze pokolenie i dluzej pozostanie na tym swiecie, wiec nie ma obawy ze nie dozyje wnukow czy prawnukow x wolę za młodu poużywać, pracować niz prawnuki bawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×