Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Fotelik samochodowy

Polecane posty

Gość gość

Przymierzam się do kupna fotelika dla 2,5 letniej córki waży 12 kg a mierzy 86 cm. Zastanawiam jaki będzie lepszy czy od 9-25 kg czy od 9-36 kg? Może polecicie jakiś dobry ( do kwoty 350 zł ) i sprawdzony fotelik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w takiej kwocie nie ma dobrego fotelika. najbezpieczniejsze są foteliki tyłem do kierunku jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Twoim miejscu kupiłabym fotelik 9-36 biorąc pod uwagę te dwie kategorie. Fotelik, którego używa moja córka jest właśnie do 36 kg, rośnie razem z dzieckiem i kosztował niecałe 400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia

Kupiłam ostatnio ten do 25 kg, zwłaszcza, że później pewnie przejdziemy na jakąś podkładkę i tyle, zwłaszcza że młoda jest dosyć duża jak na swój wiek. W sklepie tosia gdzie robiliśmy zakupy znalazłam fajne modele do 400-500 zł więc warto zerknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loczek

bardzo fajny wybór fotelików - szczególnie tych tyłem do jazdy, które uważam za najbezpieczniejsze znalazłam na sklep-tosia.eu. Kupiliśmy fajny model axkid i eksplorujemy świat 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitka
Dnia 24.09.2019 o 15:49, Gość loczek napisał:

bardzo fajny wybór fotelików - szczególnie tych tyłem do jazdy, które uważam za najbezpieczniejsze znalazłam na sklep-tosia.eu. Kupiliśmy fajny model axkid i eksplorujemy świat 🙂

Zgadzam się axkid są super, a w tym sklepie to spory wybór mają widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delissa

my dla dziecka starszego mamy pas Smart Kid Belt, fajny wynalazek. Prosty pas, a dziecko bezpiecznie przewozimy, widać jak stabilnie siedzi. Nie duży, można zabrac ze sobą wszedzie. Sprawdza się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
34 minuty temu, Gość delissa napisał:

my dla dziecka starszego mamy pas Smart Kid Belt, fajny wynalazek. Prosty pas, a dziecko bezpiecznie przewozimy, widać jak stabilnie siedzi. Nie duży, można zabrac ze sobą wszedzie. Sprawdza się

Kwestia ochrony tego czegoś jest ładnie omówiona choćby tu:

spidersweb.pl/autoblog/smart-kid-belt-opinie/

 

"Posiadanie homologacji oznacza, że fotelik spełnia wymagania stawiane przez wspomniany standard. To jednak wcale nie jest jednoznaczne z gwarancją bezpieczeństwa. W testach przeprowadzonych przez instytucje zajmujące się m.in. sprawdzaniem poziomu bezpieczeństwa fotelików, takie jak niemieckie ADAC, brytyjskie AA, austriackie OAMTC, czy amerykańskie NHTSA można znaleźć foteliki, które są dopuszczone do sprzedaży, czyli spełniają wymogi homologacyjne, ale w badaniach wypadły zatrważająco kiepsko. To poniekąd podobnie do testów zderzeniowych Euro NCAP – zdarza się, że samochody dopuszczone do ruchu zdobywają w nich rażąco niskie oceny.

Producent Smart Kid Belt zamieszcza na swojej stronie internetowej materiał wideo z badań PIMotu, w którym homologowano ten produkt oraz wyniki testu przeprowadzonego przez amerykański instytut badawczy Calspan. PIMot przetestował działanie pasów na manekinach o masie 15, 22 i 32 kg, a Calspan – manekina imitującego dziecko w wieku 6 lat. Smart Kid Belt zdał testy – tzn. przeciążenia działające na manekin, przyspieszenie głowy, czy klatki piersiowej, mieściły się w normach. Producent zwraca też uwagę, że nie ma mowy o nurkowaniu czyli wyjeżdżaniu manekina spod pasa biodrowego. 

Niestety – produkt nie został przetestowany przez żadną z wymienionych wcześniej organizacji, więc nie można porównać jego wyników z rezultatami osiągniętymi przez foteliki bezpieczeństwa. Trochę to dziwne jak na firmę, która sprzedaje ten produkt w wielu krajach Europy, a nawet w Stanach Zjednoczonych (pod marką Clypx).

Producent nie informuje też o tym, czy przeprowadził jakiekolwiek testy bezpieczeństwa na wypadek uderzenia bocznego. To według mnie podstawowa wada dyskwalifikująca ten produkt. Według statystyk publikowanych co roku przez polską Policję, zderzenia boczne stanowią 30 proc. wszystkich wypadków i zdarzają się trzykrotnie częściej niż zderzenia czołowe. 

[...]

Ale jestem spokojniejszy wiedząc, że moje dziecko siedzi w porządnie przetestowanym foteliku chroniącym również podczas uderzenia bocznego, a nie przesuwa się na kanapie trzymane wyłącznie pasem bezpieczeństwa. I taki fotel chroni również podczas uderzenia z drugiej strony, gdy siłą bezwładu ciało dziecka przesuwa się nie w stronę drzwi, ale do środka kabiny, gdzie może uderzyć w innego pasażera.

[...]

Jak dla mnie, Smart Kid Belt to sposób na spełnienie wymogów przepisów i uśpienie własnego sumienia. Bo przecież każdy jeździ wolno i ostrożnie. Jeżeli komuś to wystarczy – to dobrze wyda 99 zł.

Ale jeśli komuś naprawdę zależy na bezpieczeństwie małoletniego pasażera – sugerowałbym pozostać przy porządnym foteliku."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola

Myślę, że warto udac się do sklepu i pooglądac na żywo, poradzić się sprzedawcy. Jak kupowałam model cybexa w sklepie online tosia, ale wcześniej oglądałam sporo modeli w sklepach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia

Ja jako kompletnie nieobeznana w temacie korzystałam z opinii na blogach, dopytywałam w sklepach i ostatecznie postawiłam na model maxi cosi też ze sklepu tosia. Bardzo fajny i niedrogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria

Kupiliśmy w maju fajny britax romer za niewygórowaną cenę i jak narazie sprawdza się bez zarzutów. W sklepie Tosia doradzono nam bardzo fachowo, stąd dziecko bezpieczne i my zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×