Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Gość nelka6789
pauliska05 serdecznie współczuję, wszystko teraz będzie ok, musisz tak myśleć, trzymam kciuki! :) Materiałów żadnych od lekarza nie dostałam, bo tak jak pisałam wyżej, wizyta nie była ok. Może teraz u nowego lekarza coś dostanę. ulenieczka, każda chyba ma jakieś obawy. Ja już kilkanaście razy myślałam o poronieniu, ale nie warto się stresować, to na pewno nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pauliska05 - nie chcę oswajać strachu,wolałabym go zlikwidować ;) nelka6789 - wiadomo,że każda ma jakieś obawy, tym bardziej jeśli kobieta spodziewa się pierwszego dziecka.U mnie byle ciągnięcie macicy co uważane jest za normalny objaw w czasie ciąży,a ja się zastanawiam czy wszystko ok z dzidziusiem tym bardziej,że mieszkam w UK i nie mam gina przy sobie żebym mogła z nim porozmawiać w razie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
TrochęPrzestraszona26 witaj :) poopowiadaj trochę o swoich przeżyciach z pierwszej ciąży, my pierworódki bardzo chętnie dowiemy się co nieco :) ulenieczka, ja mam to samo, lekkie ukłucie czy mały ból i już przychodzą złe myśli. Nie chce mówić co się we mnie działo jak mój śluz był lekko różowy/brązowy :P od zmysłów odchodziłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja pierwsza ciąża była niestety zagrożona i ostatnie 2 miesiące przeleżałam, w zasadzie to 1,5 miesiąca bo mój synuś urodził się przedwcześnie. Ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło :) a do czasu mojego długiego leżakowania było wszystko dobrze :) nie czułam w ogóle, że jestem w ciąży. Moze po za zachciankami ;) Brzuszek zaczął dość szybko rosnąć ale dopiero w 5 miesiącu. Co jeszcze mogę dopisać? Hmm.. przede wszystkim dziewczyny, nie martwcie się na zapas! :) każda nieprawidłowość wykryje lekarz a jeśli chodzi o bóle to myślę, że naprawdę groźne są tylko te silne, kiedy są plamienia lub kiedy brzuch zaczyna się "stawiac" i twardnieć. Ja tak miałam krótko przed tym jak zaczęłam plamić. Najważniejsze to to, że musicie się oszczędzać bo właściwie nigdy nic nie wiadomo. W tej ciąży mam pewne obawy ale jutro jadę do lekarza wiec się wszystkiego dowiem :) i to prawda, że każda ciąża się różni. W pierwszej zero objawów a w tej mam chyba wszystkie "książkowe" hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrochęPrzestraszona26
Wpis wyżej to ja ;) zawsze zapomnę się podpisać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrochęPrzestraszona26 - zastrzeż sobie swojego nicka coby jakiś idiota nie zechciał się pod Ciebie podszyć (dużo tu takich). Jeśli chodzi o twardnienie brzucha to kojarzy mi się tylko i wyłącznie ze wzdęciami ;) A powiedzcie mi dziewczynki jak Wasz organizm informował Was o ciąży? Ja oprócz typowych odrzutów od zapachów,senności,bólu ,,na miesiączkę'', bólu głowy itd. miałam jeszcze jeden ciekawy sygnał ;) a mianowicie co tydzień piekłam placki, upiekłam cztery i na piąty tydzień dowiedziałam się,że jestem w piątym tygodniu ciąży :) Taki sobie piękny placek wypiekłam :) dziś już nie mam ochoty na pieczenie placków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrochęPrzestraszona26
Jedynym objawem była potworna zgaga :) no i później brak miesiączki w terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrochęPrzestraszona26
Coś nie mogę się zarejestrowac. Później może spróbuję. Zjadłam właśnie i dopadły mnie mdłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrochęPrzestraszona26 mnie na szczęście coś takiego jak zgaga nie dopadło i mam nadzieję,że za szybko nie dopadnie ;) Ooo jedzenie! ;) chyba trzeba wrzucić w siebie jakieś owoce :) Wcześniej miałam parcie na śledzie,dziś jak o śledziach pomyśle to mnie mdli :/ ciekawe jak z kapustą hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do moich objawów to też mam mdłości. Jak wcześniej uwielbiałam słodycze nie było dnia żebym czegoś nie zjadła to teraz są mi obojętne :P A odnośnie L4 to sama jeszcze nie wiem.... idę końcem miesiąca do lekarza zobaczymy co powie. Chętnie bym poszła od razu na L4 bo pracuję z ludźmi i dość stresująca praca. Myślicie że ginekolog sam mi zaproponuje L4 czy muszę się prosić i czy dostanę w 10 tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niumek,nie wiem jak to jest z L4 ale wydaje mi się,że jak masz lekarza w porządku to powinien dać bez problemów. Oczywiście Ty musisz zapytać bo lekarz jeśli ciąża rozwija się prawidłowo nie widzi przeciwwskazań do tego żeby kobieta nie pracowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Widzę, że zgaga i mdłości królują wśród objawów, ja na szczęście tego nie mam :P niumek, ja tak samo mam ze słodyczami, wcześniej jak tylko coś widziałam to musiałam to zjeść albo miałam wielką ochotę na coś słodkiego, a teraz nic. Mam parcie ale na owoce, szczególnie na pomarańcze, jabłka i gruszki. W sumie to dobrze, na pewno lepiej zajadać się owocami niż słodyczami. Co do L4 to lekarz wystawia chyba tylko wtedy jak coś jest nie tak, ale jak ciąża przebiega prawidłowo to raczej nie da. W każdym razie, niumek, jak masz stresującą pracę to faktycznie postaraj się o to L4, w ciąży najważniejszy jest spokój. A ja Was chciałam zapytać czy stosujecie już jakieś kremy na rozstępy a jeżeli tak to jakie? Bo ja nic nie mogę wybrać, tyle tego jest :P Aha, a jeżeli chodzi o staniki to kupujecie sobie już jakieś "ciążowe" czy chodzicie w normalnych? Bo ja mam już na tyle duży biust, że piersi mi się wylewają z tych moich i nie wiem czy co jakiś czas kupować sobie o rozmiar większe czy są jakieś specjalne na ciążę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje objawy jak do tej pory to baaaarrrdzo bolace piersi, zmeczenie sennosc i burza hormonow, jak tak dalej bedzie to mąż nie wytrzyma ze mna do rozwiazania :-) narazie zadnych, mdlosci i zachcianek poza tym, ze ciagle pije chce mi sie pić i jesc owoce. Co do L4 to lekarz raczej nie wystawi wcześniej niz po uplywie 12 t, chyba ciaza jest zagrozona albo bylo poronienie wczesneij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym bardzo chciała iść gdzieś w połowie Maja :) Stoję po 12 godzin na nogach i praca z klientem, co czasem nie należy do przyjemnych i łatwych. Więc czasem jest duży stres a nie chciała bym maleństwu zaszkodzić :) a co do kremów to ja jeszcze nic nie używam :) Poczekam z tym do końca miesiąca i zacznę się rozglądać po wizycie. A jakie dostałyście skierowania na badania? Ja mam : *mocz ogólna *morf. podstawowa *TSH *Ft4 -anty TPO *Hbs antygen *toxoplazma IgG *toxoplazma IgM *różyczka IgG *różyczka IgM *CMV IgG *CMV IgM I na chwilę obecną tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
hej. Tamten temat nie jest juz odwiedzany to i ja listopadowka do Was sie dolaczam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziewczyny kontaktowałam się z gabinetem i na szczęście pierwsza wizyta tylko kosztowała 230 zł a kolejne będą płatne po 130 zł. Wydaje mi się że cena przystępna jak za opiekę prywatną :) Super że jest Nas coraz więcej :) Piszcie na bieżąco o swoich perypetiach chętnie poczytamy :) I czegoś nowego się dowiemy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do kremów czy olejków mogę Wam podpowiedzieć, że używałam w pierwszej ciąży olejku dla kobiet w ciąży z WELEDA. I używałam jeszcze zanim zaczął brzuch rosnąć, praktycznie od początku. Ani śladu po ciąży nie było :) i teraz też powrócę do tego... mam cicha nadzieję, że i tym razem zadziała :P ja też mam parcie na jabłka i na samą myśl o kapuście kiszonej ślinka mi leci :P ze słodyczami mam identycznie jak Wy :) teraz wolę jesć tylko słone. Aha no i jeszcze lody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrochęPrzestraszona26
Hmm ja staniki na razie mam jeszcze swoje ale robią się powoli za małe i myślę, że kupię po prostu większe :) raczej nie będę szukać ciążowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niumek, moje badania to: - grupa krwi, - przeciwciała odczyn Coombsa, - Morfologia, - Badanie ogólne moczu, - VDRL, - HIV, - HCV, - antygen HBs, - IgG/IgM w kierunku toksoplazmozy, - Rubella IgG, - Glukoza na czczo, - TSH. Też chodzę do lekarza prywatnie, zawsze to lekarz ma inne podejście do pacjentki niestety mój trochę kosztuje bo za pierwszą wizytę zapłaciłam 230 £ ale nie żałuję bo w tym miałam USG dopochwowe,USG piersi i cytologię. nelka6789, nie używam jeszcze kremów na rozstępy wydaje mi się,że to jeszcze za wcześnie ;) słyszałam natomiast,że dobre są kremy z serii Dove? ale ile w tym prawdy i czy one w ogóle istnieją nie mam pojęcia :P Biustonosze noszę jeszcze swoje i raczej nie będę kupowała typowych ciążowych tylko wezmę po prostu o rozmiar większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
hej. Ja w pierwszej ciazy uzywalam najpierw oliwki na brzuszek, ale to byl jonhsons i uczulil mnie tak, ze caly brzuch mialam w krostkach. Potem kupilam palmers i byl ok. Bardzo wydajny. A na sam koniec jak juz kupila, corci oliwke hipp to troszke jej ukradlam, zeby sie do zapachu przyzwyczaila:) ogolnie bardzo polecam ta oliwke! Ale z tego co wiem to jak rozstepy maja byc i chocby z najdrozszym kremem to i tak beda... A staniczki dopiero do karmienia mialam inne, a przez ciaze poprostu rozmiar wieksze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mogę się dołączyć? Drugi temat chyba zaczął znikać. Też mam termin na listopad z Om na 3 ( tego dnia starszy syn się urodził :-)) a z usg wychodzi na 19 listopada. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrochęPrzestraszona26
Tamten temat znika bo jest ten, wcześniej założony :) nie zauważyłam go przy zakładaniu mojego tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Jak tu pełno juz mam ; ) ja też właśnie szukam fajnych preparatów ma brzuszek i piersi bo ból juz trochę mija ale jednak profilaktyka przede wszystkim Jeśli chodzi o badania tak jak wy . Widzę wszystkie mamy pracujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Hej Rozi87 Zapomniałam całkowicie o moich takich objawach jak ból piersi, a jest on czasami przeogromny :P no ale za to są coraz większe i większe :P niumek, to faktycznie, jeżeli masz taką ciężką pracę to L4 w Twoim przypadku jest konieczne. Ja to się teraz bardzo oszczędzam, może nawet za bardzo. Gość z 15.51, czy ten olejek z WELEDA jest konkretnie na rozstępy ? Mala987 oraz KochamBlekit, witajcie w gronie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a powiedzcie jak u Was z aktywnością fizyczną? Zrezygnowalyscie odrazu jak sie dowiedzialyscie, ze jestescie w ciąży czy moze cwiczycie dalej tylko lżej? Ja mam jakies obawy dopuki lekarz mi nie potwierdzi, ze wszystko ok. Co do olejku to stosowalyscie moze Bio-oil na rozstępy? Uzywalam na istniejace rozstepy, ale na to juz cjyba nic nie pomoze, wiec mam nadzieje, ze pomoze zapobiec. Co do rozstepow, to slyszalam od znajomej poloznej i koleznaki, ze swietnie działa rozciąganie skóry na brzuchu w rozne strony z olejkiem oczywiscie albo oliwka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nelka6789 tak, ten olejek jest na rozstępy, pielęgnacyjny. Skóra po nim jest naprawdę mięciutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrochęPrzestraszona26
Kurcze, ten gość wyżej to znów ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Można jeszcze raz dokładna nazwę gdzie kupywalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niumek, zaczęłam 7 tydzień :) Rozi87, mi lekarz odradził ćwiczenie chociaż do tej pory byłam osobą aktywną fizycznie jak będzie wszystko ok to po pierwszym trymestrze na pewno wrócę do tego pytania bo z tego co mi wiadomo można pozwolić sobie na pilates,jogę i piłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×