Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rozalka 00_00

Podróże!

Polecane posty

Gość rozalka 00_00

Cześć! :) Zadzwiające, że jest dział "seriale" i "eks" a nie ma nic o podróżach na kafe...ale to nic, moim zdaniem najbliższe są kulturze bo bardzo dokształcają. Zwiedziłam już ogromne połacia Polski, chciałabym od teo roku zacząć zwiedzać świat :) póki co niezbyt szerokie wody, może któryś z sąsiadów na pierwszy ogień :) zz chęcią wybrałabym się do Berlina, zobaczyć jego mniej oficjalną twarz. Czy podróże tam są popularne? Jak się na taką przygotować? I przede wszystkim - jak tam się teleportować i w które miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leć daleko zobacz może tam coś zgubiłaś haha aż tak daleko. Trzeba się natyrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UlaPula
Ja osobiście jeżdżę do Berlina ale nie w charakterze turystki i z tego co mogę powiedzieć z doświadczenia - jeśli nie mieszkasz w Warszawie, to najlpeiej wybrać autokar. Po drugie, jeśli chcesz zwiedzić naprawdę nieoficjalną stronę miasta - przygotuj się już tutaj, z neta, przewodników. Na miejscu po prostu stracisz czas na planowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OGIvonOGIvon
uh, autokar to zło. straszna niewygoda a cenowo wychodzi to samo co przelot. chociaż to faktycznie jak nie ma się u siebie lotniska to bez sensu bo dojazd do niego potrafi namącić chyba. chociaż jeśli chodzi o ilość bagażu to w autokarze na pewno lepiej przepchnąć, w samolocie nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też brakuje na tym forum tematu w którym ludzie opowiedzieli co widzieli polecili coś etc. Jestem teraz w Pradze jak się będziesz wybierać to mogę ci nieco napisać. Ogólnie centrum duże i ładniejsze niż np. Kraków cy Wrocław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajaPszczulka
Ja się wybieram do Pragi w tym roku ale to tak nieplanowanie, w sensie bez organizowania wszystkiego na ostatni guzik. Może wstydziocha trochę ale ani we Wrocławiu ani Krakowie nie byłam, ale Polskie morze mam tak obcykane jak własną kieszeń ;) także jakies informacje czy coś to ja bardzo chętnie posłucham o podróżowaniu do pragi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziu095
Ja wam powiem tak, nie ważne czy Praga czy Berlin - starajcie się wybrać wygodnego i odpowiedzialnego przewoźnika bo uwierzcie, doba odsypiania po podróży to straszna sprawa jak się za to płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajaPszczulka
Tzn jakie są kryteria dla takiego przewoźnika? Oczywiście wiem że bezpieczeństwo typu sprzęt i trzeźwość kierowcy,, ale co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidkakwiatuszek
Jak masz potrzebę to w eco pomogą Ci w zdobyciu wizy, ubezpieczeniu czy ogólnie organizacji wyjazdu, więc to taki kompleksowy przewoźnik. No bo już o pomocy medycznej nie wspomnę, to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ArturKubski
Litwa, Łotwa, raczej tam proponuję. Dla mnie Berlin to raczej dziwne miasto, jak każda stoilica ma dwie twarze i raczej nie chciałabym się zapuścić w tą nie oficjalną, smutną jego część. A na północy przynajmniej są miejsca bliższe naszym przodkom, dużo polskich akcentów. Wspomniane ecolines też tam jeżdżą, na pewno na Litwę bo sam jeździłem swego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerost tresci nad forma
także jakies informacje czy coś to ja bardzo chętnie posłucham o podróżowaniu do pragi >>co chcesz konkretnie wiedzieć ? samochodem droga dobra, trzeba kupić winiete. od piatku wieczorem do poniedzialek rano w zielonej i poomaranczowje strefie mozna parkowac, moim zdaniem majac samochoid najlepiej zatrzymac sie w dzielnicy praga 2 bo w praga 1 prawie nie ma gdzie zaparkowac. mamy masz w googlu. zreszta poznasz bo pelno tam azjatow taka china town. autokarem to samo droga dobra polski bus od 1zl nie wiem jak inne. dworzec jest na zizkovie czyli praga 2 mysle ze wiekszosc polakow zatrzymuje sie wlasnie tam - tanie piwo i duzy wybor :D miasto bardzo ładne duże centrum, polecam wejśc na wieże widokową na wzgórzu - widac ją z mostu karola, nie mam na mysli tej telewizyjnej na zizkovie chociaz tam tez podobno warto.centrum wiadomo, zamaek etc. po drodze na wieżę masz wszystko. minus taki ze noca chyab nie jest zbyt bezpoiecznie z perspektywuy faceta ciezko mi ocenic ale jak sie walesalem o 2 w nocy to pelno zuli bylo za to zero policji.w sumie przeszedlem z 10 km i naprawde nawet w scislym centrum pelno meneli na moscie karola jakies wyrostki sie pobily etc. nie polecam kobietom chodzic noca. nawet na ukrainie duzo bezpieczniej noca mimo ze tez policji nigdzie nie ma. w sumie niewiele stolic widzialem w ktorych bylo gorzej nawet jak gdzies bylo jakies menelstwo ktore spalo na chodnikach to nie bylo zaczepne a to w pradze jak w polsce z tym ze wiecej tego bylo w szalikach slavi to chodzilo wszedzie wiec widac ze miejscowe bydlo w wiekszosc, sa tez zapijaczeni angole ale oni sa raczej smieszni niz zaczepni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka00_00
ups, nie brzmi to zbyt przychylnie a przyznam, że czytając wasze komentarze byłam skłonna zmienić kierunek planowany. No to może coś innego? Litwa? Tam też jeździ eco. Albo Łotwa, ale to już bym się trochę bała rosyjskich wpływów...choć nie wiem czy słusznie czy zachowawczo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulex
To jak już się sugerujesz przewoźnikiem to polecam Kowno, Mariampol i Połągę :) tam byłam i tam jeżdżą eco o których piszesz. O Wilnie nie wspominam - klasyka ;) Moim skromnym zdaniem Litwa to dobry kierunek :) na pewno ciekawszy niż sam Berlin..ma w sobie więcej magii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka00_00
Wszystkie trzy są na trasie! Ale nie wiem czy to możnaa na takie krótkie dystanse się poruszać miedzy miastami. Co sprawiło że wybrałaś akurat te miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulex
nie nie, ja mam ten kraj w małym paluszku - znam go niemal na pamięć tak mnie szalenie urzekła kultura i język :) wybrałam tylko te, które są na trasie EcoLines żebyś mogła sobie wybrać skoro się sugerujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka00_00
Oj, dzięki @Kasiulex :) owszem, sugeruję się ecolines ponieważ z racji tego rodzaju transportu nie jako wybór tylko przymus muszę też wybierać najlepszych w swojej klasie i tacy właśnie oni są ze względu na to jakiego rodzaju są to przejazdy czyli wiesz - nie chodzi mi o miejsce konkretnie przystanku tylko czy ludzie życzliwi, czy tabor (dobrze dobrałam słowo?) odpowiedni, nic sie nie rozpada, nie sprawia zagrożenia. Na pewno wiesz co mam na myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bazmanti
Trafiłam na wątek który w niedługim czasie będzie mnie dotyczył :) witam wsyzstkich serdecznie, ostatnimi czasy trochę żałujemy z mężem że nie wykupiliśmy na to lato jakiejś fajnej wycieczki i zastanawiamy się z racji że ceny już nie są atrakcyjne w biurach, czy samemu sobie nie zorganizować czegoś. Szukając przewoźnika który miałby nas przewieźć, zakładając że mogłoby to być ecolines, to czy terminy nie są obłożone zanadto, np. mają w ofercie jakieś miasto ale może być niemożliwe wykupienie tam przejazdu ze względu na brak miejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr90isz7h
to proste, znajdź konkretnego przewoźnika, jeśli masz na względzie ECOLINES to na ich stronie www masz wsyzstkie połączenia, wybierasz miasta i sprawdzasz kiedy co i jak. jak chcesz to podaj tylko miasta wyjściowe i docelowe a ja ci sprawdzę. dla pewności później można przedzwonić na infolinię ale u nich wsyzstko jest aktualizowane na bierząco, codziennie raczej więc musiałby to być kompletny przyypadek żeby trafić na jakąś rozbieżność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z pasją
Podróżować warto, ale trzeba mieć na to środki. Ja lubię wycieczki objazdowe, takie, na których nie można się nudzić. Ewentualnie coś w rodzaju zwiedzania, coś takiego jak na stronie www- http://eulubionyprzewodnik.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wejherowonews
Tak, zdecydowanie warto podróżować. Nie tylko po świecie, ale także po Polsce. Na jeden z celów do zwiedzenia polecam Kaszuby, a tam ich duchową stolicę - Wejherowo. Jest tu sporo zabytków sakralnych, w tym najbardziej znana Kalwaria Wejherowska. Opisy poszczególnych zabytków można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Wejherowie w zakładce Turystyka -> www.wejherowo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pirdolona nachalna reklama biur podróży. Zobacz jak pięknie i już na chama grzebią ci w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z teleportowaniem może być ciężko, ale jako alternatywę polecam pociąg. Podróże to świetna pasja i wcale nie musi być droga. Wystarczy tylko ruszyć głową, przeczytać parę przewodników i poradników i ruszać w drogę. Gorąco polecam zaglądać na http://www.alpina.turystyka.pl/ znajdziecie tam wszystko o podróżach, ciekawe artykuły, porady i przewodniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No WIELKA mi podróż..z Polski do Berlina :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej korzystać z samolotów jeżeli chodzi o transport. Wejdź sobie na https://www.eloty.pl/ i tam poszukaj biletów na głównej stronie na tej wyszukiwarce. Portal jest o tyle popularny, że słynie z tanich biletów właśnie a do tego masz duży wybór przewoźników :) Ja tak poleciałam w tym roku do Hiszpanii za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak podróżowanie samolotem jest bardzo wygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wejherowo1
Czy bałaś może w Wejherowie? Bardzo polecam tą miejscowość. Jest tam sporo atrakcji dla turystów, a miasto jest małe więc dodatkowo można odpocząć od codziennych obowiązków i stresu. Poza tym koniecznie trzeba spróbować kaszubskiej kuchni. Więcej informacji znajdziesz na www.turystyka.wejherowo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×