Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Jak placicie rachunki w wynajmowanym mieszkaniu

Polecane posty

Gość gość

Chodzi mi o wynajem mieszkania nie pokoju z innymi? Czy oplaty za media, prad itd przelewacie na konto wlasciciela i jest to z gory okreslona kwota? Czy po prostu dostajecie je do mieszkania na swoje nazwisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daje wlascicielowi i wlasciciel wszystko oplaca mnie nic nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czynsz na konto właściciela, na początku spisuje się stan liczników: prądu i gazu i właściciel oddaje ewentualną nadpłatę lub dopłacasz jak za dużo zużyjesz. Zależy jak się dogadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przelewam wlascicielce, jak jest niedoplata to doplacam jej na konto. Niedoplaty jej doplacam, nadplaty za wode ignoruje... tak sie umowilysmy, bo mieszkanie wynajmuje mi naprawde niedrogo wiec jak mam kilka zlotych nadplaty to az wstyd by mi bylo potracac to od nastepnego czynszu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
płaci sie wlaścicielowi, a on dokonuje opłat w zakładzie energetycznym i gazowni. Dlatego bo on płaci podatek tylko od czynszu a nie od sumy czynszu i opłat za media :) I takie zapisy stosuje się w umowach najmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Płaci się tak, jak się ma zapisane w umowie. Ja mialam czynsz platny przez właściciela, pozostałe rachunki - samemu, bo właściciel ma "monitoring" rachunków w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie możesz dostać rachunku na swoje nazwisko, bo umowa na gaz/prąd ma właściciel. Jedynie na internet i tv kablowa możesz podpisać umowę samodzielnie na podstawie umowy najmu i zgody właściciela, wtedy rachunki będą na ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie boicie sie nie widzac rachunkow, ze wlasciciel zawyza ceny?? Mojej kolezance naciagnela oplaty i to ostro, rachunkow nie chciala pokazac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie boje sie bo rachunki przychodza na adres pod ktorym mieszkam, wlascicielka jest za granica, robie jej przelew i wysylam zdjecie aktualnych rachunkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wlascicielowi calosc, przelewem albo do reki. Na wszystko mam tez pokwitowanie z wyliczeniami, poświadczone podpisem. Kopie Rachunkow za prad mam dolaczane do pokwitowania. Rachunki sa ok, za prad troche mi wychodzi, ale no na to akurat zawsze dostaje :P i niestety ale zuzywam troche pradu Generalnie mam zawsze wyliczenie po ile mam m3 itd nadplate tez mi potwierdzenie dal i odjal w czynszu. Nie podejrzewam dlatego machlojek. Ale w razie czego mozesz zadac pokazania rachunkow jesli chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie,nie boje,sie,bo w kazdej chwili moge zadzwonic do spoldzielni i zapytac jaka jest wysokosc oplat w danym miesiacu,to raz. A dwa,wszystkie nadplaty/niedoplaty/wyrownania z tytulu zuzytej wody/ogrzewania/czynszu przychodza na adres,pod ktorym mieszkam. Takze teraz tutaj gdzie mieszkam mam czysz"ruchomy" W poprzednim miejscu zamieszkania mialam ustalona kwote jaka place za wszystko i nie interesowalo mnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kase za czynsz placicie do reki czy na konto. Jesli do reki, nie obawiacie sie, ze wlasciciel sie wyprze ktoregos dnia, ze jednak nie dostal. Co w przypadku gdy wlasciciel powie, ze za rachunki chce 400zl( co msc tyle samo), to znaczy ze moge uzywac ile chce i w razie nadplaty juz nie musze placic, skoro bylo ustalone 400Zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze place na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego pisalam ze mam pokwitowania z jego podpisem. Co ma mi sie wypierac wtedy? Mam dowody wplaty. A co do stalej oplaty za rachunki - zalezy jak jest ja umowie. Ja na stancjach czasem tak mieszkalam, ale to inna bajka niz pelny wynajem mieszkania. Ale wiem, ze byly i na stancji osoby co "uzywaly ile chca" to im oplaty zwyczajnie podniesli albo zaczeli wg licznikow. Przeciez nikt nie bedzie do Ciebie dokładal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem, z enikt nie bedzie za mnie dokladal ( chce wynajac mieszkania sama, nie z innymi), chodzi mi o to, jesli wlasciciel powie, ze chce za rachunki 400zl, a faktyczna kwota bedzie mniejsza to wtedy chce zwrot tego co zostalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie pisma dot. Wysokości czynszu, rachunki za prąd i gaz przychodzą na nazwisko właścicielki, ale ja otwieram i płacę. Nie wyobrażam sobie inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:46 To musisz miec to na umowie. Albo sam zarzadaj rozliczen wedle liczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olk

W umowie mam napisane  ,że mam ubezpieczyć mieszkanie od zalania, kradzieży itp, i nie ubezpieczyłem i pękł wężyk i zalałem mieszkanie piętro niżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×