Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Do oburzonych listą prezentów komunijnych

Polecane posty

Gość gość

A co powiecie na to, że u nas ksiądz wręczył rodzicom dzieci komunijnych taką listę: opłacenie firmy do mycia okien w kościele - 10 tys zł, bo okna duże i prace wysokościowe, wybrane kwiaty do kościoła u zaprzyjaźnionej z kościołem kwiaciarki -3 tys zł, ornat i pozłacane naczynia do kościoła. Nie, nie do wyboru. Rodzice mają pokryć wszystko z tej listy. Dzieci do komunii przystępuje 21. Oczywiście alby trzeba uszyć nowe u wskazanej krawcowej, bo wymyśla co roku nowy wzór, a muszą być jednakowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co? Co do tego mają prezenty dla dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Droga impreza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ksiadz byl na targach mody dla ksiezy w Mediolanie? Jak nie to,koniecznie bilet mu zafundujcie, zeby zapoznal sie z kanonami aktualbymi. A serio. No chcesz byc we wspolnocie to plac na swoj kosciol. Tak to dziala. Jak sie nie podoba to szukajcie innej parafii, ktora pewnie chetnie przyjmie dzieciaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam za granicą i jak czytam to wszystko o komuniach w Polsce to mi się włosy na głowie jeża. Moja córka przytepuje do komuni w tym roku , dzieci mają spotkania raz w tygodniu na których wypełniają takie ćwiczenia i rozmawiają o Bogu. Do komuni mogą założyć co tylko chcą , bo to nie strój jest ważny ( z tego co wiem każda mama zakłada biała sukienkę dla córki i garnitury lub koszula plus sweter dla syna , nikt nie zamierza iść w dresie. ) nie dajemy żadnych prezentów dla księdza , jedynie kwiaty i zwykle dziękuję , córka zapytana o komunie mówi o Bogu i jakie to wyjątkowe wydarzenie i cieszy się na sukienkę ale nie ma pojęcia o żadnych prezentach , nie ma listy , nie mówi o tym i to się dla niej totalnie nie liczy. Oczywiście dostanie napwno pieniądze i prezenty ale teraz nie ma o tym pojęcia. Po mszy, ponieważ jesteśmy rozwiedzeni z jej tata , idziemy do restauracji na obiad , on płaci za swoją rodzinę , ja za moją i tyle. A nie jakieś wymyślanie i cuda na kiju , sami rodzice i rodzice chrzestni zabijają prawdziwe znaczenie Pierwszej Komuni Świętej , a dzieci są zmuszanie do materialnego podejścia. Strach się bać co będzie za 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i w łeb wzięło nauczanie Jezusa o wdowim groszu, o tym, że łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne, że nie o ociekające złotem kościoły chodzi. Chcesz być we wspólnocie to płać, płać, płać. Nie masz to aut. A sakramenty niby powinny być za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chwalisz się czy żalisz obłudna katolko? Twój kościół twoja sprawa. Teraz się burzysz, szczekasz i taka odważna jesteś ale pysk na kłódkę trzymałaś jak dostałaś tą listę. Wszyscy psioczycie ale wprost nikt nic nie powie i grzecznie zapłacicie wy durne barany! Ja jako gość komunijny nie mam obowiązku spełniania żadnych dziecięcych zachcianek z isty, a ty jak jesteś głupia to milcz i płać księdzu, a jak cię zaproszą na komunie to grzecznie kupuj co tam jest na liście tępa owieczko. Tyle w temacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas ksiądz już jak chodził po kolędzie to dopytywał w jakim lokalu kto robi przyjęcie komunijne. Potem sobie wybrał do kogo pójdzie na obiad po mszy. Oczywiście poszedł do najbardziej wypasionej restauracji. Były matki - najbardziej gorliwe katoliczki, które zapraszały do siebie do domu, ale dostały kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to się ma do listy prezentów?? weź mi wytłumacz, bo nie rozumiem? goście mają się zrzucić, żebyś Ty na wymagania księdza miała, czy jak? jeżeli ksiądz jest pierd/olnięty, to się idzie z tym do kurii i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Chwalisz się czy żalisz obłudna katolko? Twój kościół twoja sprawa. Teraz się burzysz, szczekasz i taka odważna jesteś ale pysk na kłódkę trzymałaś jak dostałaś tą listę. Wszyscy psioczycie ale wprost nikt nic nie powie i grzecznie zapłacicie wy durne barany! Ja jako gość komunijny nie mam obowiązku spełniania żadnych dziecięcych zachcianek z isty, a ty jak jesteś głupia to milcz i płać księdzu, a jak cię zaproszą na komunie to grzecznie kupuj co tam jest na liście tępa owieczko. Tyle w temacie! x BRAWO wszyscy jęczą po bokach ale nikt z tym nic nie zrobi. Ty płacisz księdzu za listę to twoi goście mają płacić tobie za twoja listę? Chcesz to płać twój problem! ale ludzi nie zmuszaj i nie wciągaj w ten obłęd i nie wmawiaj im, że to jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zauwazylyscie jak to wszystko w sumie sie rozchodzi o pieniadze? a jak ktos jest ubogi i nie stać go na te wszystkie wydatki? ksiadz za darmo nie ochrzci nie pochowa slubu nie da kasa, kasa, kasa chore to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Księdzu pyskuj idiotko, a nie nam. Odezwałaś się, że ci sie to nie podoba? Ktoś z oburzonych rodziców coś powiedział? Ktoś wstał i powiedział NIE? Jeżeli nie to wypier/dalaj z tymi żalami i do providentu biegnij po pieniążki dla księdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tym księża to się w głowach p********ilo. Dziwię się że rodzice i parafianie nie potrafią księdza sobie ustawić tylko dają się wykorzystywac. To nie średniowiecze ze odpusty się za monetę dostawalo. Wstyd i hańba , w takim katolickim państwie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o to, że ryba psuje się od głowy. I nie ma co tu piszczeć o wyłącznie duchowym wymiarze komunii, bo niestety, ale za darmo rodzice dziecka nie poślą. Marketing zaczyna się w kościele. Tak, możecie tu pokazywać swoją odwagę, jak to byście wstały i głośno protestowały. Jaaasne. W życiu tak jak tutaj. Każda pokazuje jak to podciera się pieniędzmi. Na zebraniach jest to samo. Pewnie, można się wybić z tej masy, ale zeżrą Cię potem, że muszą pokryć twoją część. A jeszcze co jedna to bardziej koło księdza skacze. Zwłaszcza te najświętsze, to by mu prawie pod sutannę wlazły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś nie mierz innych swoją miarą :) moje dziecko kiedy dorośnie to się ochrzci jeżeli będzie miało taką wolę. ja sama nigdy tez nie ulegałam tej histerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wakacje idą, czarny musi z kochanką gdzieś jechać, przeca w Polsce nie wypada ;-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd się wzięły te wszystkie podarki dla księdza z okazji komunii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a my się zrzucamy tylko na kwiaty dla księży i katechetów, a wystrój kościoła i jego sprzątanie jest opłacane z pieniędzy parafialnych. Miasto 100.000, do komunii w naszej parafii idzie 32 dzieci. Stroje to sprawa rodziców, nikt niczego nie narzuca ale przyjęo się, że chłopcy idą w garniturach, a dziewczynki w albach sukienkowych, nie w tych worowatych :P moja córa ma calutki strój po starszej o dwa lata kuzynce łącznie z wiankiem, rękawiczkami, torebkę tylko balerinki jej kupiłam nowe i pewnie następna córka szwagierki też w tym samym pójdzie za rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
księża maja wydatki przeciez:) kochanki balety dzieci nie ma co zalowac sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W miastach jest o wiele lepiej niż na wsiach, gdzie każdy każdego zna, a ksiądz palcem z ambony pokazuje. W mieście, najwyżej rodzice poplotkują trochę, a ksiądz się obrazi. Na wsi, to nawet w sklepie ekspedientki obsłużą cię z pogardą. Generalnie kto na wsi księdzu podskoczy, to może się już od razu lepiej przeprowadzić. Kiedyś miałam nadzieję, że jak najstarsze pokolenie wymrze, to coś się zmieni. Ale niestety. Ciemnogród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice powinni napisać skargę do kurii na ksiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×