Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy jest ktoś kogo zachęci program 500plus na trzecie dziecko?

Polecane posty

Gość gość

Tak z ciekawości pytam ;) Ja mam dwójkę, prawie 6 lat i 15 miesiecy, i zawsze chciałam mieć trójkę. Myslałam o trzecim dziecku tak maks. za dwa lata i na trzecim dziecku koncze. Nie ukrywam, ze mimo iz nie podoba mi sie forma projektu 500+, chocicaz z niego skorzystam, to zastanawiam się czy nie przyspieszyc decyzji o dziecku o rok szybciej? Jednak w przypadku rodziny 5 osobowej ( wielodzietnej ) to jest juz jakis zastrzyk gotówki, a nigdy nie wiadomo jak długo program będzie trwac. Dla tych ktorzy mnie zaraz skrytykuja dodam, ze oboje z mezem pracujemy, nie korzystalismy z zadnej formy pomocy socjalnej, nigdy, bpo wg. panstwa za duzo zarabiamy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i dodam ze oboje jestesmy z wykształceniem wyzszym ( oboje inżynierskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo wiem ze zaraz zjawią się hejterzy i nawymyślaja mi od patologi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty lobuzie, przytulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie nie zachęca do posiadania 2 dziecka a co dopiero 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
J****y pisowiec zenada nie stac cie na dziecko to go nie rob, potem dzieci ubrane jak bumy sa i zazdroscza innym dziecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
Z mojego punktu widzenia nie zachęci bo nie wiadomo jak długo utrzyma się projekt. Sama z partnerem zastanawiamy się nad pierwszym dzieckiem i nie wiemy czy damy radę to pogodzić z pracą, moimi zaocznymi studiami. Znam parę, która obecnie posiada bliźnięta i nie chcą kolejnego, mimo dochodów pozwalających mieć kolejną dwójkę bez większego uszczerbku. Pieniądze to jednak nie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze nie zacheci ale ja zawsze marzylam o trojeczce ;-) jedno juz mam, drugie pojawi sie napewno za rok-dwa bo nie chce zeby corka byla sama kiedys, a pozniej jak odchowam to pomysle o trzecim, o ile Bog da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie musi się nawet władza zmieniać, Polski na tą ustawę nie stać i kasa skończy się szybciej, niż się wielu ludziom wydaje, głupotą jest decydowanie się na kolejne dziecko, bo taki program wchodzi w życie, pieniądze się skończą, dzieci zostaną i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie zachęca do trzeciego, mam dwoje i myślałam że koniec ( z rozsądku).... ale ten program trochę ułatwia życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, mam identyczną sytuację, i również podzielam opinie. Zdecydowanie ułatwi program. Przynajmniej na jakiś czas.. A i tak zawsze chcieliśmy mieć trójkę.. Dzieci 3l i 8 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, mnie zachecil i jestem w 10 tc. Starsze dzieci maja 7 i 5 lat. Te pieniadze pomogly mi sie. Zdecydowac, bo mimo ze mamy niezle dochody, to mamy tez kredyt na dom i zawsze to jakies odciazenie. pozdrawiam autorko l, zdecyduj sie na trzecie, pomysl ze islamisci mnoza sie na potege zyjac z europejskich socjali a Polki kreca nosem na dodatkowe 500 czy 1000 zl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale jak Ci się ustawa nie podoba, to po co korzystać z niej? Masz jakiejś rozdwojenie jaźni czy co? Jak mi się nie podoba kolor niebieski to nie maluję scian w domu na taki kolor... psychiczna jesteś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy dwójkę dzieci a żona namawia mnie na trzecie Nie wiem co zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze-władza sie nie zmieni.Ludzie,którzy mają więcej niż 1 dziecko,zawsze będą głosować na PIS,właśnie ze względu na 500+. Pieniądze na cel znajdą,choćby z tego że opodatkują markety i banki. No chyba,że inna partia da 500 zl.nawet na pierwsze dziecko,a na kolejne po 600 zl.to wtedy może wygrać z PIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie nie zachęca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ukrywam że odkąd przeszła ta ustawa poważnie myślę nad trzecim, zawsze chciałam trójke ale bałam sie o finanse, tez mamy kredyt mieszkaniowy, teraz przy dodatkowym tysiącu byłoby łatwiej. Właściwie te pieniądze w 80 % pokrywają nasz kredyt... więc dla nas to spore odciążenie... więc dlaczego nie zrealizować swoich pragnień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie to nawet do drugiego nie przekona. Jedno i koniec. Bo muszę wrócić do pracy. A od pisu nic nie chcę. Zamydlili ludziom oczy marnymi groszami a ci jak slepe kury dziobią to ich zatrute ziarno cenzury i zniewolenia. Nasi rodzice walczyli o demokrację, a moje pokolenie oddaje ją za 500 zl. WSTYD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę wystarczy wam 500 zł miesięcznie żeby dziecko wychować, wykształcić, zapewnić mu jakiś start w życiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 2 dzieciakow. bedziemy starac sie o 3 ale nie ze wzgledu na program 500 ... zarabiamy 9500 zl. jak pojde na wychowawczy bedzie 7,5 tys. a kredyt jest 800 zl i mamy dom jednorodzinny wykończony.. do pracy wroce ale za 4-5 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli chcesz miec trojke to teraz faktycznie dobry czas. Jednak dobrze ktos napisal ze nie wiadomo jak to dlugo potrwa; is ten projekt wprowadzil by kupic wyborcow; Ja tez mam trojke dzieci, ale dwoje juz doroslych wiec nic nie dostane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 22.05-wzajemnie,tez Cie przytulamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze-władza sie nie zmieni.Ludzie,którzy mają więcej niż 1 dziecko,zawsze będą głosować na PIS,właśnie ze względu na 500+. Pieniądze na cel znajdą,choćby z tego że opodatkują markety i banki. No chyba,że inna partia da 500 zl.nawet na pierwsze dziecko,a na kolejne po 600 zl.to wtedy może wygrać z PIS. x władza się nie zmieni? hahahaha, dobre- zmieni się i to szybciej, niż ci się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jak się władza zmieni to juz nie zabiorą tych pieniędzy, dać łatwo, gorzej zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 22.05-wzajemnie,tez Cie przytulamy x ha ha ha dołączam do przytulasów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś chce jedno czy to z wygody,czy ze strachu przed kolejną ciążą czy porodem to wiadomo że ta kasa go nie przekona. sa jednak ludzie którzy chcieliby drugie ale z powodów finansowych wstrzymują sie z decyzją więc to może być dla nich rozwiązanie. Ja mam jedno, marzę o drugiem ale mieszkanie wynajmujemy, płaca kiepska, wciąz brakuje, nie ukrywam ze odkąd wszedł ten program myślimy o drugim intensywniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mys się decydujemy na trzecie , już zabraliśmy się ostro do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętacie jak kilka lat temu bylo becikowe dla wszystkich ? Poźniej zrobili wyliczenia, ze za duzo kasy na to idzie i wprowadzili próg doch . Teraz będzie tak samo . Za pol roku będą juz pierwsze zmiany . Na początek te 500 zł będzie wliczać się do dochodu . No i władza zmieni sie bo wiele osob juz w tej chwili ma dosyć polityki PIs,( np JA ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jak się władza zmieni to juz nie zabiorą tych pieniędzy, dać łatwo, gorzej zabrać. x jak nie będzie z czego dać, to szybko zabiorą sam się przekonacie, ale co tam, róbmy dzieci na potęgę dla tych 5 stów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×