Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mam kompleksy po uszy w ciąży :( waga rośnie mimo że uważam co jem!!!

Polecane posty

Gość gość
15:29 to co ty jesz, skoro wszystko co wymianiłam jest wg ciebie niedobre? P{rzecież o liściu sałaty chybabym zdechła. A wiesz ty chociaż że w ciązy osoba o prawidłowym BMI sprzed ciąży powinna przytyć od 10 do 14 kg i JEST TO NORMĄ? poczytaj trochę fachowej literatury. Poza tym, Ty chyba nie byłaś jeszcze w ciązy, mam rację? nic nie wiesz o tym stanie a nagadujesz osobie powyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko gdzie ja napisałam, że coś jest wg mnie niedobre?skoro ci smakuje to na pewno jest dobre chodzi o to, że jest wysokoenergetyczne , a to różnica- po prostu przyjmujesz więcej energii niż zużywasz jeżeli ci to nie przeszkadza to nie ma problemu jeżeli ci to przeszkadza możesz np wieczornego naleśnika z dodatkami zastąpić kanapkami na razowym pieczywie z sałatą , rzodkiewką pomidorem i ogórkiem (np 2 kromki) zamiast garści orzechów-jogurt naturalny + garść czereśni (czyli są owoce) jeść drugie sniadanie bo je pomijasz- masz długą przerwę między obiadem a śniadaniem-możesz zrobić np zupę i zjeść dwudaniowy obiad w odstępie czasu 3 godzin możesz zmodyfikować 1-2 posiłki dziennie, nie musisz zaraz wszystkiego skoro ci smakuje tak jak jest rzecz w tym, że: -zapotrzebowanie energetyczne w ciazy wzrasta jedynie o 200 kcal, a to jest róznica praktycznie 1 jabłka ( wartosci w tabelach kalorycznych sa podawane w 100gramach , srednie jabłko ma wiecej niz 100 gram innymi słowy wiecej niz w tabeli jest napisane) masz mniej ruchu, ruszasz sie wolniej i masz prawo do tego, nie mozesz porównywac sie do siebie sprzed ciazy bo to jest całkiem inny człowiek o całkiem innym ciele i potrzebach podsumowując jak ci to nie przeszkadza tak jak jest to nic nie zmieniaj bo nie musisz jak przeszkadza polecam dietetyka w celu uregulowania diety, podsuniecia przepisów na posiłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:14 ale uwierz mi że kalorycznie jem jak przed ciążą i nawet te 200 kcal co to powinnam więcej jeść to tego nie jem. a i tak tyję. bo jak to wyjasnic ze moja znajoma co jadła widziałam jak bo bylam znia przez tydzien, pomagałam przy mldoszym dziecku 8 h dziennie. to widziałam jak jadła, a ona miała do konca ciazy 12 na plusie. ja mam 12 juz w 33 tygodniu to nie wiem co robie zle. p.s. ona w ogóle nie miala spacerów ani ruchu bo sama mi mowila ze nie znosi cwiczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
specjalista musiałby wyliczyc czy faktycznie jadła ,,wiecej" w sensie bardziej kalorycznie od ciebie, czy mniej:) nie zorbimy tego tu i teraz na forum bo nie jesteśmy w stanie to co mogłam ci polecić to poleciłam nie martw sie kg schudniesz po porodzie jeżeli będziesz tego chciała nie szukaj tylko usprawiedliwień w postaci hormonów itp- osoba która chce schudnąć schudnie , osoba która nie chce nie schudnie i wróci do swoich nawyków/trybu zyca pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i psze to ja-osoba z niedoczynnością tarczycy- mitycznym stworem który przyczepia kilogramy do ciała i nie puszcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzaa_87
Ja bardzo uważałam na jedzenie w ciąży;) Próbuje różnych przepisów i nie przytyłam ponad norme;) Zobacz stronę http://pregna.com.pl/przepisy-kulinarne :) Ciekawe potrawy, różnorodne produkty;) Na pewno dostarczysz sobie dużo wartości odżywczych,a nie tylko pustych kalorii :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to jest 5 kg? nie jestem w ciazy a o tyle mi sie potrafi waga w tygodniu wahac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×