Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

STYCZNIÓWKI 2017

Polecane posty

Wiola myślę, że najlepiej do apteki jak pójdziesz i powiesz żeby dali Ci taki magnez, który mogą zażywac kobiety w ciązy. Ja miałam bardzo nieprzyjemna sytuację, lekarz kazał mi kupic żurawinę i idę do apteki, mówię, że poproszę żurawinę dla kobiet w ciąży. Po czym kobieta podaje, a ja patrze na opakowanie i jak byk " przeciwskazania: ciąża, zrobiłam taka awanturę, że aż wszyscy wynurzyli się z okienek. Także dobrze też samemu przeczytać dokładnie ulotkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę vita-min plus mama i żelazo na receptę (tardyferon). Dziewczyny, a czym smarujecie ciało? Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa W
teraz mam zestaw z magnezem ale w poprzedniej ciazy mialam zallecenie brac Magne-b6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa W
Asia, teraz smaruje Palmers, w 1 ciazy tez go uzywalam + bio oil i sie sprawdzily, nie mialam rozstepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowiątko
Nie moja sprawa kto jest na zwolnieniu. Każda kobieta ma do tego prawo i jak chce,czy musi,niech korzysta. Ja pracuję. Mam stabilne warunki. Ale w każdej chwili może byc tak,że wyląduję w szpitalu i wyjdę 2tyg.po porodzie. Moim marzeniem jest pracowac jak najdłuże! W pracy nie wie nikt. Wie tylko mąż i bliska przyjaciołka. Z pierwszymi dziecmi rodzice i bliscy wiedzieli natychmiast. Teraz chcemy miec słodką tajemmicę jak najdłużej dla siebie. Starsze dzieci poinformujemy za tydzien lub dwa. Są już duzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowiątko
Kupiłam Bio oil,ale nie mogę używac ze wzgl.na ten okropny zapach. Biorę tylko kw.foliowy.,sporadycznie D3oraz tran eye q. Jak przejdą mdłosci(nie są duże,ale są)zacznę brac Prenatal classic. Robiłam poziom żelaza,mam poki co wysoki. Ze względu na duże problemy z ukł.moczowym w przeszłosci od czasu do czasu łykam żurawinę czy urosept. W przyszłym tyg.muszę zrobic test obciążenia glukozą,skierowanie leży od 3tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję badania. Ja już glukoza mam za sobą- obrzydliwe. Myślałam że zemdleje na korytarzu. Badanie trwa 2 godziny więc nagralam sobie film na telefon, wzięłam gazetę Ale przez pierwsza godzinę jedynie walczyłam o przetrwanie :). Spodziewałam się że skoro tak źle zniosłam badanie to wyniki będą tragiczne A tymczasem wszystko w normie. P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa W
ja na razie zrobiłam badanie glukozy na czczo, chyba wyszlo doś sporo ale w granicach normy (94 a norma w tym laboratorium jest do 99). ale test obciazenia glukozą chyba się robi poźniej? jak to jest? nie wspominam tego dobrze... zaczęlam mdleć i w ostatniej chwili złapałam pielęgniarkę i połozyła mnie na łózku i całą godzinę tam przeleżałam do konca badania. niektóre dziewczyny mają 3 godzinne badanie a inne 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa W
P. - miałam tak samo "walka o przetrwanie"! zazdroszczę laskom które dobrze to zniosły. tym razem wezmę ze sobą kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam w rodzinie cukrzyków więc może dlatego dostałam skierowanie na to badanie bardzo wcześnie. Badanie jest nieprzyjemne ale trzeba je przeżyć. Są gorsze. ;) P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowiątko
Miałam cukrzycę ciążową, wtedy też wysłali mnie na badanie dużo wcześniej i okazało się, że dobrze. Brałam w ciąży insulinę. Wiadomo, że im kobieta starsza, to łatwiej o cukrzycę, więc wiek plus cukrzyca ciążowa w wywiadzie i lekarze nie mieli wątpliwości, że zrobić już. Raz zemdlałam przy tym badaniu. Potem ciągle wymiotowałam. Dla mnie to też straszne badanie. Ale trudno, muszę wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowiątko
Dziewczyny, wiecie, że można wcisnąć cytrynę? Dzięki temu idzie nieco lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa W
no wlasnie co do cytryny to słyszalam rózne wersje raz ze nie mozna raz ze można. gdy ginka da mi skierowanie zapytam ją, obym pamiętała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola879
W poprzedniej ciąży obciążenie glukozą miałam w połowie ciąży, przeżyłam w sumie dobrze. Teraz miałam poziom glukozy we krwi w ogólnych badaniach i wynik jest dobry. Póki co nie wiem kiedy będzie na obciążenie. Wróciłam z usg prenatalnego :-) wszystkie parametry są prawidłowe :-) było przez brzuch ale gin musiał trochę pouciskać i poruszać żeby maleństwo troszkę się pokazało :-) niestety płci nie znamy, prostowało nóżki ale rozłożyć nie chciało ;-) póki co nieważne to jest, najważniejsze, że wszystko jest dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi podczas badania Panie pobierajace krew powiedziały że absolutnie nie moŻna NIC dodawać do glukozy uczulały wręcz na tę cytrynę. nawet popić nie moŻna. P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola879
JestemAgentką u nas samo usg trwało jakieś 15 minut, z tym, że na początku lekarz szukał maleństwa, bo jest "głęboko", trwało to jakieś 5 minut, już myślał, że jednak będzie trzeba robić docipnie ale poruszał, pouciskał i bobo się troszkę przesunęło :-) łącznie w gabinecie byliśmy jakieś 25-30 minut. Jestem bardzo zadowolona z tej wizyty, ponieważ lekarz jest świetny i wszystko nam dokładnie pokazywał i opowiadał. Mówił o parametrach jakie ma nasze MAleństwo i przy jakich byłoby podejrzenie o wady. Także super :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiola-czyli wszystko po Twojej myśli:) a jakie bicie serduszka miało dziecko? Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Ja też już po usg, u mnie trwało 40 min bo mała ( prawdopodobnie dziewczynka) nie chciała się położyć,tylko siedziała. U mnie też wszystko w normie, jestem wreszcie spokojna. Serduszko u mnie 163 ud/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ależ Wam zazdroszczę:) (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu). My w poniedziałek mamy powtórkę ze względu na to szybkie serduszko i doktor nie mogl dokladnie zmierzyć noska, bo dzidzia byla ciut za mala. Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola879
Asia 152 ud/min, wg gina idealnie, a ja mu wierzę ;-) Asiu myślę, że u Was też będzie dobrze, pisałaś, że maleństwo było mega aktywne a to przecież mogło przyspieszyć bicie serduszka. U nas młode akurat chyba spało a gin je obudził :-) tak to wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola879
Agentka super :-) dziewczyny mało nas tu zostało i się udziela, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ach mam nadzieje, ze w poniedzialek bedzie to duzo lepiej wygladalo:( ach malo, Onika odeszla i nie tylko Ona:( Mam nadzieje, ze do stycznia bedziemy juz w komplecie:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno wszystkie już zostaniemy, każdej z nas 13 tydzień stuka albo i wiecej także zagrożenie już mineło a nasze dzieciaki są już całkiem spore i silne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ach, oby bylo tak,'jak mówisz, bo niestety i po 12 tc zdarzają sie dziwne historie, ale u nas MUSI byc dobrze:) Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa W
już 13 tydzień? co Wy takie do przodu ;) ja dopiero kończę 11, mam teramin na 16.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMO
U mnie nie badają bicia serca. Dostałam list ze szpitala ze mam przyjechać po żelazo bo poziom ferrytyny mam minimalnie poniżej normy -27. Pewnie do stycznia dołączy jeszcze wiele osób. Ja w pierwszej ciazy dołączyłam po urodzeniu dopiero na Kafe. Dziewczyn było juz wtedy chyba z 30 i były juz na fb. Potem baby jak to baby i różnice poglądów doprowadziły do jakis rozpadów. Ja dołączyłam na fb do małej grupy jest nas 7-8, jestesmy razem prawie 6 lat, wiemy o sobie wszystko, kłócimy sie i kochamy sie i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMO
Ja mam 14 tydzien, który kończę w poniedziałek. Chyba póki co mam termin najwcześniej z Was bo na 27 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola879
a ja w poniedziałek zaczynam 14 tydzień :-) termin mam na 01.01.2017 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×