Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Edytka789

Drogeria internetowa

Polecane posty

Cześć! Proszę Was o opinie. Od jakiegoś czasu fascynują mnie kosmetyki naturalne i chciałabym założyć sklep internetowy właśnie z takim asortymentem. Zastanawiam się czy tylko kosmetyki naturalne czy drogeria z szerokim asortymentem, a między innymi kosm naturalne. Mam w zw z tym jeszcze inne pytania: -czy kosmetyki kupujecie częściej w drogeriach internetowych czy na allegro i dlaczego, - czy wolicie kosmetyki zwykłe czy eko (a może takie i takie), - dlaczego wogóle kupujecie przez internet, - co lubicie w drogeriach internetowych, - jakie i dlaczego drogerie lubicie i polecacie. Każda opinia będzie dla mnie cenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika

Tez wybieram zawsze kosmetyki z Ezebry, do konurencji są w dosc dobrych cenach a tak samo oryginalne 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2016 o 20:45, Edytka789 napisał:

Cześć! Proszę Was o opinie. Od jakiegoś czasu fascynują mnie kosmetyki naturalne i chciałabym założyć sklep internetowy właśnie z takim asortymentem. Zastanawiam się czy tylko kosmetyki naturalne czy drogeria z szerokim asortymentem, a między innymi kosm naturalne. Mam w zw z tym jeszcze inne pytania: -czy kosmetyki kupujecie częściej w drogeriach internetowych czy na allegro i dlaczego, - czy wolicie kosmetyki zwykłe czy eko (a może takie i takie), - dlaczego wogóle kupujecie przez internet, - co lubicie w drogeriach internetowych, - jakie i dlaczego drogerie lubicie i polecacie. Każda opinia będzie dla mnie cenna.

Odpowiadając na Twoje pytania: budowa sklepu internetowego to dość sporo pracy, dlatego sądzę, że lepiej na początek wprowadzić kosmetyki naturalne, a potem poszerzyć asortyment (ale o kosmetyki o jak najlepszym składzie, jak najbliżej naturalnego, żeby zachować jeden "profil" sklepu). Kosmetyki kupuję zarówno w sklepach stacjonarnych jak i online (szczególnie jak w niehandlowe niedziele często jest darmowa wysyłka) - polecam wtedy integrację sklepu z paczkomatami (a nie tylko kurier), ale mówię to jako osoba, która nie cierpi kurierów i zawsze wybieram dostawę do paczkomatu. Rzadko kupuję na allegro - ale możesz np. na początku zrobić integrację z allegro, a do paczek wrzucać ulotkę z adresem strony (i np. rabat za zakupy bezpośrednio ze strony a nie na allegro). To dobry sposób na początek, żeby rozkręcić biznes, ale musisz pamiętać, że głównym celem jest sprowadzenie klientów na stronę, a więc oni muszą wiedzieć, że sklep masz - możesz zamieszczać info w opisie na allegro, ale nie wszyscy muszą czytać opisy;) dlatego opcja z ulotką czy też wizytówką w paczce jest lepsza według mnie. Ja akurat kupuję kosmetyki i takie i takie - nie zawsze kosmetyk naturalny radzi sobie z niektórymi problemami. Przez internet kupuję ze względu na niższą cenę - ale jak wspominałam robię to w dni darmowej dostawy. Bo jak doliczę koszty dostawy to wychodzi mi prawie tyle co dałabym w drogerii. W drogeriach internetowych lubię to, że ceny są niższe a wybór większy:) Zamawiałam na ezebra i iperfumy - wolę tę pierwszą chociażby dlatego, że do zamówienia dodają fajną, zabawną zakładkę, która często nawiązuje do zamówienia - to daje klientowi poczucie, że jest traktowany indywidualnie:) Widzisz - drobiazgi robią różnicę. Ze stacjonarnych standardowo - rossmann, hebe, natura, yves rocher, drogerie polskie. Rossmann ma dobrą aplikację. To też możesz wziąć pod uwagę przy stawianiu sklepu online. 

Mam nadzieję, że pomogłam:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×