Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Matka zmarła po porodzie 9 dziecka

Polecane posty

Gość gość
Rozumiem tę tragedię. Naprawdę, z całego serca bardzo współczuję tej rodzinie. Te biedne, kochane dzieciaczki nie mają winy w tym, że przyszły na ten świat. Osobiście znam rodzinę, w której żyje 13-naścioro dzieci (plus rodzice, więc, razem, piętnaścioro ludzi w jednym, i to dużo skromniejszym, domu). Co prawda, kilkoro z nich ma już własne rodziny, ale pamiętam całą tę gromadkę. Złego słowa nie mogę powiedzieć ani na tych rodziców, ani na dzieciaków, bo wszystkie czysto, schludnie, dobre ubrane, kulturalne, uśmiechnięte, serdeczne. Jak Boga kocham, patologii tam nie ma. JEDNAKŻE, niestety, a może i stety, jestem jedną z tych, które nie popierają takiego modelu rodziny. Od lat staram się zrozumieć plusy i minusy takowych rodzin. Co trzeba mieć w głowie, żeby dawać życie w warunkach, które nie są dostateczne, ba, często i tragiczne. Nie oceniam ludzi, żeby nie było, tylko to ich "pragnienie" rodziny wielodzietnej. Ale wracając do tematu: naprawdę, tu wydarzyła się tragedia. Dzieci, które nie zaznają swej mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się dziwię jak można rodzić po tyle dzieci, to zwierzę by nie wytrzymało tyle porodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielu z nas jest z rozbitych rodzin. Mi też ojciec umarl jak byłem mały i matka nie żebrala z tego powodu po kościołach i fejsbookach. A taka rodzina to patologia bo dziecko które ma tyle rodzeństwa nie ma wystarczajacego kontaktu z rodzicem a te starsze pewnie musza wyslugiwac starych w opiece nad malymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to przy 3-4 już można się wykończyć, a co mówić o tylu porodach, ci rodzice nie zdawali sobie sprawy, że co poród to większe niebezpieczeństwo wykończenia się organizmu kobiety. Ja nie mogę jak można być tak bezmyślnymi rodzicami, którzy seks stawiali ponad własne życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież tam są już też dorosłe dzieci, to one od czego są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem formułowania odpowiedzi - zmarła po urodzeniu ostatniego dziecka - przecież wiadomo że jak zmarła to dziecko było ostatnie przecież nie można powiedzieć że zmarła po urodzeniu przedostatniego dziecka albo zmarła po urodzeniu trzeciego a jest dziewięcioro :O też mi informacja że zmarła po urodzeniu ostatniego dziecka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to jak tatuś się nie zastanawiał do tej pory to teraz niestety nocami pranie, gotowanie, sprzątanie dla dzieci a w dzień normalna praca aby utrzymać te dzieci., Tak to jest, że rodziny wielodzietne są zawsze roszczeniowe i pomimo, że mają już nawet dorosłe dzieci dalej chcą aby im pomagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tej rodzinie najstarsze dziecko,córka ma 16 lat. I chyba maja teraz w maju przyjecie ktoregos dziecka. Tez bylam obojetna,ale po przemysleniu i zasiegnieciu opinii na temat tej rodziny zmieniam zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na tym zdjęciu to widać, ze 2 córki to dorosłe osoby, a przy tym nawet jak najstarsza ma 16 lat to dostaną po 500 zł tj. 9 dzieci x 500 zł = 4500 zł + rodzinne = ok. 5.600 zł, także na tyle to ja muszę 4 miesiące pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam tę rodzinę. Oni są neokatechumanami i postanowili, że będą mieć 12 dzieci, jak było 12 apostołów. Jej mąż ma dobrze prosperującą firmę, która robi meble. Ja m.in.mam kuchnię właśnie z jego firmy. Oni cały czas mieszkali w Kruszwicy i ona wtedy już (mając 5 dzieci) miała pomoc w postaci niani i pani do gotowania. Bo nie dawała rady. Ponad trzy lata temu postanowili przenieść się do Torunia. Tam kupili sobie dużą wilę. A tą Basię już po urodzeniu 6 dziecka lekarze ostrzegali, żeby przypadkiem więcej dzieci nie rodziła. Bo organizm był już wykończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieważnie jakiego są wyznania,ale na tyle dzieci to nikt o zdrowym umyśle się nie decyduje tym bardziej jak lekarze już monitują. Także niech tatuś teraz zawija rękawy, nocami pierze, gotuje itp. a w dzień haruje na tą swoja gromadę którą sobie zrobił,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym se strzelił w łeb na jego miejsce.. przecież co to za życie? Tak lubił ruuchac a teraz na dziiwki mu pozostanie chodzić i na to tez zbiera z darów. Bo która normalna zwiaze się z wdowcem z 9 dziećmi? ??!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To skoro oni nie są biedni, mają firmę, piękny dom, to po co im te pieniądze? Myślałam, ze to rodzina z jakiejś wsi, gdzie bieda w domu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
facet ma dobrze prosperujaca firme,a my mamy kase mu lozyc? chyba zart. Sa bardziej potzrebujace rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ważne, czy ma firmę! Będzie mu teraz trudniej finansowo, bo nie będzie mógł pracować, by zajmowac się dziećmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co on myślał jak robił dzieci, że mu będzie lekko, to jest normalne co dziecko to większy trud w wychowywaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jak chciał mieć 12 dzieci to niech zarrudni ze dwie opiekunki i będzie mógł normalnie pracować. Mój ojciec zmarł jak miałam 9lat i jakoś nikt nie miał z tego powodu kasy dla nas. Dlaczego nie poprosi o pomoc w postaci opieki nad dziećmi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakieś żarty chyba, gość mieszka w willi, ma własną firmę, która przynosi duże zyski i po kasę rękę wyciąga? Ciekawe kto mi pomagał jak byłam dzieckiem, kiedy gnieździlam się z rodzicami i siostrą na 36 m kwadratowych. Nie było 500+, a i moja rodzina po kościołach nie żebrala. Wszystkie dzieci są zdrowe, gdyby któreś było chore to jeszcze bym zrozumiała. Bezczelność. Trzeba było wcześniej myśleć o dzieciach, żeby matkę miały za nim zdecydowali się na kolejną ciążę, która tą matkę zabiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy patrzycie tylko pod kątem kasy. Mnie zwyczajnie żal teraz tych dzieci,beda b teskniły za matka,ktora mialy na codzien,tymbardziej ze to byla zgadna rodzina,wszyscy sie tam szanowali a nie jakas patologia,ktorych matka i ojciec leżą caly dzien pijani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i co z tego czy my mamy sie nad tym rozczulać i teraz sypać kasę bo to byłą zgodna rodzina to co się stało juest winą tylko i wyłącznie tego małżeństwa które podjęło taką a nie inną decyzję, świadomie narażając swoje zdrowie i zycie. Dlaczego teraz wszyscy mają sie zrzucac na ich skrajną nieodpowiedzialność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
https://www.siepomaga.pl/emil moze pomozecie Emilowi? Przeczytajcie jego historie prosze... Wysylajac jeden smsa mozecie uratowac mu zycie... Dajcie mu szanse on ma tylko 5lat i jesli nie uzbiera pieniedzy to do jesieni juz go nie bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co 9 dzieci? żeby mieć kolejne 500+ ? :O żałosne, nie mam zamiaru pomagać takim rodzinom, bo nie budzą mojego współczucia, co innego staruszkowie bez wsparcia rodziny, ewentualnie porzucona kobieta z dzieckiem lub dwójką, ale 9?! kto normalny, nie będąc milionerem może sobie na to pozwolić? chyba osoby totalnie wypaczone i bez wyobraźni!! ponadto kobieta powinna sobie zdawać sprawę, że ciązy i porody to nie spa, a raczej coś mocno obciążającego organizm, po co ryzykowała??? nie myślała o pozostałej ósemce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.04.29 na tym zdjęciu to widać, ze 2 córki to dorosłe osoby, a przy tym nawet jak najstarsza ma 16 lat to dostaną po 500 zł tj. 9 dzieci x 500 zł = 4500 zł + rodzinne = ok. 5.600 zł, także na tyle to ja muszę 4 miesiące pracować. x Jak już liczymy, to pozwól, że sprostuję. Dobrze prosperująca firma daje chyba więcej niż 800zł,więc 500+ jest 4000zł. Natomiast rodzinne w tym przypadku nie przysługuje. Ale fakt faktem, na panią opiekunkę pana wdowca stać bez żebrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Oni cały czas mieszkali w Kruszwicy i ona wtedy już (mając 5 dzieci) miała pomoc w postaci niani i pani do gotowania. Bo nie dawała rady." x No popatrz, nie dawała rady i musiała mieć pomoc. A ciekawe jak dawały sobie radę kobiety 30-40 lat temu, kiedy to 4-5 dzieci w rodzinie to była norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zresztą na zdjęciu widać jaki mieli dom, ogródek, kolumienki, sesyjki zdjęciowe, chyba nie jest to jakaś biedna rodzina ze wsi... szok, że parę chwil po śmierci kobiety już szukają pieniędzy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
neokatechumenaci to świry, znałam takich jednych, dziec***askudne, okropne rozwydrzone, tez bogata rodzina, wówczas była ich 4 (dzieci), ale ciagle w drodze kolejne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też żal dzieci, bo straciły matkę no i co pieniądze od ludzi im tą stratę wynagrodzą, czy jak????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.04.29 No żenada ja byłem dzieckiem to głodny i podarty chodzilem a tu im kase trza sypać bo na luksusy nie wystarczy. dokładnie, a znając życie, ten facet ma dużo kasy, ale wykorzysta tragedię, by się jeszcze wzbogacić, czuję, że skoro już jest strona na fb, to zaraz dobije do mediów, będzie w wiadomościach, tefałenach itp. zostanie celebrytą, pojdzie do tanca z gwiazdami, ale hajs się będzie zgadzał. neokatechumaci i inni ortodoksi religijni to są tacy jak żydzi, tylko KASA KASA KASA sprzeda się Jezusa za worek srebrników :( wstyd mi jako Katoliczce! nie mylić ich z wierzącymi...to żadna wiara tylko obłuda i chore dogmaty, wręcz zboczenia, natrzaskać 12 dzieci... to jak scjentolodzy i inne sekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten mąż wcale o żadną kase ludzi nie prosi. To kosciól i inni ludzie zarządzili zaraz te zbiórki pieniedzy. Moze temu wdowcowi wcale to sie nie podoba. Dawniej kobity tez rodzily po 13 dzieciakow ,bez lekarzy,nieraz w polu i matką nic nie bylo. Skoro miala taka wole miec tyle dzieci to trzeba uszanowac. Tak naprawde niewiadomo dlaczego zmarła. Moze przez jakies zaniedbanie lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×