Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona mama 2

Zywienie 22 msc dziecka

Polecane posty

Gość gość
Autorko- tyle dobrze, że widzisz problem i próbujesz coś robić. Ja na twoim miejscu odpuściłabym też słodkie picie, przez to naprawdę traci się apetyt- spróbuj wypić dwie szklanki wody z sokiem w takich proporcjach jak dajesz dziecku, będziesz miała apetyt na obiad? Tak, wiem, będzie awantura, miałam to samo po długim pobycie u mojej mamy która uważała że dzieci tylko wodę z soczkiem, soczek albo słodką herbatę powinny pić, i plucie wodą- lepiej zacząć stopniowo, dodawać coraz mniej soku, aż zostanie woda. Z papkami będzie jakiś czas problem skoro odpuściłaś, ale do nadrobienia. Małymi kroczkami. Lubi zupy- dodaj ryż, małe kawałki makaronu (albo drobniutkie kluski lane), albo chrupiące, malutkie grzanki do zupy-kremu, spodoba się w końcu, i po zupie z makaronem zacznie jeść makaron z sosem. Zupy są ok bo można "przemycić" i mięso, i masę warzyw których dziecko normalnie nie lubi. Nie znam malucha który jadłby wszystko. To co napisałaś dzisiaj, to już menu praktycznie ok. I weź sobie do serca radę żeby i dawać dziecku jeść samodzielnie (i uczyć się tego), i jeść posiłki razem, całą rodziną, albo chociaż wy we dwoje jeśli inaczej się nie da. Żeby nie miał wrażenia że robicie jakiś cyrk wokół jego żywienia i że to jakaś problematyczna kwestia. Odpuść bajki i laptopa. To jest naprawdę złota rada- zgłodnieje, poczuje zapach jedzenia, zobaczy że jecie z apetytem a jego porcja też na niego czeka, sam ruszy, może nie za pierwszym razem, ale w końcu zje. Lubi zupę? Niech ją dostanie dwa razy dziennie. Wciska pół parówki? Niech zje tyle, ale do tego chleb z masłem, po co jeszcze miód? Twój synek ma już prawie dwa lata, niektóre dzieci mając 2,5 roku (a niektóre- nawet mniej) idą do przedszkola i tam już mają jeść samodzielnie, a w dobrym przedszkolu nie są karmione wyłącznie słodkimi paskudztwami, o piciu z butelki nie mówiąc. Masz jeszcze rok do tego- zakładam że nie puszczasz go do przedszkola od września, spokojnie jest czas żeby go wszystkiego nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każde dziecko je ile chce, ale co - to już decyzja opiekuna. Proponuję zacząć podawać "normalne" śniadania np. jajko na miękko, bułeczka, pomidoe, ogórek, kanapka z upieczoenym w domu mięsem etc. I jak można takiemu maluchowi dawać serek "light". Bieluch jest świetnym wyborem ale dla 2 latka zwykły serek Bieluch naturalny a nie lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każde dziecko je ile chce, ale co - to już decyzja opiekuna. Proponuję zacząć podawać "normalne" śniadania np. jajko na miękko, bułeczka, pomidor, ogórek, kanapka z upieczonym w domu mięsem etc. I jak można takiemu maluchowi dawać serek "light". Bieluch jest świetnym wyborem ale dla 2 latka zwykły serek Bieluch naturalny a nie lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój ma 26 miesięcy i od dawna nie pije mleka, w zasadzie miał pół roku jak nie chciał z butli mleka, ale ot zależy od dziecka, bo ja mu wciskałam a on nie chciał, kaszek też nie cierpiał czasem teraz zje manną na mleku, ale to dla jego zdrowia nic nie warty posiłek, powiedzmy, ze na rozruch za to uwielbia od dawna wszelkie kotlety, mięsa, ostatnio pierogi z truskawkami, jadł i je wszystko od dawna to co my, swoje be, a nasze cudo i to mi się podoba, bo starszy syn mógłby do dziś pić mleko z butli, masakra mam dwoje różnych dzieci w domu na szczęście ten starszy uwielbia wszystkie owoce, zapycha się nimi do maleńkiego młodszy? ot spróbuje, ale nie zapycha się młody waży 15 kg, ale ma 26 miesięcy jak napisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona mama 2
Przepraszam ze zapytam czy bieluch light to jest zlym wyborem dla dziecka takiego ? on ma w 100 gramach 9 gram bialka oraz 3 gr tluszczu z bieluchow sa takie ciemno granatowe ale tam jest chyba nie za duzo tluszczu dla takiego dziecka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam autorko jeszcze gorszy problem. Moje dziecko do ok 14-15 miesiąca jadlo dużo i prawie wszystko a teraz ma 21 miesięcy i nie chce jesc prawie nic. Rano i wieczorem dostaje mleko, na 2 sniadanie zje czasem kawalek kanapki albo trochę jajka, obiad to jest w ogole porazka bo zje 3 lyzeczki a potem rzuca jedzeniem, wierci się i robi wszystko oprócz jedzenia, owoce jakies na szczęście zawsze zje. Wazy 11kg ale ma wzrostu 90 cm wiec według siatek centylowych to już niedowaga. Nie wiem już co mu robic do jedzenia żeby zjadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaforumowiczka
ale w siatce sie miesci na ktore i tak bym nie zwracala uwagi jak dziecko *****iwe zywe radosne to nie patrzylabym na zadne siatki wykresy i inne jakies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko moja corka tez ma 22 m tylko,ze dalej jest kp. A jej jadlospis mniej wiecej wyglda tak: rano moje mleko, po ok godzinie czyli ok 8rano jemy kasze jaglana zmiksowana z owocami i mlekiem roslinym(ja jem takie sniadanie i ona tez) lub jak nie mam czasu na gotowanie kaszy to zawsze mam kaszke ryzowa ktora robie tez na mleku roslinnym, ok 11 zupa a jak nie mam zupy to jakis deserek owocowy, potem jest drzemka, przed drzemka kp. ok 14-15 obiad to co my jemy, lub zupa jesli wczesniej nie jadla( obiadu z nami nie je duzo, cos tam powybiera) miedzyczasie je jakies owoce, czasem ogorki, papryke, szczypiorek, rodzynki, sok owocowy z sokowirowki, na kolacje tez dostaje jakas kasze glownie to jest jaglana, gryczana biala lub prazona, czasem ryz. kasze gryczane je same tylko tak lubi. nie dajemy jej slodyczy, tylko czasem albo jak jacys znajomi jej dadza, mala strasznie wymyla przy posilkach, karmie ja jak oglada bajke. najbardziej lubi kp. autorko wszystko z twoim synkiem ok, 10,5 kg to nie tragedia, lepsze to niz nadwaga a moim zdaniem nie je malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona mama 2
Dziekuje CI za dobre slowa :) jeszcze jakby ktos napisal czy lepiej dawac bielucha tlustego czy ten co daje light od napisania postu do teraz jada lepiej no ale z waga to stoi i ani w dol ani gore obecne menu to 7 rano jajecznica 1 jajko na masle lub parowka codzieennie na wymiane choc parowek nie lubi 09:30 kasza ,platki jaglane 1,5 lyzki na szklance mleka z bananem 12:30 obiad 300 ml gestej zupy pomidorowa ,ogorkowe , ok 15:30 drugie danie ,najczesciej ok 150 ml gestego szpagethii z miesem sosem pomidorowym i makaronem 17:30 dogryza troche kawalkow chleba 19:30 kolacja bieluch 120 gr + banan + 1 biszkotp wszystko zmielone razem pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda mami
Cześć przylaczam sie do pytania bo tez sprawilam sobie ten bieluch i faktycznie czysty bez zadnych dodatkow chetnie dam swojemy maluchowi. Pytanko czy lepiej ten tlusy czy light dla takiego 2,5 roczniaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×