Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KLESZCZ u dziecka co robić??

Polecane posty

Gość gość

Mój 3 letni synek ma kleszcza przy linii włosów na główce. Umiem wyciągać kleszcze, ale synek jak tylko widzi pęsetę zaczyna płakać i wiercić się i nie wiem co zrobić żeby bezpiecznie usunąć mu to paskudztwo.... doradzcie co robic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może wyjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spokojnie, jeśli się boisz sama wyciagać, zgłoś się do lekarza. im szybciej to zrobisz, tym lepiej, bo mniejsze ryzyko zachorowania na boreliozę. kleszcz na pewno nie może zostać w ciele twojego synka, nawet kawałeczek więc albo usuniesz go sama dokładnie albo kogoś poproś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedz z synkiem niech mu go lekarz usunie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Postaraj sie synka uspic i podczas snu usunać kleszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Walnij w łeb i niech siedzi grzecznie. Jaki lekarz? Kleszcz to nie koniec świata ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak juz ktoś napisał super ważne jest żeby usunąć kleszcza w całości! spróbuj odwrócić uwagę synka - może włącz mu jakaś bajke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie koniec świata? zdajesz sobie sprawę z tego, jakie choroby przenosi kleszcz? jak np. kleszczowe zapalenie mózgu jest groźne dla dzieciaków? chyba nie wiesz... jesli nie potrafisz sama wyciągnąć, zdecydowanie jedź do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bagatelizuj tego oczywiście dziecko nie musi od razu mieć boreliozy, ale tylko idiotka może pisać, że " to nie koniec świata". Ja bym poszła do lekarza, może da antybiotyk, to mniejsze zło, jeśli może zapobiec boreliozie. Im szybciej wyciągnie się kleszcza tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:57 Jesteś zwyczajnie GŁUPIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nawet z psem do weterynarza poszłam z kleszczem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do lekarza. musi dać profilaktycznie antybiotyk na borelioze. Kleszcza może też przebadać sanepid pod kątem nosicielstwa. To nie zart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba

Zamiast walczyć z wyciąganiem kleszcza, zastanawianiu się czy on aby nie był zarażony warto stosować taki specjalny odstraszający środek Kleszcz STOP. Wygodny w używaniu spray, idealny na wyjazd na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×