Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ToZnowuMy

zebromarchewka

Polecane posty

Gość To ja od kota
As ja tez mam wszystko na telefonie i gdybym go straciła to trace wszystkie dane w jednej chwili . Kiedys poprzedni telefon gdy sie zepsuł tzn ja zepsulam bo karta sim utknęła i na chama ja wyciagalam i uszkodzilam tam takue delikatne cos i stracilam wszystkie kontakty. Nie moge znalezc nigdzie mojej kolezanki i bardzo mi szkoda tej utraconej znajomosci. Wyprowadzilam sie i nie moge jej znalezc. Teraz tez mam wszystko w telefonie zamiast gdzies zapisać numery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Hehgosc kiedys przygarnelam kocurka ale on byl dzikusek. Wyleczylam go bo umierał pod blokiem . Pozniej jak przeprowadziłam sie na drugie pietro i nie bylo to po jego mysli to wyszedl sobie w koncu z tego balkonu na dol i cwaniak znalazl domek kilka metrow od nas, widze go codziennie jak paraduje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
To ja od kota dziś x o rasowy kotek ;) takiego zwierza to można spokojnie dokarmiać na odległość no, i dom czysty, i kot chodzi własnymi drogami, no i wszyscy szczęśliwi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
Kicia :-) Ja się dzisiaj nie rozpraszam, bo czuję, że rozwiązanie Twojego problemu z zabezpieczeniem balkonu okaże się bardzo proste, bez popsucia estetyki czegokolwiek i na tyle skuteczne, że kotka będzie mogła przez cały dzień tam siedzieć bezpiecznie. Ja myślałem nad swoim przez godzinę, godzinę straciłem na wyjazd do castoramy, zakupy i powrót, kolejna godzina to montaż zabezpieczenia, które okazało się w 100% skuteczne i kot mimo, że młody i skoczny, momentalnie się zniechęcił do jakichkolwiek prób wydostania się na poręcz i wędrówki po niej. A koszty zamknęły się w kilkunastu złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
As udalo ci sie wesprzeć tego pana ktory wypalił sie zawodowo ? Napiszesz jaki to tytul tematu ? :) chetnie bym weszla :) moge ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
Kicia & Hehgość Znalazłam coś w necie: x Kocia siatka. Balkonowa siatka dla kota. Montaż siatek dla kota na balkon. Bezpieczne Koty Kraków. x https://www.youtube.com/watch?v=owRCN992G58 x z tym, że ów siatkę można by również dobrze zamontować od wewnątrz balkonu a nie od zewnątrz jak w/w nagraniu bo jak jest mężczyzna w domu to sobie mógłby sam z tym montażem poradzić bez brygady w kaskach i szelkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Modelka Hehe No kocham alpinistów przemysłowych! :-D Oni każdą robotę skomplikują ;-) A tu trzeba myśleć a nie nadrabiać odwagą wisząc na sznurkach H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
Kicia & Hehgość Tu też są interesujące rozwiązania montażowe: x Siatka Na Balkon i Okna Zabezpieczy Twojego Kota.... https://www.youtube.com/watch?v=tABuzLp9tq0 x i można zanucić już w rytm z Ich Troje: a wszystko to, bo kota kocham i nie wiem jak bez kota mógłbym żyć...eee choć pokażę czym moja miłość jest dla kotka - zakratuję wszystkie okna ;) x taki mały żarcik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajcie spokój z takimi rozwiązaniami :-D Trzeba trochę znać psychikę kota I nie budować jakiś klatek, wolier, przecież to bez sensu! No ale na czymś niektórzy chcą zarabiać i wymyślają takie poronione kombinacje :-D H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
Kicia & Hehgość x ehm... a już na poważnie to ci goście w kaskach jak widzę teraz przy tych innych rozwiązaniach to raczej mieli to przemyślane, ponieważ w ich przypadku balkon był jakby narożny - w sensie boki były puste i myślę sobie, że te zewnętrzne nałożenie siatki na płaskowniki na zewnątrz miało usztywnić ów konstrukcję, bo w przeciwnym razie siatka zapadałaby się do środka. Na drugim filmiku przy takim samym ułożeniu balkonu na rogach są stalowe grubsze linki pionowe umożliwiające usztywnienie siatki. x w sumie... nawet pomysł nie zły bo i ptaszory nie wydziobywałyby kwiatków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
gość dziś W sumie nie wydaje mi się, że to są poronione kombinacje bo nie przy każdym ułożeniu balkonu można tą siatkę dać jednakowo jednak. Na rozwiązanie ma wpływ długość i wysokość i szerokość przestrzeni "między balkonowej" i możliwości montażowe. x Hmm... Kocia psychika siedzącego cały czas w domu myślę, że jednak też zależy od psychiki właściciela ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) Kiciu czekam na mail od niego i na razie nic nie mam. Możliwe, że ma służbę i nie ma czasu. Lepiej nie będę przekierowywać Cię na temat, bo wypalenie zawodowe wśród służb mundurowych to ciężka sprawa i osoba nie mająca odpowiedniej wiedzy może tylko bardziej zaszkodzić. A tu chodzi o całe życie tego "gościa" i byłam jedyną osobą, która nie namawiała go na rzucenie pracy, tylko szukała przyczyny całej sytuacji w jakiej się obecnie znajduje. Mam dużą wiedzę merytoryczną i praktyczną, więc wiem jak pomóc mu w danej chwili zanim zdecyduje się na pomoc psychologa. Laik w takim temacie może bardziej zaszkodzić niż pomóc, a temat na szczęście stanął w miejscu i nie dorwali się do niego hejterzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
Nie Modelko Ta cała zbudowana konstrukcja nie ma sensu Mnie zabezpieczenie tego balkonu zajęłoby max godzinę i nie wywierciłbym ani jednej dziury, Z zewnątrz nikt by żadnej siatki nie zauważył. A na ptaszory najlepszy jest kot ;-) Jak oglądam te filmiki to po prostu się śmieję :-D Ani krzty profesjonalizmu Trzeba wiedzieć co się buduje i dla kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
Hehgość wczoraj x skoro masz doświadczenie, ok tylko jakbyś tą ów siatkę stalową (czy sznurkową jak dla ptaszorów) przymocował - no do balustrady - jest taka możliwość ale jak u góry "do sufitu"? fakt, czarnej moskitiery nie widać od zewnątrz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
Modelka Zabezpieczenie jest na poziomie poręczy balustrady i nie wychodzimy z nim powyżej. Żadnego mocowania do sufitu! Tutaj wykorzystujemy pewną specyficzną właściwość kota. Jeżeli na tą poręcz balustrady zamocujemy miękką siatkę ogrodową z lekkim wywinięciem nie na zewnątrz a do wewnątrz balkonu (10-15 cm) kot nie podejmie nawet próby wskoczenia na poręcz. Tak działa właśnie psychika kota. Niczego nie musimy budować po sam sufit. To sprawdza się w 100%. Przy szalonych kociakach i statecznych kotach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
Hehgość dziś O... tu to mnie zaskoczyłeś :) No i jak ta psychika kota zależy od psychiki właściciela ;) Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
ojj stara modelka bez związku wczoraj To ja od kota dziś x o rasowy kotek takiego zwierza to można spokojnie dokarmiać na odległość no, i dom czysty, i kot chodzi własnymi drogami, no i wszyscy szczęśliwi Tak wlasnie , to jest rasowy kotek, prawdziwy samiec ktory kocha wolnosc i własne ścieżki :) ale jednak musi miec dom bo zawsze chce miec gdzie sie ogrzać i pozywic :) Nie uwazam robienia roznych mieszanek kotow i nazywanie ich rasowymi, dla mnie eksperymenty na zwierzętach powinny byc surowo karane najlepiej więzienie o zaostrzonym rygorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Witam kochane ludziki ;) Hehgosc bardzo sie zaangażował w ochronę dla kici :) zaraz sprobuje zrozumiec jak to sie robi te zabezpieczenia. Wczoraj troche popisalam i padlam bo jak pisze duzo to potem znuzenie i oczy sie zamykają. Tez myslalam o zabezp do samej gory bo nie wiedzialam ze inne istnieje. Zaraz zobacze co mi wyslales Hehgosciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Modelko gdy zobaczylam ten filmik smutno mi sie zrobilo :( chyba takiej siaty bym nie chciala , wlasnie chcialam cos innego. Kot straciłby wzrok od tej zakratowanej widoczności i ja bym opalala sie na kratkę ;) . Kiedys znajoma mi pokazywała wlasnie takie cos u siebie w domu, zakratowane okna i balkony. Na filmiku byl widok na same wysokie bloki - smutny widok, zero zieleni i wogole przygnębiające . Blokowe uroki. Raz na jakis czas puszczam totka, moze kiedys wygram dom by kicia mogla latac i wtedy jeszcze przygarne innego skrzywdzonego przez los :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
I nasza Modelka bardzo sie zaangażowała w bezpieczenstwo kotka. Dziekuje Wam kochani. Probuje wyobrazic sobie pomysl Hehgoscia zeby nie wychodzic poza rurę metalowa, przeczytam kilka razy post . Dziekuje czlowieczki za zaangażowanie i pomysly :) Ja mam castorame pod nosem :) A tych facetow obcych ktorzy przychodza cos robic ( np zepsuty piecyk) to nie cierpie. Nie ufam im i za duzo biora kasy. Moj piec kiedys przestal działać i wezwalam jednego, wymienił d**erelke i zaplacilam 300 zl , ktos inny za to samo zapłacił 100 :( Ogladalam program tez Usterka i przerazona bylam tymi fachowcami. Okropnosc. Milego dnia kochane zeberki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość As28
Dzień dobry :) Ja też wczoraj zasnęłam z telefonem w ręce, który "sobie grzecznie spał" na małej poduszce przy łóżku. Nawet nie wiem kiedy zsunęła mi się poduszka z telefonem na podłogę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
As jak napisalas ze zsunelo ci sie na podloge to cos mi sie przypomnialo. Jak moja corka byla malutka i w nocy wstawalam by ja nakarmić i polozylam kolo siebie na lozku i w nocy przebudzilam sie i widze ze nie ma jej kolo mnie. Instynktownie w przerażeniem spojrzalam na podloge. Na podlodze leżało furterko, dywan z grubego futra i ja patrze a moja okruszynka spi sobie smacznie na tym dywanie. Szybko ja obejrzalam czy cos jej sie nie stalo. Ale nic, wszystko bylo dobrze. Innym razem sprzatalam kuchnie mylam naczynia i byla w wozku, siedziala sobie i bawiła sie w nim , ja sie ogladam a jej nigdzie nie ma. Patrze a ona do gory nogami w siatce na zakupy przy wozku i siedzi tak, ani nie placze ani nic, glowa w dol, pod siatka kafelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj kicia Balkon to miejsce kota i niech się zwierzak nacieszy świeżym powietrzem :-) Prześlę Ci wieczorem jakiś rysunek ze spodobem montażu, żebyś się za bardzo nie nakombinowała :-) H-g x Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje H-G :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
Bardzo lubie rysunki i bede czekac na rysunek. Kiedys byl temat , zalozyla go Pani Eugenia , tytul "Narysowalam kurtke żuk lansowana przez Lewandowską. Zobaczcie " . Haha wiecie jak super Eugenia narysowala. Padlam i komentarze ludzi. Bezcenny temat , zsjebiste to bylo. Nie wiem czy juz wam podawalam kiedys ten temat. Pozniej chcieliśmy inny rysunek to narysowala pania w ciazy, brzuszek miala jak przyklejona piłka do brzucha. Wpiszcie i zobaczcie ta kurtke ktora wyglada jak żuk. Kocham rysunki na kafe, szkoda ze ja nie moge rysowac tutaj :( byscie mieli beke bo rysuje jak dziecko 3 letnie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kicia Ok zaczynamy :-) Dziecko trzyletnie też powinno się połapać ;-) Pierwszy rysunek - siatka https://naforum.zapodaj.net/88dfeace63f5.jpg.html Wymiary oczek nieważne, przejrzałem Twoją Castoramę i znalazłem coś takiego: Siatka typ 404 0,5 x 5 m zielona 34 zł Ważne, żeby kończyła się tak jak na rysunku - wąsikami, czyli trzeba poobcinać obramowanie Szerokość 0,5 m w zupełności wystarczy Jeżeli Twój balkon ma więcej niż 5 m długości, dokupujesz trochę siatki z metra H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kicia cd https://naforum.zapodaj.net/19ab75c4aecb.jpg.html Na tym rysunku masz sposób montażu do barierki, dodatkowym zabezpieczeniem jest to dolne wywinięcie siatki Mocujesz oraz nadajesz kształt opaskami zaciskowymi, ale to w następnym poście H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kicia cd A tak wyglądają opaski zaciskowe https://naforum.zapodaj.net/f1e90f113cf3.jpg.html W Castoramie opisane są jako opaski kablowe AKS Zielonka białe 4,8 x 200 mm 25 szt.5 zł Długość 20 cm powinna być dobra na opasanie rurki balustrady. Z krótszymi może być bieda. 25 szt w zupełności Ci wystarczy. Po zaciśnięciu zostawiasz jakiś 1 cm i obcinasz końcówki, żeby to jakoś wyglądało Opaski "łapią" tylko z jednej srony, tej płaskiej. Nie od strony garbu, więc zmarnuj jedną, żeby sprawdzić czy zaciskasz prawidłowo. x Nawet gdyby kot zwariował i skoczył na taką siatkę (czysto teoretycznie, bo taka sytuacja nie powinna się zdarzyć), siatka jest na tyle delikatna, że podda się pod jego ciężarem i kot zjedzie po niej z powrotem na balkon. A przez te patyczki z miotełki też nie wylezie, więc pałen luzik ;-) H-g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj stara modelka bez związku
Hehgość Jestem pod wrażeniem :) Szacun :) x Rys. zrobiłeś w autocadzie może? x po wczorajszym Twoim poście przypomniało mi się ogrodzenie w zoo, które kiedyś tam widziałam i jak do tej pory sądziłam, że ten charakterystyczny spadek do wewnątrz to jest ochrona przed wrzucaniem jedzenia przez ogrodzenie przez odwiedzających żeby wypadało na zewnątrz ogrodzenia a nie do zwierząt ;) nie przypuszczałabym, że to w ogóle na te zwierzęta działa, że im się nie chce wychodzić taki kot dachowiec to w sumie musi być specjalista od chodzenia po krawędzi i jak jego przodkowie wie intuicyjnie na które pochyłości wskoczyć a na które lepiej nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×