Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olunia123

Egzamin Asystentka Stomatologiczna czerwiec 2016

Polecane posty

Gość gość
Super dziękujemy za informacje:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Ja miałam 21. Evicrol Płyn dezynfekcyjny do dużych i małych narzędzi. Do dużych 5%. Do małych Bohr. Metryczki : Karta pacjenta Metryczka płynów dezynfekcyjnych x2 pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie końcówki wybrałyście? Diamentowe i gumeczki?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W instrukcji od lekarza masz napisane co masz mu przygotować. Ja miałam walec, stożek i kulkę do turbiny i gumkę do kątnicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję za odpowiedź:), moze zadaję głupie pytania ale się stersuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luz pytaj ;). Nie bój się bo nie ma czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A trzeba było pakietować narzędzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narzędzi nie trzeba pakietowac. Głównie oceniane są dwa zdania. Płyn i zarabianie evicrolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej boje się tego zarabiania:P że coś pójdzie nie tak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedzcie mi proszę:) po zmieszaniu płynu z proszkiem papierową podkładkę wyrzucamy do czerwonego worka? a łopatkę ze sztucznego tworzywa dezynfektujemy w wanience? czy wyrzucamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Papierowy bloczek do czerwonego i łopatę też. Spokojnie nie denerwujcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izu682
Bardzo ważna informacja dziewczyny! Przy zarabianiu evicrolu była podana proporcja 1:1 (2 łopatki proszku i 2 krople płynu) przygotujcie taką proporcję na bloczki papierowym, ale mieszajcie prawidłowo, czyli dodając powoli proszek do płynu. Po wymieszaniu jakoś 2/3 proszku już zrobi się glut z materiału więc wiecej nie to dodawajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dodalam 2:2 i bylo ok. To musza byc krople same wyplywajace z buteleczki. Na bloczku nie powinno zostac nic proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izu682
Wiem jakie to powinny być krople, ponieważ pracuję czynnie jako asystentka :) Powinno się patrzeć na konsystencję materiału, nie szkodzi jeżeli obok wymieszanego wypełnienia zostanie część płynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czym mieszałyście materiał tą jednorazową szpatułką? na kątnice i Turbine zakładaliście końcówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie dodałam całego proszku bo stwierdziłam że masa bedzie zbyt "twarda". Myślicie że ocenią to jako błąd? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musi byc wymieszany caly plyn a proszek może zostac !nie odwrotnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nidzia
Napiszcie dziewczyny gdzie wyrzucam fartuch foliowy po zrobieniu płynu dezynfekcyjnego,czy może zostawiam na stoliku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nikt nie wie. Jakie.komisja ma pytania w tym swoim arkuszu....z tym proszkiem. Skoro jest 2;2 to z tych proporcji musi wyjsc dobra konsytencja. Jak podane w ulotce. I mi zswsze wychodzilo. Wiec nie wiem jak moze wyjsc cos zle;) Fartuch foliowy ja zlozylam. Zostawilam na stoliczku. Inne dziewczyny slyszalam ,ze wyrzucaja. Mysle,ze ani to ani to ,to zaden blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dokladnie jak napisalas wyzej. Liczy sie na pewno konsystencja i sposob zaronienia, a nie to.ze zostalo troche proszku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
halo dziewczyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny mieszamy szpatułką do zarabiania materiału??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszalam zgłębnikiem. chyba żaden błąd co dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja mam dzisiaj egzamin mogłybyście odpowiedzieć czym zarabiamy materiał bardzo was proszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z ulotki EVICROLU: Masę przygotowuje się przez mieszanie proszku z płynem na papierowej podkładce za pomocą łopatki ze sztucznego tworzywa. Niewskazane jest używanie metalowej łopatki, ponieważ następuje ścieranie metalu, co powoduje niepożądane zabarwienie masy do wypełnień. Czyli mieszamy plastikową łopatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nidzia
A zestaw diagnostyczny otwieramy z folii i kładziemy na tacce czy nie trzeba otwierać i wiertła obok tego na tacce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izu682izu
Nic nie trzeba otwierać. Dopiero przy sprzątaniu jest polecenie aby wszystkie narzędzia traktować jako skażone i wtedy wszystkie narzędzia i wiertła z pakietów wrzucamy do odpowiednich wanienek. Co do evicrolu tak jak napisałam ja i jedna z koleżanek - liczy się konsystencja i sposób w jaki mieszamy materiał. Jeżeli z proporcji wg ulotki wychodzi za gęstą masa to chyba nie wymieszasz wszystkiego i nie zrobisz betonu? Trzeba być skupionym i myśleć tak jak w gabinecie. Ulotka to tylko sugestia, a życie dyktuje inne zasady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nas uczyli, że wszystkie materiały umieszczone w opakowaniach oraz narzędzia stomatologiczne sterylnie opakowane trzeba należy otworzyć w sposób aseptyczny i umieścić na asystorze tak aby były gotowe do użycia np. nie mozna pozostawić na stanowisku zamknętego zestawu diagnostycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można zostawić zamkniętego pakietu na asystorze. Ja otwierałam go jak przygotowywalam aststor i blat roboczy, po przeniesieniu wszystkiego ze stołu. Evicrol zglebinikiem???? Nie można mieszać evicrolu niczym metalowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mendi
Musisz przygotowac aystor dla lekarza. Takze pakiety otwierasz! Naredzia wykladasz na tacce. Zestaw wierla itd. Z tym zglebnikiem chyns zartujesz, ze mieszalas? ;D chyna ze u was w szkole zamiast lopatek plastikowych pozwolili wam tak mieszac ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×