Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olunia123

Egzamin Asystentka Stomatologiczna czerwiec 2016

Polecane posty

Gość gość
tak w namysłowie (namysłów to miasto 16 tysięczne w województwie opolskim w powiecie namysłowskim jest 60 km od wrocławia i 40 od opola) na pewno słyszałaś o browarze namysłów i ostatnio też reklama piwa namysłów pils w telewizji była ( jak nie słyszałaś o namysłowie to poczytaj na wikipedii i zobacz zdjęcia na grafice)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdaje i czekam czy może ktoś nie wstawi jakie są pytania na praktycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze by było jakby ktoś coś podpowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tym bardziej ze egzaminy juz się zaczęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na prawdę nikt nie poda mniej więcej co było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie pomóżcie jeśli ktoś coś wie na temat egzaminów praktycznych - czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej czytalam na innym.forum.ze ma byc amalgamat lub GI do tego formowka.moja szkola i nie tylko zakupila wstrzasarke i kapsulki do amalgamatu i glasjonomeru ,woec cos z tego bedzoe.ja mam dopiero2lipiec egzamin.dajcie znac co bylo.ja bede pisac jak cos sie dowiem .moze cos w sekretariacie nam powoedza jakie wytyczne maja .cos bedzie ze wstrzasarka na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość23
Damy rade.musimy pisac każde nasze spostrzeżenia,co szkola zakupila w ostatnim czasie,co nauczyciele mowia.u mas wlasnie wstrzasarke i lampe??? A jak u was? Ja z amalgamatu jestem zielona,nie mialam z tym wogole do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas zakupili wstrzasarke i kapsulki amalagamat a u was jak ?? ja mam egzamin 30czerwca ma ktos szybciej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 15 czerwca egzamin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dajcie znać co było błagam. Ja mam 20 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asystentkaStom
Ja niestety aż 28.06 ale bardzo prawdopodobny jest ten amalgamat. Dziewczyny, jesteśmy razem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj dowiedzialam sie, ze nie mamy sie sugerowac tym co miala kolezanka z tego samego dnia i o innej godz, bo niby moga dac inne zadania....mam nadzieje ze zadanie bedzie takie samo a najwyzej numer zeba bedzie innyy,,,tak naprawde to musimy byc gotowe na wszystko,,,,a u was wiecie co szkola zakupila na egzamin jakie narzedzia wstrzasarke czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj dowiedzialam sie, ze nie mamy sie sugerowac tym co miala kolezanka z tego samego dnia i o innej godz, bo niby moga dac inne zadania....mam nadzieje ze zadanie bedzie takie samo a najwyzej numer zeba bedzie innyy,,,tak naprawde to musimy byc gotowe na wszystko,,,,a u was wiecie co szkola zakupila na egzamin jakie narzedzia wstrzasarke czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od nas ze szkoły pojechała myjka ultradźwiękowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw wchodzisz czytasz. Następnie chcąc rozpocząć cześć praktyczna pewnie należy się zgłosić. Podchodzisz do zlewu,myjemy ręce, wycierasz w ręcznik papierowy, wrzucasz do kosza obok zlewu i dezynfekujesz ręce. Zakładasz środki ochrony indywidualnej maskę okulary i na końcu rękawiczki. Tu schodzi 1para. Dobieramy preparat do dezynfekcji powierzchni i worki na odpady. Dezynfekcja stanowiska pracy, blaty asystor i założenie worków. Ręcznik po dezynfekcji wyrzucić do worka czerwonego. Mycie rąk, rękawiczki do kosza czerwonego dezynfekcja rąk i tutaj zakładamy juz 2parę. Następnie podchodzimy do stołu i pobieramy preparat do dezynfekcji, wanienki, gumowe rękawice plus fartuch, miarki do wody i płynu. Rozkładamy to na biurku i tutaj ściągamy rękawiczki, okulary i przylbice. Myjemy ręce. Chyba nie muszę mówić o rękawiczkach do jakiego worka  . Następnie możemy wypełnić dokumentację. Potem zakładamy fartuch do zrobienia preparatu, maseczkę, okulary i rękawice gumowe. Robimy płyn na swoim stanowisku. Potem myjemy i dezynfekujemy rękawice gospodarcze, osuszamy, ściągamy i odkładamy. Ściągamy okulary itd fartuch radze wyrzucić do czerwonego. Choć podobno do niebieskiego tez byłoby dobrze. Myjemy ręce higieniczne dezynfekujemy i nakładany kolejne rękawiczki. Przygotowujemy materiały według instrukcji i narzędzia. Układamy je na asystorze odpakowane, części pracujące w jedna str. Od lewej do prawej w kolejności używania. Opakowania do niebieskiego worka. Na koniec sprzątamy stanowisko pracy. Rękawice idą aut, myjemy ręce, dezynfekujemy potem poziom się ubrać nowe rękawice do dezynfekcji wszystkiego jak trzeba.. użyte preparaty i materiały zostawiamy na biurku. Ściągamy rękawice i myjemy znowu ręce, możemy wypełnić pozostałe papiery i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaka jest dokladnie dokumentacja do wypelnienia i czy srodki dla pacjenta kladziemy na biurku to jest serweta kubek ssak itd na tacce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może być kilka opcji. Nie mają wszyscy tego samego w dokumentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć czy jest ktoś na forum kto zdaje egzamin w styczniu 2017? czy wiecie może już co za zabieg ma być na praktycznym? u nas nic jeszcze nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma się co denerwować, nie jest tak trudno zdać. :) Ja chodziłam do http://www.dental.szczecin.pl/ - szkoła na dobrym poziomie, zdałam bez problemu i teraz pracuję w zawodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja zdaje mam 11 lutego a ty kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzamin praktyczny z Asystentki mam 14 lutego :P może ma ktoś szybciej i pochwali się co było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy zaczynaja sie egzaminy praktyczne? Ja zdaje 14 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej czy miał już ktoś egzamin z asystentki? I mógłby się podzielić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 11 lutego. Ma być ekstrakcja z szyciem znieczulenie i wanienka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wie ktoś coś na temat egzaminow w czerwcu 2017?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×