Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

strajk pielęgniarek

Polecane posty

Gość gość

tak się biedne użalają , że 2300 pensji podstawowej ale ile dodatków to juz nie napisza :) ich praca to jak sapera - wiele zawodów wymaga takiej precyzji , skupienia , dokładnosc. Kto na tym traci ?> dziec****acjenci i i ch rodzice . Oby tylko nie doszło do tragedii z powodu DURNYCH ZACHOWAN PIELEGNIAREK . nie odpowiada to nie pracuj. Rzadko która pielegniarka jest z powołania . Widze ich łaske i p[odejcie do pacjenta to zaraz bym na pysk wywaliła ! inni pracuja za jeszcze mniejsze pieniadze ale jakos nie strajkuja tylko PANIE PIELEGNIARKI Z BOZEJ ŁASKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pielęgniarka ma 2300 pensji, a lekarz rezydent 2200. To jest dopiero patologia! Rezydent nie może dorobić do tych swoich 2200, pielęgniarka ma jeszcze dodatki za noce, wysługę lat, jubileuszówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem pielęgniarką na oddziale ginekologicznym. Praca lekka, jest czas wypić kawę, dużo papierkowej roboty, dużo chodzenia, roznoszenia różnych rzeczy, przygotowanie pacjentek do zabiegów itd. Wiadomo, że każdy chciałby więcej zarabiać, ale ja uważam, że pielęgniarki przesadzają z trudnością ich pracy. Są cięższe zawody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz to ogrom poelegniarek nawet po słynnych lo pielęgniarskich robia zaocznie magistry. Co lepsze do dziś pamiętam jej tekst, my mając magistra mamy pacjentowi pieluchy zmieniać! No, nie jasne pacjent na oddziale opiekuńczm sam sobie pampersa wymieni. Żal żal żal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2/10, na zachętę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kuźwa lenie pieprzone mają nawet po 5-6 tys. za to, że napieprzyły dzieci jak królice (500+) to jest dobrze, pielęgniarki pracują tak jak każdy inny pracownik winien dostawać co najmniej 6 tys. wynagrodzenia tak jak w UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie jesli komuś nie odpowiada pensja i praca i sie zmienia pracę a nie strajkuje ze mało... No sory ale jak ja uważałam ze mało zarabiam to zmieniałam prace a nie strajk zaczęłam... Takie cyrki to tylko w budżetówce sie dzieją - niestety takie życie. Nie jeden chciałby 2300 zarabiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja je tam popieram, mają ciężką pracę, jest ich zdecydowanie za mało, też bym na ich miejscu strajkowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pielęgniarki są różne i jak kiedyś też uważałam ze tylko strajkuja A poza tym kawę piją tak teraz mam inne zdanie. Są takie roszczeniowe ale są też takie które naprawdę zapieprzaja ciągle na nogach A jak siada to żeby dokumentację uzupełnić. Takim bym dała więcej niż lekarzowi bo to one głównie się pacjentem zajmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, bo 2300 w warszawie to kokosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie indziej to dużo? Co tylko warszawka ma potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było
Wszystkie strajkujące pielęgniary wywaliła bym na zbity pysk.Państwo powinno zatrudnić pielęgniarki z Ukrainy i byłby spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mają rację, za p********ie się dają po 500 zł od dziecka, gdzie mając 3 i więcej dzieci dostają dużo więcej za darmo jak one za pracę. NIE DAJCIE SIĘ, A ten wuj co chce zatrudniać z ukrainy niech s*******a na ukrainę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od czerwca mają zatrudnić panie pielęgniarki z wojska i policji.Ciekawe jak długo będą strajkować,jak nie będą miały gdzie wrócić do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda,miny im zrzedna.Jeszcze są nieświadome to krzyczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narazie rezerwowe pielęgniarki mają pracować trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym szpitalu LEKARZE REZYDENCI zarabiają po 2200 na rękę, a pielęgniarkom źle bo mają 2400-3000 Wszytko rozumiem, każdy strajk ale odsyłanie ONKOLOGICZNYCH pacjentów to zwyczajne narażanie ŻYCIA dzieci. A dziecko i jego rodzica ma prawo nie interesować poziom życia pielęgiarki Podobnie z dziećmi z programów lekowych- dzieci stracą leki, np biologiczne, zaprzestanie leczenia to wznowa choroby i utrudnione ponowne wejście w program (wymóg NFZ) Także mówcie co chcecie, ale dla mnie to dzieci są tutaj ZAKŁADNIKAMI personalnych przepychanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefanel001
Poza tym teraz szpital nie pracuje, więc nie ma wykonań, więc dziennie traci kilkadziesiąt- kilkaset tysięcy złotych na tym strajku, czyli zadłuża się jeszcze bardziej. To ciekawe skąd chcą te podwyżki? Kosztem leków? Innego personelu? Ograniczania badań? Dla mnie to skandal że umówione rok czy pół roku temu badania i hospitalizacje są przekładane. Jeśli CZD robi kilkadziesiąt badań tomograficznych dziennie, to policzcie sobie jaaaaaak wydłuży się teraz kolejka na te badania? Bo najpierw będą obsługiwane dzieci ze strajku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SKANDAL SKANDAL SKANDAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a te strajkujące pielęgniary to 500+ do pensji nie dostaną co same cnotliwe panny w tym zawodzie ponad połowa pielęgniarek to patologia z dwójką dzieci nie dość ze chcą podwyżek do swoich dobrych już i tak zarobków to jeszcze po pińćset biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby była jasność o co Pani strajkują (z danych statystycznych CZD) ponad 40% pielęgniarek zarabia od 5-6 tys złotych 74% zarabia powyżej średniej krajowej czyli 4101 zł Naprawdę jestem oburzona tym strajkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
roszczeniowe to są mamusie za rozkładanie nóg dostają kasę rzadko która pracuję bo zasłaniają się dziećmi ale żałują ciężko pracującym kobietom za ich ciężką pracę najpierw jedna z drugą pokończcie szkoły idźcie do pracy popracujcie chociaż miesiąc wtedy możecie się wypowiadać ale gwarantuje że taki pasożyt nie utrzymałby się nawet jednego dnia w pracy bo nie nauczone cięzkiej pracy, szacunku i pokory ale do wyciąganie łap po kasę to pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciężkiej pracy? Serio? Bo sorry ale wszystko wokół dziecka od spraw hignienicznych po zmiany pościeli a także sprzątanie! i wykonywanie czynności medycznych takich jak np pomiar ciśnienia wykonują RODZICE pomimo tego że to obowiązek pielęgniarki. A pielęgniarka 2x dziennie przychodzi podać leki. I nawet to robi z wielką łaską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale to szpital specjalistyczny dzieci muszą mieć opiekę na najwyższym poziomie ich jest za mało przede wszystkim a jak się komu s stanie krzywda to właśnie do takiej pani pielęgniarki po 2 dyżurach non stop zapuka prokurator no ale pielęgniarki to panie służące na usługach wielce wielmożnych bezrobotnych królic rozpłodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie czytaj propagandy, bo potem gadasz głupoty. Dodatków nie dostaje się na piękne oczy, tylko za ciężki zapieprz. Chciałabyś pracować 80 godzin tygodniowo, że im tak zazdrościsz g*******ej pensji? CDZ i rząd podają dane o wypłatach, ale nie o tym ile czasu pracują. Hipokryzja bije rekordy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie g****o obchodzi jakie maja zarobki, dopóki dzieci są po ICH opieką nie mają prawa od nich odejść. Nie sa przyjmowane dzieci skrajnie wyniszczone np z Crohnem, chemioterapie są przekładane. Rozumiecie że rak nie poczeka sobie do końca strajku? Nie sa robione badania tomograficzne które określają czy np nie doszło do wznowy choroby. Za pół roku dla takiego dziecka może być za pózno Ciężkie, wrodzone sinicze wady serca są odsyłane!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2300 pensji podstawowej to żenująco niska płaca jak za taką pracę, do której trzeba mieć specjalistyczne wykształcenie i która wymaga ogromnej odpowiedzialności. Dodatki za dodatkowe dyżury nie mają nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3400 dostają LEKARZE w tym przybytku, a prawie 80% pielęgniarek 4200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brawo, nie dajcie się, nie ustępujcie, płaca najniższa winna wynosić najmniej 6 tysięcy tak jak w UE a nie taką jałmużnę, stać rząd na rozdawanie za pieprzenie się 500+ a za pracę już nie. Każdy pracujący mający mniej jak 6 tys. winien dostawać dodatek wyrównawczy zamiast tych 500+, bo ten dodatek to byłby za pracę a nie tak jak 500+ za leżenie i pieprzenie się, ZGROZA CO TEN RZĄD WYCZYNIA patologii płaci za nic nie robienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko że lekarze zarabiają 3600 brutto to pielęgniarka ma 6? I czemu pielęgniarka w CZD ma zarabiać 6, skoro każda inna w kraju ma się zadowolić 2500?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×