Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Co kupić do pielęgnacji pępka dla noworodka?

Polecane posty

Gość gość

Tylko tego mi brakuje do kompletnej wyprawki dla dziecka. Do porodu zostało kilka tygodni i chciałabym już mieć wszystko dopięte na ostatni guzik bo nigdy nie wiadomo kiedy poród się zacznie. Każdy radzi mi inaczej. Do przemywania spirytusem jestem sceptycznie nastawiona więc odpada. Inne porady to octenisept,piochtanina. Czego Wy używałyście? Co sie sprawdziło a co nie? Jak to wygląda cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
octenisept. zdał egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno najlepiej spirytusem rozcieńczonym z wodą. Dezynfekuje, ładnie wysusza i pępek szybciej odpada. Ja się bawiłam z octeniseptem i po miesiącu pępek nadal nie odpadł, a wręcz zaczął się tam jakiś płyn gromadzić. Dopiero po spirytusie ładnie wysechł i odpadł w parę dni. Także ja doświadczenia z octeniseptem mam średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam octenisept i nie wiem czy to był dobry wybór. Przemywałam też 60 procentowym spirytusem i w sumie pępek odpadł po 2 tygodniach. Faktycznie to też czyściłam patyczkiem wokół pępka raz jednym raz drugim specyfikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Octanisept. Moja miała grubą pępowinę10 dniach odpadł. W szpitalu też octaniseptem psikali no i jak będziesz miec cc to mozesz ranę tym przemywać 2-3 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.57 zgadzam się. W szpitalu tym przemywają w domu tez to używałam i na ranę po cc stosowałam. Pępek odpadł w 9 dobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też octenisept, kupiłam dopiero po wyjściu ze szpitala bo czekałam na poradę od położnych. Sprawdził się przy pępku, a dodatkowo przydawał się nieraz później w domu, na wakacjach, mąż używał w pracy nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie przy octenisepcie pępek nie chciał odpaść. Po 1,5 miesiąca musieliśmy jechać do chirurga. Powiedział, że lepszy jest spirytus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile ten octenisept kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Około dwóch dych niestety :/ Mi położna poleciła też gaziki leko ze spirytusem - bardzo wygodne. A w ogóle, jeśli pępek się nie paskudzi, można przemywać wacikiem nasączonym wodą - tak mi radzili w szpitalu (ale nie robiliśmy tego zbyt umiejętnie, więc trzeba było zmienić na leko :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuleczka32
dokładnie tylko spirytus rozcieńczony z wodą. po octanisepcie ciapało na się 6 tygodni!! Wprowadziłam spirytus i odpadł po 4 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 zł to dużo? Ło matko, przecież octenisept potem używasz w domu np do przemywania ran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wystarczy wiedzieć czego użyć, ale też jak przemyć- mi przy Octenisepcie położna pokazała jak spryskać, jak obracać kikut i osuszać go jałowym gazikiem, myślę że to jak się używa danego środka też ma znaczenie. A pępki jedne się paskudzą albo długo nie odpadają, inne odpadają po kilku dniach. U małego odpadł po 7 dniach, ale nie myślałam nigdy że to dzięki cudownemu środkowi i że przy spirytusie paskudziłby się dłużej. A Octenisept nie jest drogi- za 16-17 zł mała, ale dość wydajna buteleczka, uniwersalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaką macie opinie o piochtaninie ? Moja mama twierdzi że sprawdziła się idealnie przy trójce dzieci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIC. matko, czy wy do wszystkiego musicie miec srodek? oczyszczac delikatnie wacikiem, osuszac. koniec!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pioktaniny się już nie stosuje. najlepiej sprawdza się zwykły spirytus (rozcieńczony z wodą), szczególnie latem kiedy kikut może się babrać, wtedy octenisept to za mało. jak to powiedziała położna: oficjalnie w ostatnim czasie poleca się pielęgnację pępka bez preparatów lub octeniseptem, nieoficjalnie najlepszy jest spirytus z wodą zastosowany tak, żeby nie wysuszał skóry wokół kikuta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam denaturatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja właśnie używałam piochtaniny. Jest niedroga i skuteczna. Mojej córce odpadł już po 4 dniach przy jej użyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owszem, stosuje się nadal piochtaninę. ja stosowałam Octanisept zgodnie z zaleceniami, ale jak pępek zaczął się paskudzić pediatra przepisał właśnie piochtaninę - pomalowałam pępek 2 razy i kikut odpadł. więc ja bym radziła octanisept, bo może się okazać, ze bedzie miał(a) pępek bezproblemowy, ale w razie problemów dokupić właśnie fiolet (ale to już po porodzie, w razie potrzeby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosowałam octanisept. Nic się nie paprało. Pępek odpadł dokładnie po dwóch tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie uzywalam niczego. Mieszkam w UK i tu absolutnie nic nie daja do pielegnacji. Wazne zeby go nie zamoczyc i tyle. Pepek sam sie wygoil w krotkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu dziecku pępek zaczął się "ślimaczyć" po octenisepcie. Moja mama powiedziała, że kiedyś stosowało się spirytus z wodą i było ok. No i po spirytusie duża poprawa i pępek ładnie wysechł i w końcu odpadł. Także ja ocecteniseptu nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie stosowalam,kikut sam odpadł po paru dniach,pilnowalam zeby byl suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W szpitalu polecono nam gaziki nasaczone roztworem spirytusu a jak przyszla polozna to powiedziala ze absolutnie i kazala kupic octenisept i po tygodniu odpadl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Octenisept. Jak nie zużyjesz do pępka, to przyda się jak zacznie chodzić do wszelakich otarć i ran. A jak nie masz jeszcze kosmetyków dla noworodka, to polecam emolienty Eloderm, świetnie natłuszczają i nawilżają i można je stosować od pierwszego dnia życia dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejsze żeby pępka nie moczyć w kąpieli o dobrze osuszyć przy przemywaniu octeniseptem. Kikut trzeba z każdej strony unieść i dokładnie oczyścić wszystko jałowym gazikiem. Warto zaprosić położną środowiskową, ona pokaże jak postępować z pępkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam to co napisano wyżej. Octenisept tak ale na zmianę ze spirytusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam tribactic w sprayu i gaziki leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maxitaxi, jak można polecać emolienty dla noworodka jeszcze przed narodzinami? Przecież wcale nie jest powiedziane, że będzie miało problemy skórne a dla zdrowej skóry emolienty nie są polecane. Po co zapychać pory parafiną? A do pępusia ja stosowałam Octenisept. U mnie dość długo trwało, zanim odpadł, ale mały miał grubą pępowinę. Nic się za to nie ślimaczyło. Ważne jednak, żeby nie psikać tylko po wierzchu, ale odchylić kikut z każdej strony i wyczyścić wszystkie zakamarki. Nie ma się co bać manewrować kikutem, bo dziecku się żadna krzywda nie stanie. Często ślimaczenie się pępka wynika z nieprawidłowej pielęgnacji a użyty środek nie ma większego znaczenia. Spirytusem też się da, ale trzeba pamiętać, że dziecko ma na tyle niedojrzałą skórę, że alkohol przenika przez nią do wnętrza organizmu. Równie dobrze możnaby dać dziecku pipetką parę kropli wódki do wypicia. Ja jestem przeciwna traktowaniu dziecięcej skóry jakimkolwiek alkoholem przed ukończeniem drugiego roku życia. Druga sprawa, to spirytus źle użyty, może wręcz "poparzyć" a przynajmniej mocno wysuszyć delikatną skórkę dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież czas odpadnięcia kikuta zależy głównie od tego czy jest gruby i czy ta otoczka mocno wystaje. Położne każą sól fizjologiczna wkraplać i wycierać patyczkiem. Szczerze mówiąc to trzeba tam porządnie wygrzebywać tym patyczkiem i Dobrze osuszać. To wystarczy. Ja robiłam to źle i dopiero po miesiącu odpadł. Octaniseptem już pod koniec robiłam i się tak nie papralo. Bo wcześniej stale jakaś taka maz się zbierała. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×