Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy były mąż otrzyma 500 plus?

Polecane posty

Gość gość

Mój były mąż który ma ze mną dziecko założył rodzinę i ma drugie dziecko. Niestety pomimo że ma władzę nad naszym wspólnym, nie utrzymuje z nim żadnego kontaktu. Przeczytałam ze gdyby sprawował nad nim opiekę to mógłby traktować i wnosić o 500 plus na dwójkę, skoro faktycznie ma dwójkę dzieci. Ale czy jeśli nie ma żadnego kontaktu z pierwszym dzieckiem to również mu się należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pewnie, że tak. Przecież we wniosku nie ma pytania czy utrzymuje kontakt z pierwszym. Moj mąz dostał na drugie dziecko które ma ze mną. Z dzieckiem z pierwszego związku ma częsty kontakt.weekendy święta ferie wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wiec twoja sytuacja jest zupełnie inna. Z naszym wspólnym nie utrzymuje żadnego kontaktu. Przeczytaj sobie ... trzeba jak nie mieszkać to chociaż utrzymywać kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi sie ze nie dostanie, bo teraz jest z inna kobieta i ma z nia 1 dziecko, a z twoim nawet nie utrzymuje kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że może dostać. Nie wiem do końca jak są skonstruowane te wnioski, przecież nie będą sprawdzać czy ma kontakt z dzieckiem. Ewentualnie pewnie jak zgłosisz "sprzeciw" to się zainteresują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, jeśli nie sprawuje opieki nad pierwszym, to nie może wnosić o pieniądze na nie. Może natomiast wnosić o pieniądze na drugie, skoro jest drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, otrzyma, poniewaz, to jest 500+na drugie (i wiecej) dziecko, a z toba ma pierwsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dostanie, bo to jego pierwsze dziecko, drugie ma z innego związku. Jesli nie ma uregulowanych widzen z Twoim dzieckiem i faktycznie nie sprawuje nad nim opieki, to nie dostanie. Wiem, bo jak byłam złożyć wniosek, to jeszcze musiałam wyrok sądowy im dac, gdzie napisane było , że dziecko mieszka ze mną a ojciec nie ma uregulowanych kontaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie dostanie dziewczyny, na pewno. Musi sprawowac opiekę nad pierwszym dzieckiem, żeby dostać na drugie. Tak mi tłumaczyła Pani przy składaniu wniosku. Musiałby więc faktycznie mieszkac z pierwszym dzieckiem, aby złożyć na drugie. Ja własnie musiałam to udowodnić wyrokiem, że sprawuję opiekę nad pierwszym dzieckiem, aby dostac to 500 zł na drugie z innego związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:34 nie siej zamętu. Koleś dostanie na drugie dziecko 500 zł. Mój mąż nie musiał przedstawiac żadnego wyroku z sądu,a ty musiałas pewnie dlatego aby sprawdzili czy masz przyznane alimenty na dziecko, bo w preciwnym wypadku nie dostałabyś 500 zł. Powtarzam jeszcze raz, NIKT nie sprawdza czy sa kontakty z dzieckiem czy nie. Męza nikt o to nie pytal i pieniadze na nasze wspólne dziecko, które jest jego drugim, dostał bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli matka zgłosi sprzeciw to nie dostanie dostaje ten kto sie opiekuje, jesli pierwsze dziecko z nim nie mieszka to nie moze dostac, a on nawet sie z nim nie widuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na dziecko z pierwszego zwiazku nie dostanie poniewaz to matka ma przyznana pelna opieke nad dzieckiem i jego miejsce zamieszkania jest przy matce. Ale dostanie na drugie dziecko z obecnego zwiazku poniewaz dziecko mieszka z nim. Czyli dostanie 500 zl na drugie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale żeby dostać na drugie dziecko to trzeba się opiekować i pierwszym i drugim teraz ma tak jakby tylko jedno dziecko, bo tym pierwszym sie nic nie zajmuje czyli jakby go nie było matka sama moze wnieść o 500+ ponieważ jest sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest kpina. Facet w d***e ma pierwsze dziecko ale kase a drugie dostanie i nikt gnoja nie bedzie rozliczal za to samotna matka ktora sprawuje opieke nad pierwszy musi spełniać wymogi ( 800 zl ) zeby dostac te 500 zl. Jakis idiota wymyslil ten program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wniosku jest tabela w której trzeba podać wszystkie osoby z rodziny "wspólne gospodarstwo" i stopień pokrewieństwa. To jest oświadczenie wiec jak na niego nakablujesz to będzie odpowiadał za wyłudzenie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wprowadzajcie w blad. Ojciec dostanie na drugie dziecko poniewaz wyrokiem sadu ma co do pierwszego pelne prawa. To, ze sie nie kontaktuje nie ma nic do rzeczy. My składaliśmy na drugie dziecko, maz ma tez dziecko z pierwszego zwiazku i musial przedstawic wyrok sadu ze nie jest pozbawiony praw. Dostalismy na nasze wspolne dziecko. Matka jego dziecka tez próbowała udowodnic, ze nie dostaniemy nic, a jednak sie pomyliła i dostalismy. Ona nie dostala poniewaz maz placi 900 zl alimentów na syna i ona pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dostanie, jak zglosisz do sadu to nie, bo teraz wychowuje jedno dziecko a nie dwójkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co cie to obchodzi?żal ci d**e ściska ze mógłby dostać żałosna kreaturo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie powinien dostać Przecież we wniosku wyraźnie pisze, że wlicza się dzieci które mieszkają z rodzicem A jeśli jest wyrok sądu o opiece naprzemiennej, to proporcjonalnie. Ale cholera wie, co twój były mąż napisał Może wpisał dziecko że z nim mieszka i pobiera kase, przecież tego nie sprawdzają . Mam podobną sytuację, były też się nie interesuje dzieckiem, ale nie jestem pewna czy 500zł nie pobiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedzi wszystkim! Otóż to, ze zgodnie z tym co jest napisane w ustawie - dzieci muszą z nim mieszkać, ewentualnie przynajmniej sprawowac jakąś opiekę a tu nie ma nic. Dlatego pytałam - bo na chłopski rozum nie przysługuje mu. .. Nawet jeśli składa na drugie a nie na pierwsze dziecko. .. Kwestia jest jeszcze tego typu co on właśnie napisał... Dla wszystkich ciekawych- nie, mnie żal d... nie ściska, chodzi jedynie o to żeby ( jak do tej pory) nie jawil nieprawdę tylko prawdę. ... I ewentualnie nie zyskiwał kosztem dziecka z którym i tak nie ma kontaktu. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko a dostajesz od niego alimenty? Jeśli tak, to nawet jesli nie widuje się pierwszym, to i tak łoży kasę na dwójkę dzieci i dostanie 500 na drugie. Tak mu zazdrościsz tych paru groszy, to zrób sobie drugie i chooy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Je§li płaci alimenty to dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co mają do tego alimenty? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co mają do tego alimenty? To, ze skoro płaci na pierwsze, to oznacza, ze utrzymuje dwójkę dzieci i nawet jesli z tym pierwszym nie ma kontaktu, to łoży na dwójkę i 500zł nalezy mu sie na drugie jak psu miska. I autorka może się ciskać nie wiadomo ile, a on i tak dostanie na drugie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skad wiesz że płaci? a jesli nawet to wiesz ile? u nas tatusiowie rzadko kiedy płacą a jak już to robią to dają zaledwie 500zł,a co to jest? nic! jak tatuś chce 500zł na drugie to niech bierze pierwsze, te 500zł alimentu to nic w porównaniu z co miesiecznymi wydatkami w takim razie autorka tez powinna dostac 500zł, zwłaszcza jeśli nie maja po 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko, jesteś głupia czy jak? Nieważne jaka jest kwota alimentów. Jeśli płaci, to utrzymuje dwójkę. Dotarło? Swoją drogą, autorko co ci do tego, ze on sobie weźmie 500 na drugie dziecko, które ma z inną, a nie z tobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jesli nie placi to??? poza tym te alimenty to może sobie w buty wsadzić, bedzie wyższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Swoją drogą, autorko co ci do tego, ze on sobie weźmie 500 na drugie dziecko, które ma z inną, a nie z tobą?" Jesteś taka głupia czy tylko taka udajesz? Facet nie utrzymuje kontaktu w pierwszym dzieckiem i zrobił sobie drugie (ktore pewnie z czasem tez będzie miał w d***e ) a panstwo funduje mu z twoich podatków 500 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z tego? Jak nie było 500 plus, to i tak z moich podatków szło na patologiczne mopsiarskie rodziny, które robią sobie dzieciaków na potęgę, a potem wyciągają łape do państwa, bo są niewydolni finansowo aby utrzymać taka gromadę. Co za różnica czy to 500 plus, czy zapomogi i zasiłki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuźwa jak się kłócą o 500 zł, do roboty, do cholery, narodzić, żeście umiały a teraz zapracować na to co żeście narodziły już nie umiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×