Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego tyle młodych kobiet w Polsce mówi śmiesznym akcentem

Polecane posty

Gość gość

Skąd się ta moda wzięła? To strasznie drażniące. Zauważyłam, że bardzo dużo młodych kobiet tak miedzy 17-25 lat mówi jakimś takim dziwnym, ruskim akcentem. Wszystko zmiękczają, pieszczą się. Dosłownie jak ruskie. Np. zamiast "słońce Świeci" mówią "Swieci", albo zamiast np. "Dziwne" mówią "Dźiwne"... Wiecie o co mi chodzi??? A mówiąc po "ichniemu, powinnam zapytać "wiecje" :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak mieszkasz przy wschodniej granicy to może tak być...ale nie uogólniaj bo ja się z tym nie spotkałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mieszkam przy wschodniej granicy, tylko pochodze z pomorza. Od lat mieszkam za granica. Mam w domu polska telewizje, i coraz bardziej mi to podpada, czy to w polskich serialach, czy jakis reportazach, wywiadach. Dotyczy to przede wszystkim mlodych kobiet, roczniki z lat 90-tch. Nie mowie, ze wszystkie, ale wiele z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też to zauważyłam i wcale to nie dotyczy mieszkających przy wschodniej granicy. Takie piescenie, zamiast ć jest c...wiem o czym mówisz, strasznie wkurzajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie spotkałam się z czymś takim. W dziwnym otoczeniu się obracasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu z 9:59 - dzieki za zrozumienie :), bo juz myslalam, ze to tylko ja slysze, mnie to potwornie drazni i jak to slysze, to czuje dziwne zazenowanie, nie wiem czemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to nie chodzi o otoczenie. To słychać także, jak autorka wspomniała w telewizji, właśnie takie młode ksity często tak sję pjescą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu z 10:01, tak jak juz pisalam, slysze to w telewizji polskiej, sama mieszkam za granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mają widocznie wadę wymowy a wy takie jesteście że się czepiacie. Wstyd! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda, ale to nie akcent i nie ma nic wspólnego z kresami, po prostu laski robią sie na takie słodkie dziunio- dziewczynki, troche taka jestem mała, słodka, zaopiekuj sie mną. Strasznie wk...jest ten infantylizm i strasznie często słychać te zmiękczenia Chyba moda taka, pewnie jakas artystka , czy aktorka zaczęła i reszta chciała poaspirować do świata celebrytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam na Dolnym Śląsku i nie zauważyłam czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu z 10:05, no to ostatnio rzeczywiscie sporo tych dziewczyn z wada wymowy :D, logopedzi maja pewnie rece pelne roboty :D. Dlaczego wczesniejsze roczniki z lat nie wiem, 70-80 nie maja, jak ty to mowisz, tej "wady wymowy". To jakas dziwna nalecialosc i maniera, a nie wada wymowy, bo dotyczy wielu MLODYCH dziewczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedyś w tv widziałam fajną akcję, zaprosili jakąś 25 latke do wywiadu i zaczęła mówić ci, si itd, aż w pewnej chwili sie zapomniała i przeszła na normalną wymowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie wada wymowy, a durna maniera, dokładnie, jak opisał to gość - laski robiace z siebie słodkie dziunie :-D ale dla ucha okropnie drażniące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego wczesniejsze roczniki z lat nie wiem, 70-80 nie maja, jak ty to mowisz, tej "wady wymowy". To jakas dziwna nalecialosc i maniera, a nie wada wymowy, bo dotyczy wielu MLODYCH dziewczyn nawet u 30-40 latek tego nie ma, więc chyba moda i własnie infantylizm młodszych roczników, do tego pewnie jakis procent z wadami wymowy i kilka procenta takich , którym rodzice w dzieciństwie mówili cio i nio, zamiast mówić poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no cio taka jeśtem słodka cipcia, siuper cio ti mój męszcizno ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za zrozumienie, bo juz naprawde myslalam, ze slysze cos, czego inni nie slysza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sję zamiast się, bawic zamiast bawić, jezdzic zamiast jeździć itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za zrozumienie, bo juz naprawde myslalam, ze slysze cos, czego inni nie slysza nie, masa panien tak mówi, to jest wszędzie- na ulicy, w tv, nawet niektóre piosenkarki tak śpiewają. Bardzo drażniące i tez nie mogę zrozumieć tej maniery, , bo jeszcze u 14-latki to może jakoś ujdzie, ale 24 latka mówiąca jak małe dzidzi brzmi kretyńsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam na pomorzu zachodnim, nie słyszę tego. Osoby przyjezdne z innych części kraju owszem mówią inaczej, ale to raczej po użytych słowach poznajesz, a nie samym sposobie mówienia. U nas polszczyzna jest dość czysta jeśli chodzi o akcenty, zmiękczenia itp (z racji braku tradycji językowych), więc myślę, że raczej bym to zauważyła. Osoby z kresów poznaję bez problemu. Możesz dać przykład aktorki która tak mówi? Bo mówisz, ze to w tv słyszysz więc chętnie zobaczę o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze slysze o czyms takim, a zawsze zwracam uwage na wymowe. W moim otoczeniu, ani w tv sie z ym nie spotkalam. No ale ja malo ogladam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja też właśnie nie bardzo oglądam polskie filmy czy seriale, więc ciekawi mnie o co chodzi. Jeśli już coś polskiego oglądam to jakieś serwisy informacyjne, wywiady ze specjalistami, a tam raczej dykcja i wymowa są poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle produktu mozna tera kupic w polsce trzeba sie speszyc bo za komuny tego nie bylo 333 www.youtube.com/watch?v=1MSTO3JnDNg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też to wiele razy słyszałam i nie ma to żadnego związku z tym, czy delikwentka mieszka na ścianie wschodniej, zachodniej czy innej. To takie piep...rzenie by pokazać jaka to ja słodka nie jestem. Miałam w LO koleżankę, mówiła właśnie tonem idiotki i "idę cos zjeśc" (zamiast: "idę coŚ zjeśĆ"), "chcę popatrzec" itd. ALe ona celowo robiła się na totalną idiotkę, ale taką totalną. Wydaje mi się, że chciała zrobić z siebie głupszą niż jest, bo myślała że to kręci facetów (niekrórych rzecyzwiście kręci, może czuć się lepszy że jest z istotą a la półmózg i musi ją "ogarniać")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"idę cos zjeśc" Ja tego nawet wymówić nie potrafię :D Wydawało mi się, że dla młodych osób raczej częściej będą obecne słowa z "internetowego" czy korporacyjnego slangu w stylu "mam dedlajn za tydzień", "idę popaczać na wystawę", "nie kce mi się nic robić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to też, ale to bardziej u tych takich robiących się na cool i dzisiejszych. natomiast u takich klasycznych słodkich idiotek jest właśnie to zmiękczanie końcówek, o którym piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nell z "W pustyni i puszczy" tak mowila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nell z "W pustyni i puszczy" tak mowila ale nell miała 8 lat i miała pełne prawo mówić jak mała dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dla mnie nie jest żaden akcent, mówienie z ruska, tylko po prostu krygowanie się na "niewinną dziewczynkę". Mam taką znajomą, ona poprawnie wymawia znaki diakrytyczne, ale ton jest taki mega słodko-pierdzący. A sama jest raczej normalna. Dlatego chyba nie zauważyłam tego "chcę coS zjeśC" bo większość osób raczej mówi to OK, tyle, że część ma manierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×