Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Problem z diagnozami w pierwszej klasie, którejś dziecko tak miało?

Polecane posty

Gość gość

Syn jest bardzo inteligentnym dzieckiem, potrafi praktycznie płynnie czytać, w domu sam czyta bajki, z matmy jest orłem, liczy do 1000 w pamięci okrągłe liczby, proste mnożenia i dzielenia oraz pojął proste ułamki w formie zabawy z mężem. Nie pisze by się chwalić, tylko nakreślić sytuację, bo na diagnozach on dostaje na możliwych 40pkt, 27pkt (pierwsza diagnoza) i 23,5pkt (druga diagnoza)! Patrzę, a z czytania na diagnozie dostał 5 na 10 możliwych, z matematyki zadania 50% pkt, a wiem, że to dla niego łatwizna. Nauczycielka w rozmowie ze mną sama przyznała, że zdaje sobie sprawę, że ta diagnoza jest o wiele niższa niż jego umiejętności. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale o n na takich diagnozach i sprawdzianach nie robi albo części zadań albo wali takie byki, że ręce mi opadają, tym bardziej, że wiem, że te zadania to dla niego bułka z masłem. Ale jak wiadomo diagnoza najważniejsza, a nie umiejętności pokazywane na lekcji. Miałyście podobny problem? Jak pomóc dziecku by na diagnozach wypadał lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mojacorkaa ma to samo. przerabiam z nia w domu jakis material. wiem ze umie. w szkole test. 3 dostaje. niewiem dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O jakich diagnozach mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś koleżanko a robisz coś z tym? czy machnęłaś ręką? mi ręce opadają, bo on ma gorsze diagnozy od dzieci, które są o wiele niżej z umiejętnościami i wiedzą mojego syna. Nie potrafi się skupić na diagnozach chyba czy jak? w domu sam czyta zadania domowe i sam je odrabia a diagnozy to dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
moze sie stresował podczas czytania przy innych osobach niz rodzice niestety musi sam jakos przyzwyczaic sie do czytania przy innych bo to go czeka cała kariere szkolna nie ma drogi na skróty moze z czasem sie oswoi i poczuje pewniej i wtedy bedzie mial wiecej ptk daj mu czas, nie naciskaj pochwal za wynik za odwage i wspieraj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co moge zrobic? nic. w domu ok. ale znia na lekcji nie bede siedziec. mam nadzieje ze 2 klasie bedzie lepiej. a tak to ma same 5, kilka 6. i jakies 4 tez. ogolnie dobrze sie uczy. a z tych testow- dostaje 3 a i 2 sie ostatnio trafilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś diagnozy sprawdzające wiedzę na koniec semestru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie tylko na koniec roku. ale np. z pisania, z liczenia. co jakis czas sa takie diagnozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To już teraz nie ma sprawdzianów i klasówek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a co moge zrobic? nic. w domu ok. ale znia na lekcji nie bede siedziec. mam nadzieje ze 2 klasie bedzie lepiej. a tak to ma same 5, kilka 6. i jakies 4 tez. ogolnie dobrze sie uczy. a z tych testow- dostaje 3 a i 2 sie ostatnio trafilam. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx oceny w 1 klasie?! mój ma tylko buźki w ćwiczeniach i zeszytach - tj. wspaniale, bardzo dobrze, postaraj się, nieźle. Nie mają żadnych ocen, dlatego jestem zdumiona, że u twojego dziecka już są 2!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maja normalnie oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś maja normalnie oceny. xxxxxxxx aż trudno mi uwierzyć, w szkole syna nigdy w 1 klasie nie było ocen, w 2 klasie dopiero chyba będą u nich oceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×