Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Desperatka18

Problem z mamą

Polecane posty

Gość Desperatka18

Hej. Mam pewien problem który związany jest z mamą a mianowicie od pewnego czasu pije sporo alkoholu i pali dość dużo, mama nie pracuje. Czasem po alkoholu była wobec mnie dość agresywna. Często chowa alkohol w różne miejsca a później gdy się go odkryje to uważa że to nie od niej.Ostatnio po "setnej" rozmowie z mamą zdecydowała pójść się do psychologa jednak na kolejne spotkanie już nie poszła udając że kobieta nie ma czasu. Mama niby rzuciła palenie i picie ale to trwało niecały tydzień. Dziś znów odkryłam że wypila 6 piw i wypalila sporo papierosów. Ogólnie mama jest dobrym człowiekiem i nie chce jej tak osadzac ale najgorsze jest to że nie mam pojęcia jak jej pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radek 95
Cześć :) na wstępie chce powiedzec ze wiem co czujesz, równiez mam podobną sytuacje. Po pierwsze szczera rozmowa- wywołaj u mamy poczucie winy, powiedz jak wielką przykrość Ci sprawia, niech wie ze gdy ona unika problemów czy przykrości przenosząc to w alkochol i "miłe uczucie" to takl naprawdę sprawia Ci ogromną przykrośc ponieważ kochasz ją i martwi cie takie zachowanie. Po 2 staraj się być silna , mow mamie cały czas o tym jak cie tym rani, niech codzinnie słyszy te słowa ze przez jej zachowanie Ty cierpiusz, nie chcesz takiego zycia i powiedz jej to, Ty jestes dzieckiem to rodzic powinien sie martwić o swoje dziecko a nie dziecko troszczyc o rodzica. Z pewności a zagubiła się po drodze w zyciu, ale alkohol to straszna rzecz, spraw tak aby jak najkrócej z tym zerwała bo póżniej im częściej bedzie pic tym ciezej bedzie ja uwolnic. BĄDŹ TWARDA I SILNA pamietaj ze mama jest dobrym człowiekiem ale pogubiła się. Jako dziecko jestes jej najwiekszym skarbem przypomnij jej to. Z praktycznej strony skoro mama ma duzo czasu wolnego, staraj sie jej jak najwiecej go zając. Spóboj rozbudzić jakies hobby w mamie, wychodzcie razem często, jak najmniej czasu wolnego tym mniej pokus po siegniecie po alkohol. WIERZE ZE DACIE RADE :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×