Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Woris

Rzym na weekend

Polecane posty

Witam, zaplanowałam sobie mini podróż do Rzymu od soboty do wtorku. A ponieważ byłam tam ostatnio jako małe dziecko, niewiele pamiętam i Mam kilka pytań dla tych, którzy orientują się w temacie. 1. Co warto zobaczyć w tak krótkim czasie ? 2.Czy warto wybrać się na tamtejsze morze? 3. Czy jestem w stanie zwiedzić w ciągu 1 dnia : Coloseum, Panteon, Fontanne Di Trevi, Forum Romanum, Pizza Navona, schody hiszpańskie, palatyn, a wieczorem opspacerować uliczkami Rzymu bez zbędnego pośpiechu? 4. Czy faktycznie mogę kupić bilety przez internet np. do Coloseum, czy na kopułę w watykanie i czy faktycznie omijam wtedy te cholerne kolejki ( te akurat pamiętam z dzieciństwa) ? 5. Jakie punkty widokowe polecacie ? Wzgórza? Budynki? mosty z których byłby jakiś widoczek nadający się na niebanalne zdjęcia... 6. Jakie praktyczne wskazówki udzielicie, co do biletów, godzin zwiedzania poszczególnych miejsc? 7. Czy polecacie jakiś hotel? Baaa w jakiej dzielnicy warto się zatrzymać, by było wszędzie blisko?? 8. Czy faktycznie Roma Pass jest dobrym rozwiązaniem ? Warto jeździć komunikacją typu metro, autobusy, czy korki tylko wkurzają i lepiej chodzić na nogach. Czy ta karta upoważnia do wejścia faktycznie do 2 atrakcji turystycznych?. Gdzie ta kartę mogę kupić ? 9. Czy znacie jakieś romantyczne miejsca w Rzymie. Tylko nie piszcie , że cały taki jest Rzym :) bo nie jest, to też pamiętam :) 10. Jakie polecacie kawiarnie, restauracje w centrum :) 11. Co polecacie, oprócz miejsc takich typowych w przewodnikach, na które natrafiliście przypadkiem, lub tez z polecenia kogoś, które są piekne, ale mało znane? 12. Czy pół dnia wystarczy na to, by zwiedzić Watykan.. Szybko kaplicę sykstyńską oraz wyjście na kopułę. Bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×