Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kanapy Sofy nie służa do spania.

Polecane posty

Gość gość

Tak jak w temacie. Fascynuje, że tyle ludzie ma i kupuje do spania kanapy, sofy. Ludzie, naprawdę nie wiecie, że tego typu meble są przeznaczone do salonu, i można się na nich sporadycznie przespać, ale kanapa czy sofa to nie łóżko, i jest niezdrowa i niewygodna dla kregosłupa. Śpi się w łóżku z materacym sprężynowym! Kiedyś przeglądałam oferty mieszkań i często w opisie wyposażenia było "łóżko", a na zdjęciu kuzwa kanapa/sofa - ludzie, sofa, kanapa. wersalka, to nie łóżko, nauczcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie. A później się dziwią, że kregosłup boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak sie zdrowo napije i widzę ze nie wejdę na piętro do sypialni zostaje kanapie i rano większy ból kości niż kac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba taki relikt PRLu, gdzie wszysycy mieli wersalki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja sofa jest wyjątkowo bardzo szeroka ,długa i wysoka. Do spania się całkowicie nadaje i kręgosłup nie boli. Jak ktoś ma byle badziewie to co się dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to nie chodzi o szerokośc sofy, tylko o materac, który sofa ma piankowy, a materac w łóżku jest sprężynowy, gdzie czemu zapewnia odpowienia amortyzacje i dopasowanie do kregoslupa. Zadna sofa nie bedzie tak wygodna i zdrowa dla kregoslupa jak normalne lozko z materacem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śpią na sofach w salonie, bo nie mają sypialni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sofy to łóżka dla cebulactwa biedactwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początku naszego związku mieszkaliśmy z mężem w wynajętej kawalerce, a i tak mieliśmy normalne łóżko. Kwestia umiejętnej aranżacji przestrzeni. Na sofie to można spać u kogoś jedną czy dwie noce, ale nie codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko jaka ty "postępowa"... sofa nie służy do spania, ale dużo ludzi ma mieszkania dwupokojowe: w jednym śpią dzieci, a w salonie rodzice. taka jest rzeczywistość, nie ma się czym fascynować. moi rodzice pół życia przespali na wersalce (twoi pewnie też) i jakoś problemów z kręgosłupem nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarek kret
Co prawda to prawda, ja przez allegro trafiłem na sklep z materacami https://www.iklik.pl/dom-i-ogrod/akcesoria/materace od 2 miesięcy czuje się rewelacyjnie, 28 lat spania na sofach, kanapach zrobiło swoje. Teraz czuje się jak nowo narodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są wymysly jakiejś laski co się wyrwała z biedy i teraz ma się za znawczynie aranżacji wnętrz. Ja mam dwa łóżka - normalne, z materacem,kosztowało 3 tys zł i wersalke za 1500 i na tej wersalce śpi mi się znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znata sie! Podstawa to szlaufmyca, co to za spanie bez szlaufmycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sofy i kanapy z funkcją spania są dostosowane do pl budownictwa, pokoiki 2x4 i gdzie tu łóżko zmieścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirka778
Faktycznie, też uważam, że do codziennego jest tylko bardzo wygodne łóżko, z dobrze dopasowanym materacem, jednak kanapę w tym stylu https://www.pwpatryk.pl/pl/c/Kanapa-rozkladana/153 warto mieć, chociażby dlatego, żeby w razie wizyty jakiś gości można było ich ze spokojem przenocować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z tym. Też uważam, że dużo lepiej wyjdzie się śpiąc na normalnym materacu. Ja mam materac od http://bjas-design.pl/ i uważam, że jest idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a my mamy dużą narożną kanapę od caya design i jest akurat bardzo wygodna. czasem też znajomi wpadają na weekend i mamy miejsce by ich przenocować. wszyscy bardzo chwalili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_aurelia29
czy do sofa jest do spania czy tylko ma służyć za mebel w salonie, to już kwestia indywidualna. nam się czasem przydaje dodatkowa sofa w mieszkaniu. zwłaszcza kiedy znajomi wpadają na weekend, bo jest dla nich miejsce, żeby przenocowali u nas. A caya design też bardzo polecam, bo mamy od nich i sofę i narożnik. Bardzo odpowiada mi ich nowoczesna forma :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzamy się, że do spania służą tylko i wyłącznie materace. Tylko na materacach można się dobrze wyspać, całe ciało jest utrzymane w czasie snu w odpowiedniej pozycji. Śpiąc na dobrze dobranym materacu zawsze będziemy się wysypiać bez bólów pleców i kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic autorce do tego, co robię na własnej kanapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uniwersalne prawo lewe narozniki nadaja kazdemu mieszkaniu wygladu i funkcjonalnosci , wygodne do spania i super do siedzenia mozna zobaczyc na sklepie allegro well_made http://allegro.pl/naroznik-rogowka-kanapa-nar ozna-funkcja-spania-i7109689607.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spie na sofie i mam teraz z tego powodu kompleksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marrika1993
Czasami ludzie śpią na kanapie, bo nie mają miejsca na materac. Sama kilka miesięcy na studiach musiałam tak przetrwać, ale że byłam przyzwyczajona do wygodnego materaca u siebie w rodzinnym domu, postanowiłam znaleźć jakieś rozwiązanie. Kupiłam sobie pojedynczy materac od Senpo 90cm model Breakdance i trzymałam pionowo pod ścianą za kanapą. Niby jest to model dziecięcy, ale z moją drobną posturą i wzrostem w zupełności wystarczał. Finalnie miało to więcej zalet - mogłam na kanapie przenocować czasem jakichś znajomych a sama spałam na podłodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila

Uważam, że jest to kwestia indywidualna, kanapy i sofy mają schowek na kołdrę i poduszki. Ostatnio zamówiłam nową sofę ze Swalen, wygodnie się na niej śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×