Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smutasek85

Katowice Gyncentrum i nie tylko... komu pomogli cd.

Polecane posty

Dziewczyny wyszła mi dodatnia mutacja MTHFR A1298C mam na to kwas foliowy 15mg przez miesiąc potem 5mg, dodatkowo mam problem z gestoscia krwi co grozi zakrzepica zylna mam tabletki polocard i jak zajde w ciążę to będę musiała brać zastrzyki do końca ciazy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja mam ta sama mutacje co ty.. dodatkowo robilam homocysteine i kwas foliowy i kwas wyszedl mi wysoki bo ok 60 i jakbym brala jeszcze 15 mg tego kwasu to juz w ogole wynik mialabym duzy... a badalas kiedys go? <> Rubi kciuki za prenatalne! :) <> Tasia kciuki za wizyte :) <> Iwcia przykro mi :( trzymaj sie! <> smutasek ja ostatnio mam czesto skurcze lewej nogi od biodra do stopy... alll jak to boli....i bol pojawia sie nagle w ciagu nocy lub dnia <> Hope kciuki za zarodeczki, zeby ladnie sie dzielily...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martirybka
Tasia, kciuki mocne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania609
Tasia jak tam po wizycie?..Ola nie badała poziomu kwasu foliowego..a to badanie się jakoś nazywa?mi ta mutacja wyszła w obu allelach genu ..jest to gorsze niz jakby był objęty jeden gen tą mutacją moze z tad tez ten kwas? a ty jak masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, a u kogo byłaś z tym wynikiem? Ja byłam z MTHFR i u genetyka na konusltacji i u immunologa. Genetyk mówiła, żeby kontrolować homocysteinę co pół roku i że cała ciąża na heparynie. A immunolog mówiła, że zastrzyki niepotrzebne, ale pewnie i tak przy ivf i tak zastrzyki będę miała. Nie badać kwasu foliowego ani homocysteiny. I bądź tu mądry i pisz wiersze. Immunolog przepisała mi Kwas foliowy 15mg przez miesiąc, a później 5mg. Biorę te 15mg, bo wiem, żę ŚP dr Gryga tak też przepisywał, a on wydawał mi się kompetentny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja mam w jednym genie heterozygote... zrobilam sobie dodatkowo badanie na homocysteine i kwas foliowy i wyszlo ze mam go duzo i lekarz immunolog stwierdzil ze w moim przypadku to powinnam brac kwas go albo co 2 dzien albo rzadziej a nie co dziennie oraz ze badac go co miesiac...hmm wiec ja juz nic nie wiem.. a to badanie to poprostu poziom kwasu foliowego...juz zmniejszylam dawke i musze ponownie wykonac badanie... zobaczymy czy wpadnie.. ale nadmiar kwasu jest nie szkodliwy dla organizmu... ale pewnie do jakiegos stopnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo Dziewczyny - z którego forum w końcu korzystamy , bo już nie wiem :) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja peonia mam tak samo jak ty byłam u dr Papugi i mam 15mg kw.foliowego na miesiąc potem 5 mg..i przy ciazy bede brała zastrzyki z heparyną ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dr.Papuga zleciła mi teraz antytromb III akt, białko c aktywnosc, białko s wolne, antykoagulant toczniowy, pw beta2 , igm igg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dr powiedział ze jak beta rośnie to dobrze a nie wazne o ile. Póki nie mam niepokojących objawów to jest dobrze, dopiero za tydzień mam przyjść na usg. Jak na razie trzeba czekać i mieć nadzieje ze wszystko bedzie dobrze, że kropek po prostu jest leniwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola to ja tez nie wiem juz nic z tego bo mi nie zleciła poziomu kwasu foliowego..;/ Tosia to jeszcze nic nie było widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tasia chyba juz cos powinno byc widac... jak masz juz wysoka bete... :) trzymam kciuki <> Ania a te IgG i IgM na co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey dziewczyny, ja mam mutację MTHFR i mam od gentyka pisemko: stwierdzono u pacjentki poliforyzm MTHFR C677T hetero., zwiekszone ryzyko chorób zakrzepowo -zatorowych, poronien i wad plodu. Wskazana suplementacja ZMETYLOWANYMI!!! formami wit B6, b12 i kwasu foliowego, acard 75 mg. W czasie ciązy heparyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olusia z tego wynika, ze tak.Wazne jest to, że te suplementy muszą być zmetylowane, nie zwykły kwas i vit B 12, tylko metylowana wersja kwasu i metylokobalamina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wiem jak Wy ale ja wole Kafe. Głosujmy- jutro rano zliczę głosy czy Kafe czy ovu i jak wybierzemy Kafe to utworze nowy wątek zeby sie nie zacinał a jak wybierzemy ovu to już nic nie narzekam :) To samo wstawiam na ovu/ Kafe i nie sprawdzam czy są powtórzone głosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A fragmin i acard nie powoduja poronienia? tzn czestrzych krwawien przy jakim schorzeniu sie te preparaty bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vicky83
Hej dziewczynki pisze juz jako szczęśliwa mama trójeczki dzieciaczkow . Dawno nie zaglądałam ze względu na brak czasu bo trochę jest tego do ogarnięcia ale nie jest ciężko bliźniaki grzeczne jedzą i śpią generalnie także ciężarówki bliźniacze bez obaw wszystko jest do połapania A szczęście jest przeogronne życzę każdej z Was tu razem i z osobna takiego szczęścia aby każda doświadczyła i trzymam mocno kciuki trzeba mocno wierzyć wiem to ja po 11 latach niepłodności po 9 poronieniach w końcu jestem mamą....pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak BTW- czy Wy tez chodzicie takie wkurzone? Zołza ze mnie dzisiaj straszna. To po progesteronie? Peonia masz jakieś odczucia? Mi sie dzisiaj przelewało/ bulkało w dole brzucha i mam wrażenie, ze mnie trochę ciągnie na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicky serdeczne gratulacje:) zdrówka dla Maluszków i powodzenia dla Ciebie :) jak mają na imię Twoje szczęścia? Jak Ty się czujesz? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×