Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

witaminy i magnez do końca ciąży

Polecane posty

Gość gość

Czy w ostatnich tygodniach ciąży brać magnez i witaminy czy odstawić?? Nie umiem nigdzie nic na ten temat znaleźć a wizytę mam dopiero we wtorek. Jestem w 35 tygodniu ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witaminy bierz do konca a magnez ostaw sobie jakies 2 tyg przed planowanym terminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do magnezu to tez zalezy czy mialas problem z tzw stawianiem sie macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ciazy: - kwas foliowy do konca ciazy - w stwierdzonych niedoborach: zelazo, witamina d, do konca ciazy - magnez do konca 35 tygodnia ciazy po porodzie: - zelazo, jod w okresie pologu (karmienie sztuczne) - kwas foliowy, zelazo, magnez, jod (tak dlugo jak karmisz piersia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorkapyt
Mam skurcze i twardniejący brzuch . Przez to biorę dodatkowy magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowie ktoś? Mam silne skurcze i napinanie się brzucha. Pomaga magnez ale czy brać go dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brazylka
ja w sumie do końca ciąży brałąm folik, lekarz mi przepisał folik 2/3 który brałam już do końca ciąży i w sumie to tyle z reszty tabletek zrezygnowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduchowa
tak naprawdę to w czasie ciąży a właściwie na samym jej początku najważniejszy jest kwas foliowy każdy lekarz Ci to powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dollore
dlatego ja całą ciąże brałąm kwas foliowy folik, taki mi zalecił lekarz więce się go słuchałam, w czasie ciaży trzeba dokłądnie wiedzieć czeg potrzebuje nasz organizm, nie ma ustępstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gierejka
ja od II trymestru brałam Folik Mama 2/3 z kwasem foliowym, jodem, olejem rybnym w tym DHA, magnezem oraz witaminą D, dlatego wydaje mi się, że prawidłowo uzupełniałam witaminy do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutulek
folik jest bardzo ważny na etapie planowania ciąży, tak żeby uchronić dziecko przed wadami cewy nerwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jemierka

warto konsultować z lekarzem jakie witaminy należy uzupełniać żeby dostarczyć dziecku wszystkie witaminy, ja jak zaszłam w ciaze to od razu poszłam do lekarza na konsultacje bo przy pierwszym dziecku to człowiek nie ma aż takiego doświadczenia, mi lekarz zaleciła mama dha premium plus, uzupełnia wszystkie braki mi w ciąży nie wszystko podchodziło nie mogłam jeść szpinaku który normalnie uwielbiam a gdybym nie brała mam dha to musiałabym go jeść kilka kg dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka

ja brałam magnez do końca i być może przez to miałam poród wywoływany, magnez hamuje skurcze więc trzeba go odstawić na pewnym etapie. Położna też mówiła że gdybym odstawiła witaminy w ostatnim miesiącu to dziecko nie urosłoby takie duże, przez co miałam ciężki poród. Lekarz też wspominał że dzieci się takie duże rodzą przez witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirimka

ja z kolei brałąm mama dha premium bo ma chyba wszystko co mozna sobie wytmarzyć w trakcie ciąży, poza to sklad rekomendowany przez PTG, mnie przekonało to, że suplement zawiera wszystko co niezbędne dla dziecka, poza tym czy byłabyś w stanie codziennie zjeść kilka kg szpinaku żeby zapewnić dziecku odpowiedni poziom witamin, ja nie byłam w stanie więc dla mnie tabletka to gwarancja zdrowego rozwoju dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotuskowa

Nie dostarczymy samą dietą odpowiednich ilości kwasu foliowego, dha, dlatego suplementy są bardzo ważne. Ale też nie trzeba od razu łyakć wszystkich możliwych witamin :) Skład krótszy jest lepszy a sporo innych minerałów można też dostarczyć poprzez zdrową dietę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość detekta

ale pamiętaj, że w czasie ciąży nie wszystko przyswajamy dlatego czasami ciezko uzupełnić wszystkie braki stąd ja brałam mama dha premium + żeby mieć wszystko pod kontrolą i niczego nie pominąć jeśli chodzi o poziom witamin w moim organizmie, warto przyjmować dodatkowe suplementy ze względu na zdrowie naszych dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×