Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość gość
Up Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musia ty krecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
hej dziewczyny, my juz po szczepieniu. maly byl wazony i przybral przez 3 tygodnie tylko 200 gram. w szoku jestem bo wydawalo mi sie ze jest ciezki, ze przybral na wadze. wyciagnal sie bo wszystkie spiochy sa na niego za krotkie, poza tym buzke ma taka pucatą. taki misiek z niego ze gdzie nie pojdziemy to wszyscy mowia ze maly to chyba apetyt ma. teraz wazy 5330. lekarka kazala dawac mleko 6-7 razy dziennie po 130-140ml nie bedzi to zaden problem bo moj maly nigdy jedzenia nie odmaiwa ale w szoku jestem ze je normalnie, wedlug pudelka, tak jak wszystkie Wasze dzieci a tu taki maly przyrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
O dopiero teraz widzę kolejna stronę. RZSowa u mnie sie potwierdziło, mały był *****iwy i niespokojny w brzuchu i teraz tez taki jest Tak ładnie mieliśmy ustalone juz godziny jedzenia, wypadało co 4 godziny: 8,12,16 i 20 a teraz jak mam wprowadzić jeszcze jeden czy dwa posiłki to juz nie wiem jak i co ile karmic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika ile twój syn ważył przy porodzie? Mój urodził się tydzień później a już 6 października ważył 5300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Jak sie urodził to 3500 i początkowo przybierał bardzo szybko, w górnych granicach dlatego trzymałam sie zawsze tego co na opakowaniu mleka i nie dawałam nigdy więcej. Zreszta sama lekarka mówiła do niego Ty mały smoku, nawet dzisiaj tak powiedziała, dlatego tak mnie dziwi ze tylko 200gram przybral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Mój sie urodzi z waga 3560 4 sierpnia a teraz ma ponad 6500. Zważę go później .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
No wlasnie RZSowa dziwne jest to ze z tego co piszesz to dajemy tak samo jedzenie. Moj na początku jadł nawet więcej bo dawałam troche swojego a troche mm. Teraz lecę z mm tak jak napisane na puszce. Nie będę sie przejmować bo po małym widać ze głodny nie jest, poza tym ma apetyt wiec jak wprowadzę jeszcze jedna porcje to na pewno nie będzie problemu zeby zjadł. Nie chce go jednak przekarmic. W sumie dzisiaj kończy 3 miesiące wiec od 4 można dawać 180, ale na zamiast tego będę dawała 150 tylko 1 raz więcej wiec wyjdzie na to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa a moze to mleko pepti jest mniej treściwe? tak mi teraz przyszło na myśl. Albo waga nie do końca ok bo pamietam ze jak przychodziła polozna środowiskowa to zawsze jej wychodziło jakieś 200gram więcej na tej wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
U nas problemów z lekarzami ciąg dalszy - wczoraj mieliśmy wizytę neurologa, 8:00 rano, a w przychodni tłumy:O Ide do rejestracji, a tam słyszę od paniusi, że ona owszem zarejestruje mnie, ale i tak ta rejestracja nic mi nie da bo siadł cały system i póki nie będzie sprawny to mnie lekarz nie przyjmie! Stałam tam 1,5h jak debil i czekałam, a tu nieubłagalnie zbliżał się czas karmienia:O Po 1,5h szła jakaś lekarka i mówi "po co wy ludzie tu czekacie jak system będzie sprawny za minimum 6h":O Normalnie można wyjść z siebie, wkurzyłam się, poszłam do gabinetu lekarza, powiedziałam, że czekałam 2 m-ce na wizytę, tłukłam się do niego 20km z małym dzieckiem i nie interesuje mnie jak on to sobie odnotuje, ale ma mnie przyjąć na wizytę. Moja mała dziś ma 4 m-ce. Od 2 nocy budzi się o 2:00, wczoraj dostała mleko, potem pół h kręciła się w łóżeczku aż włączyła taki alarm, że chyba całe osiedle słyszało. Męczył ją katar, nie mogła swobodnie oddychać i strasznie płakała, nie dało nic wzięcie jej do naszego łóżka, smarowałam jej maścią, psikałam, odciągałam aspiratorem, ale nic to nie dawało, zasnęła dopiero jak była już pora żeby mąż wstawał do pracy:p Dziś podobnie, pobudka o 2:00, mleko, zasnęła od razu, ale o 5:00 znowu wycie, znowu odciąganie, psikanie, smarowanie. Ciekawa jestem czy ta 2:00 to już tak zostanie czy to tylko wina jej gorszego samopoczucia:( W dzień też ciężko z drzemkami, śpi 2h i się budzi. Widzę po niej, że jest niewyspana, ale biedna nie umie spokojnie spać:( Muusia Twój synek urodził się duży, ale córa miała mega imponujące wymiary;) Chyba, że się pomyliłaś z tymi 67cm bo aż mi się to nieprawdopodobne wydaje:) Moja często ma zimne łapki jak lody:( RZSowa - u mnie odwrotnie, w brzuchu córa się ruszała non stop praktycznie, miałam wrażenie, że wcale nie śpi, ciągle tylko mnie rozpychała, czy to 8 rano czy 22 czy 3 nad ranem, myślałam, że mam przekichane bo jak się urodzi to będzie nerwus i nie będzie chciała wcale spać, a okazało się, że jest odwrotnie:) Fajna ta Twoja córa, że mówi że mały jest słodki i go całuje:) Moja mała tez już się śmieje z takich drobnych zabaw jak "idzie rak nieborak" albo jak ją przykrywam kocykiem i potem odsłaniam i mówię 'kuku", widać, że już się nadaje i jest kumata do takich zabaw:) monia - ciągle piszesz jaki Twój maluch to głodomor, więc myślałam, że przekroczył już 6kg;) Moja też w ostatnich 3 tygodniach mało przybrała przez to niejedzenie:) Dziwi mnie ta lekarka, że każe Ci dawać 30% więcej mleka niż do tej pory dawałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
sierpniowa bo z niego naprawde glodmor, zawsze zjada tyle ile mu daje, czasem chce wiecej ale ja nie chcialam go przekarmic wiec trzymalam sie norm. do tej pory przybieral dobrze :) wedlug centylow jest na 50 czyli na samym srodku wiec mysle ze nie mam czym sie martwic lekarka kazala dawac troche mniej ale czesciej, a dziecko wchodzi w 4 mieisac wiec 5 razy 180ml wiec to wyjdzie na to samo ilosciowo jak dam 6 razy 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
sierpniowa wspolczuje nocy, jak corcia wyzdrowieje to moze wszystko wroci do normy 2 godziny to kiepska drzemka? hehe u mnie to najdluzsza drzemka w ciagu dnia, ktora zdaza sie nie co dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z synem w szpitalu na zapalenie oskrzeli i pluć a mala w domu ma antybiotyk na gardło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Ojejku Muusia współczuje, skąd to sie przyplątało? Jak sie teraz czuja dzieci? Dobrze ze mąż wrócił to we dwójkę dacie rade Trzymam kciuki i szybkiego powrotu do zdrowia życzę! Zostajesz z synkiem w szpitalu? Moj do tej pory dobrze znosił szczepienia a dzisiaj bardzo marudny i płaczliwy. Ma lekko podniesiona temperaturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia nie wiem skąd ale syn we wt mial tylko katar w sr juz kaszlał i dzis to sie okazalo. Mala gardło czerwone i od razu antybiotyk. Tu faceci nie mogą byc bo przeważnie same matki sa i nie może byc w pokoju facet i kobieta na noc!!!! Tesknie za malutka ale ci zrobić? Za synem tez bym tesknila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia to dobrze ze z nim jesteś. Mąż na pewno sobie z Lili poradzi, przeciez umie nakarmić i przewinąć. Oby malutka była grzeczna jak zawsze. A Ty jestes teraz synkowi potrzebna. Raźniej mu z mama, lżej to przejdzie. A jak on? Marudny czy daje rade? Dobrze ze pojechaliście do lekarza i szybko rozpoznali. No i dobrze ze akurat mąż zjechał do PL Dawajcie znać na bieżąco co i jak! Jeszcze raz zdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Monia! No na pewno m fa rade i teraz jyz na pewno do pracy nie pojedzie! No maly wlasnie nie jest jakus marudny bardziej niz zwykle. Strasznie mnie wszędzie ciągal i chcial sie bawić. Maly usnal to tez ide sie umyć i spać. Trzymajcie sie. Jutro albo dzis opowiem wam o reakcji mohej kochanej teściowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
No to dobrze ze choroba mu tak nie doskwiera. Ja wróciłam z zakupów i kładę sie spać bo boje sie ze noc bedzie kiepska. Muusia reakcje teściowej na co? Dobranoc dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia współczuje sytuacji. Trzymajcie sie dzielnie i oby krótko was tam trzymali i by Kacperek szybko doszedł do siebie. Za malutką tez kciuki trzymam. Monie mię wiem czym taka różnica w wadze naszych dzieci. Na pewno inaczej trawią. A ime dlugi sie urodzil bo nasz mial 54cm. I powiem ci ze przy tej wadze 6500 nie jest pulpecikiem. Nie.ma żadnych baleronkow na nóżkach czy raczkach. Moze po mnie ma ciężkie kosci:P od zawsze to słyszę ze mam ciężkie kości i mięśnie. Bo wg wszystkich jestem chuda we jak mowie ile ważę to się dziwią i dają 10 kg mniej! U nas dzis kupa byla po 4 dniach! Mały kupę mial na całych plecach. Ze to na męża nie trafiło:P Corka nadal chora ale nie jest tak zle. Nigdy z nią w szpitalu niewyladowalam. I mam nadziej ze tak juz zostanie. Codziennie smsuje z dziewczyna która zastępuje mnie w pracy ( nadal jej pomagam jak czegos nie wie) i powiem wam ze nie chce mi się wracać. Chciałabym znaleźć inna prace. Tymek dzis sie z brzucha na plecy przekrecil. Po pierwszym razie polozylam go spowrotem a on znów sie przekrecil i potem jeszcze raz. Oj rosną te dzieci szybko. Ciekawa jestem jak będzie wyglądał w wieku córki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa moj sie urodził 52 ale szybko rósł bo juz jakiś czas temu jak go mierzyliśmy to miał 63. Jeżeli chodzi o nóżki i raczki to tez nie ma grubych, taki normalny jest w budowie ale buzie ma taka pucowata no i druga brodę ma :p w każdym razie widziałam drobniejsze dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Aż mi cieżko uwierzyć ze on nie przybrał, mężowi tez wiec mówi ze jutro go przed kąpielą zwazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Hej dziewczyny, U nas noc w miarę spokojna, do 4 rano, potem po karmieniu mały miał problem zeby usnąć. W nocy kilka razy kochał, ma temperaturę 37,3. Nie wiem czy to po szczepieniu czy jakieś przeziębienie. Podawalybyscie juz coś? Ja narazie nic nie daje bo na gorączkę lekarka mówiła zeby podać dopiero powyżej 38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
*kichal chciałam napisac Muusia jak u Was minęła noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia0240
Hej. Interesuje mnie jak liczycie ilość spożywanego mm przez wasze dzieciaczki. Przed dodaniem mm czy po. Bo nie wiem jak przed to mój bobo za mało je a jak po to w sam raz. Dodam że też jestem sierpniową mamą (19.08 2016) a oprócz małego mam jeszcze 3 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala nadal ma problemy z brzuszkiem i odnjakiegos czasu robi zielone kupy .Karmie ja nadal tylko piersia.bylam z nia u lekarza,kazala calkowicie odstawic nabial,wiec od wtorku nie jem w ogole nabialu,ale kupy nadal sa zielone i jest w nich troche sluzu.Nie wiem czy to jeszcze za krotki czas,zeby te kupy wrocily do normy????Kazala jeszcze podawc Dicoflor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia0240
Hej. Interesuje mnie jak liczycie ilość spożywanego mm przez wasze dzieciaczki. Przed dodaniem mm czy po. Bo nie wiem jak przed to mój bobo za mało je a jak po to w sam raz. Dodam że też jestem sierpniową mamą (19.08 2016) a oprócz małego mam jeszcze 3 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia0240
Hej. Interesuje mnie jak liczycie ilość spożywanego mm przez wasze dzieciaczki. Przed dodaniem mm czy po. Bo nie wiem jak przed to mój bobo za mało je a jak po to w sam raz. Dodam że też jestem sierpniową mamą (19.08 2016) a oprócz małego mam jeszcze 3 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×