Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość monika900
hej dziewczyny, no pogoda kiepska się zrobila, a po weekendzie ma juz byc na minusie dziewczyny wstyd się przyznac ale ja jeszcze po porodzie nie bylam u ginekologa. pierwsze tygodnie w szpitalu, potem maly tak dawal ze kazdy się z nim bal sam zostac i tak jakos zlecialo..a na pocztatku listopada jak zadzwonilam się umowic to terminy sa dopiero na nowy rok..chyba pojde do innego lekarza, ktory przyjmnie mnie szybciej, ale to i tak chyba wstyd pojawic się dopiero po takim czasie, ciekawe czy lekarz to skomentuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika nie jestes sama! Tez jeszcze nie bylam:/ Teraz mialam iść ale mój m zaś chory nie dość ze zapalenie oskrzeli to jeszcze ta biegu i i ponad 38 ma teraz stopni wiec jak mnie przeprosił za swoje zachowanie to tylko ze względu na jego stan zdrowia mu wybaczylam. Jedzie do lekarza po 17 to zobaczymy co my powie Ja ze spania swojej rez zadowolona jestem bo jak po 18 usnela to przed 7 sie obudzila z godzinna przerwa od 4-5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia to juz lepiej miedzy Toba a M? u nas po porodzie byla sielanka, mąż chyba przez to ze byl przy porodzie traktowal mnie potem jak jajko i byl mi bardzo wdzięczny. Teraz wrocila szara rzeczywistosc i tez sie czesto klocimy…glownie o dziecko..no wlasnie troche to przykre ze my juz o niczym innym nie rozmawiamy tylko o dziecku, ale wierze ze to sie zmieni, ze zaczniemy miec troche wiecej czasu dla siebie, ze jakos sie dotrzemy w sumie teraz przyznam racje tym co mowili ze pierwsze 3 miechy najgorsze. ja bylam zalamana a teraz juz sie dotarlismy z malym, bardziej znam jego potrzeby no i on sie troche uspokoil, zaczal lepiej spac w nocy. dodatkowo jak wpada w placz to da się go uspokoic, nie to co kiedys. mam nadzieje ze z miesiaca na miesiac bedzie lepiej i znajde wreszcie czas dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Hej a u mnie ciężko.maly bardzo marudny spal w dzień tylko trzy razy po 0,5 godziny. Wody mu nawet dalam. Wypił 40ml i dalej placze. Di karmienia godzina została.ale dużo ulał po ostatnim karmieniu to dam mu wczesniej. My na spacerze dzis nie byliśmy. Okna umylam. Dopiero jak firanki ściągnęłam to zdalam sobie sprawę że raczej szybko nie wyzdrowieje jak zmarznę w tych oknach. No ale umylam. Nie zmarzlam i Gorzej sie nie czuje. Czy pozwalacie dzieciom patrzeć na tv? Bo powiem szczerze ze mój lubi patrzeć i czasem to wykorzystuje jak musze od niego odejść na chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Moj tez bardzo lubi patrzeć na tv ale patrzy tylko jak jest u mnie na rekach bo telewizor mamy powieszony na ścianie. Jak leży na kanapie to nie widzi. Pewnie ze czasem mu pozwolę popatrzeć ale to przeważnie trwa chwile. U mnie dwie drzemki po 20 minut w ciagu dnia to tako standard :) Wykupili wszystkie kombinezony w HM. Juz w trzecim byłam i nie ma. Za chwile maja być minusowe temperatury a mały dalej nie ma kombinezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny pomóżcie, dzis moja córka miała szczepienie i ma 37,5st czy podawac lek przeciwbólowy? mam paracetamol hasco w syropie i jak czytałam ulotke to sie zdziwiłam jak duża może byc dawka jednorazowa bo az 4ml to pół strzykawki a dobowa 16ml pomocy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
U mnie lekarka mówiła zeby podawać dopiero od 38 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa ja nie wiem skąd na wszystko sile bierzesz! Mnie tak.nogi bola po dzisiejszym dniu a przeciez ja zdrowa i nie mam rzs! Chyba jestem strasznym leniem. Tak sie przy tobie czuje Rzosowa:D Gościu dlatego lepiej kup jakus silniejszy bardziej skoncentrowany kek przeciwgorączkowy by podać 1-1,5 ml Monika mob m dzis mial takie zmienne nastroje .... Na szczęście chyba będzie zyl. Spi na kanapie zeby nie zarazić Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia nie wiem skąd sily mam ale czasem mnie tak weźmie. Ale spoko nie mam tych okien dużo tylko 4. Umylam do południa jak jeszcze maz byl w domu. W RZSie ruch jest wskazany. Stawy nie mogą sie zastać. Teraz juz mnie powoli puszcza bo leki dzialaja ale przez rok miałam sztywny nadgarstek i staw skokowy. Tak jakbyś miała w gipsie. A najmniejszy ruch powodował olbrzymi ból. Płakałam bardzo często bo nie mogłam wykonywać podstawowych czynnosci. Zazdrościłam zdrowym! Moze teraz nadrabiam to wszystko. Dzieki lekom ruchomość stawów zwiekszyla sie do 30%. Maly spal dzis 4razy po pól godziny. Nie wiem czy długa noc miała na to wpływ czy co? Ale po kolacji padł i grzecznie usnął. Tak jak napisala muusia dla takich maluchów sa bardziej skoncentrowane leki. Sama zakupilam syrop przeciwgorączkowy zaraz po pierwszym szczepieniu w malutkiej buteleczce. Nie pamiętam nazwy ale cos od paracetamolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze pedicetamol? Ja to chyba mam Przy synku uzywalam i używam nurofen forte ale nie wiem od jakiego wieku jest. Moja jadla na noc godzinę później niz wczoraj a obudzila sie godzinę wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Tak muusia pedicetamol. Na szczęście nie miałam okazji go użyć. Córce podaje nurofen forte a jak byla mala to czopki. Waga leci mi w dół :D. Z pewności to zasługa mojego oszczędnego jedzenia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Wody nie chce, herbatkę raz wypił z glukoza, więcej nie prpbowalam bo z jednej strony chce go dopajac a z drugiej nie chce podawać mu tej glukozy. U nas nocka gorsza od ppprzednich, musiałam cześciej wstawać do małego, od 1 był taki niespokojny. Spał ale rzucał sie po łóżeczku i tarl rękami po całej buzce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niestety nie mogę się podpisać pod tym że 3 miesiące są najgorsze. U nas z czasem jest coraz gorzej a nie coraz lepiej. Coraz mniej snu i coraz częstsze pobudki w nocy, coraz bardziej marudny w dzień, coraz bardziej nie lubi spacerów, nie lubi już nawet fotelika i jazdy samochodem... jestem u kresu wytrzymałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Zauważyłam ze dzieci dzielą sie na dwie grupy tzn tak bardzo ogólnie bo wiadomo ze każde dziecko jest inne. Wśród rodziców których spotkałam sa tacy co mówią byle przetrwać 3 miesiące i ja z doświadczenia tez mogę powiedzieć ze były trudne, bo dopiero uczyliśmy sie siebie, bo kółko, wstawanie w nocy co 2 godziny itd. A druga grupa to taka którym trafiły sie małe aniołeczki które tylko jedzą i śpią i rodzice te pierwsze miesiące wspominają bardzo dobrze a potem wiadomo ze dziecko wymaga więcej uwagi i ma dłuższe chwile aktywności a mniej spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa moze Tymek ma skok rozwojowy, ponac sa od 14 do 19 tygodnia. Dzieci wtedy sa niespokojne, nie chcą spać. U nas tez były takie dwa dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
*kolki chciałam napisac a nie kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu moze wlasnie u ciebie dziecko ma skok rozwojowy . Rzosowa u mnie tez waga powoli w dol ale ostatnio Malo jadlam . Jeszcze 1,5 jg i będzie waga wyjsciowa. Monika umowilas sie do gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Wstyd sie przyznać bo u mnie od wyjścia ze szpitala 3kg do przodu!! Siedząc z dzieckiem w domu ciagle coś podjadam. No i słodycze mnie gubią. Biorę sie za siebie bo to idzie w zła stronę Muusia nie umówiłam sie bo do końca roku nie ma miejsca a na nowy rok nie ma jeszcze zapisów. Parodia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Dziewczyny mały był dzisiaj wazony i przybrał w tydzień 100gram, w necie pisze ze powinno dziecko przybierać od 120 do 300 tygodniowo, czyli nawet minimum nie przybrał a je przeciez 5 razy dziennie po 180ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Ja tez sie zgadzam,ze po 3 miesiacach jest juz troche latwiej z dzieckiem.U nas w koncu skonczyly sie kolki,a bywaly dni ,ze tak sie darla ze juz nie wiedzielisny co z nia robic.Teraz juz coraz lepiej sie "dogadujemy".Wiadomo,ze sa dni kiedy jest marudna,ale mysle ze z kazdym tygodniem bedzie coraz lepiej.No i te najpiekniejsze bezzebne usmiechy wyhagradzaja wszystko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika a co lekarz na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika, w internecie są sprzeczne informacje. Wg jednych po 3 miesiącu tempo wzrostu maleje i niemowlę na tydzień może przybierać 110-140 g, później po 6 miesiącu ponoć jeszcze mniej. A w którym centylu jest Twoje dzieciątko wagowo i wzrostowo?moje maleństwo miało robiona morfologie i mocz kiedy na samym początku słabo przybieralo.moze warto zrobić żeby się uspokoić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia dobrze dajesz. Wystarczająco. Moze maly ma szybka przemianę materii? Ale wygląda na niedożywionego w sensie jest chudy? Mojego to się boje wazyc bo na pewno dobrze przybiera. Czuja to moje ręce! I plecy! Monia ja tez jem dużo słodkiego. Rano zawsze do kawy, popołudniu tez. A jak gotuje obiad to rzadko go jem. Bo jak soe juz nagotuję i nasprobuje to potem nie mam apetytu. Najgorzej ze caly dzień się glodze bo nie mam czasu by usiąść i zjeść jak człowiek a wieczorem jak oglądam tv cos bym zjadła. Tym bardziej ze żołądek sie domaga. Nie wiedziałam ze dajesz juz 180ml. Idziemy na spacer. U nas slonecznie. Ja wróciłam z zakupów a teraz czas dla małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia może jakos nie przyswaja tego mleka jak powinien? Mój je nadal po 150 ale Malo kiedy cokolwiek zostawi. Monika ja właśnie postanowiłam nie kupować batonow i wafelków bo w ciąży codziennie jakiegoś jadlam! I to pewnie sa teraz te kg co tak nie chca zejść. Wyszłam z mala i dzis nawet cieplej. Pójdę do rossmana po jakas herbatkę dla malej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musia ty krecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×